Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Staffordshire-Boxer...

Van egy Staffordshire-Boxer keverék kutyám 4 hónapos! Ahol lakok van egy elég gáz környék ahol gyakran belém kötnek! Hogy tudom úgy megnevelni a kutyám hogy védjen meg? Hogy segítsen valahogy?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 12:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Amit az előttem levő írt a szájkosaras dologról nem rossz ötlet , csak annyi a bökkenő hogy azt megtanítani a kutyának nem 1-2 hét , míg az ugatást 1 hét alatt is meg lehet neki tantani akár.Am ha a kutya nem került még olyan helyzetbe , hogy meg kelljen védeni a gadát nem biztos hogy ha belédkötnek , akkor a védelmedre fog kelni(eddig az öv. foglalkozásokon ezt tapasztaltam , mikor a segéd közelít felé a kutya húzódik be a gazda mögé/mellé , mivel fél).

Az ugatás sztem annyiból lenne jó , ha gon van akkor mégsem csak 1 helyben áll a kutya , hanem hangot ad ki , morog/ugat és szerintem ez eég is az "ellenfélnek".Veled szemben természetesen nem úgy ugat , mint máskra , de ha tudja h azt várod tőle h ugasson amikor kötekednek , sztem más hangszínnel fogja ugatni az illetőt mint téged.

2011. jan. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szerintem meg van hogy nem elég ha csak ugat a kutya. Olyan kiképzőt kell választani ahol az éles helyzeteket is tudjátok gyakorolni.

Nekem annyiból szerencsém van a kutyámmal, hogy szinte alig kellett vinni öv. képzésre. Mégis amikor éles szituba kerültem, és nem volt elég, hogy a kutya támadólag lépett fel a póráz végéről ( ugatott tombolt ), nem kellett neki egyszer se mondani ( jeleztem neki ), hogy kapja el a fickó karját amikor az meg akart ütni....

2011. jan. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat :) mostmár van kiinduló pontom :)
2011. jan. 25. 23:10
 14/14 zsuzsabazsa ***** válasza:
Még csak annyit tennék hozzá, hogy a kutyasuliban kérd a váltott karra fogatást. Ami annyit jelent, hogy kettő vagy három segéd támadja a kutyát védőkarral. Mikor az egyikre ráfog a kutya, mindjárt ott a másik segéd és a kutyának át kell váltani az éppen támadó segédre.
2011. jan. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!