Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyósom kutyájától az egész...

Anyósom kutyájától az egész ház kutya szőrős. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy hosszú szőrű palota pincsi és valamilyen keverék kutyája van, amitől minden kutyaszőrös... az udvar, a folyosó, a fürdőszoba, a konyha, a törölközőm, a ruhám,a bugyim, továbbá a hűtőben, a mikróban, ma a kávéfőzőn láttam és természetesen a kajában is minden étkezésnél megtalálható... anyósék szobájáról és agyáról ne is beszélve (mert azt nem én takarítom) szóval 2 hónapja költöztem a vőlegényemékhez, tehát anyujához,apujához és megkértük h a kutyát ne engedje be hozzánk, mert tisztaságot akarunk, anyós persze több veszekedést is átélve a mai napig beviszi magával azt a dögöt a szobánkba (azért jön be mert csak itt van net) és az a kutya rászőrözik a szőgenyemre, az ágyunkra feltehénkedik és amerre megy szőrcsomókat hagy maga után... és pesze vágjak jópofit mert én itt csak egy megtűrt személy vagyok... igaza van az ő háza, de a házát is én takarítom basszus, meg mindent, de annyit sem mond "kösz a rendet"... a vőlegényemet én imádom de a kutya szőre miatt lehet h el kell hagynom...de azt nem szeretném... elmondtam ezt neki is és azt mondta nem tud ellene tenni semmit... röhejes lenne ha a szakításunk oka egy neveletlen kutya legyen... mit tegyek h jó legyen? anyós se sértődjön meg, a szerelmemmel is lehessek és ne legyen minden kutyaszőrős... erre van szerintetek megoldás??
2009. aug. 7. 17:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%
Igen, menjetek hozzátok lakni.
2009. aug. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Csináljatok egy netmegosztást és náluk is legyen net, így nincs rá okuk, hogy bemenjenek szőr(f)özni. Más kérdés, ha "Anyuka" csak ezzel az ürüggyel megy be és kitalálna más okot, ha ezt kiküszöbölnétek (ezen az oldalon számtalan ilyet hallottam már). Amúgy szerintem szakítani emiatt hülyeség, max. szétköltöztök a szülőktől, vagy csak Te, vagy együtt a sráccal.
2009. aug. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
66%

Őőőő talán költözzetek el???

Mivel az ő háza így azt csinál benne amit akar és ha nemtetszik ellehet menni..vagy valami ilyesmit gondolhat..és valmilyen szinten igaza is van,de lehetne kedves és nem bevinni a kutyát legalább a szobába.

Mivel elég gusztustalan leeht az h eszel és egy kutyaszőr a szádban landol fúújj...szóval én a helyedbe "menekülnék" a pároddal eggyüt egy nyugalmas családi otthonba :)

2009. aug. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%
Ha ennyire zavar, csak elköltözni tudsz. Azt nem várhatod el, akármilyen ember is anyósod, hogy miattad kidobja a kutyáját. Költözzetek a te családodhoz, esetleg, ha anyagilag megengedhetitek magatoknak, külön lakásba.
2009. aug. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem kezedbe kellene venni a kutyaszőrének karbantartását a ház mellett. Mikor járt utoljára a kutyus kutyakozmetikában? Szokták-e rendszeresen fésüli, kefélni a szőrét? Ugyanis ekkor elkerülhető lenne, hogy a lakásban minden tele legyen kutyaszőrrel.

Ha kicsit rosszmájú akarnék lenni, szinte borítékolni tudnám,hogy nem maradsz ott sokáig. Az már másik kérdés,hogy a férjeddel vagy anélkül távozol.

2009. aug. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%
A párodnak ki kellene állni melletted. Ő is megérheté, hogy neked milyen borzasztó azt takarítani. Ő beszélje meg az anyjával, hogy a ti szobátokba ne menjen be a kutyus, vagy akkor ő sem. Ki kell vinni a netet egy köztes helyre. Ha ő fizeti a netet, akkor joga van hozzá, (akárhol van a net) ha ti, akkor neki kuss a neve, max megengedhetitek neki, hogy használja, de kutya nélkül. Azzal, hogy te odaköltöztél te is hozzájárulsz a mindennapi teendőkhöz, gondolom pénzzel is hozzájárultok. Ha a férjed nem áll ki melletted egy kutyus miatt, akkor később mire számíthatsz tőle? Őt nem zavarja a kutyaszőrös ing, kabát, nadrág?
2009. aug. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
82%
Ne arra a szegény kutyára, vagy dögre haragudj már, ahogyan Te nevezed... Egyébként a kutyatartás nem kell egyenlő legyen a kosszal és a hömpölygő kutyaszőrrel. Gondozni kellene a szőrét és hát kicsit többet takarítani a kutya gazdájának, mert a kutyatartás ezzel a többlettel jár. Nekem is van kutyám, de sehol nincs szőr, sem kajában, sem pedig ágyon, ahova egyébként nem is jöhet fel. Sok mindent nem tudsz tenni, mert ha esetleg azt mondod,hogy takaritson többet, akkor mégjobban elmérgesedne a helyzet. Szerintem költözzetek vagy hozzád, vagy pedig albérletbe. Anyós biztos nem fog a kutyussal elköltözni, mivel ez az Ő otthona.
2009. aug. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
52%
17.38-as. Kuss a neve az érdekes felfogás. Mégha a fiatalok fizetik a netet, akkor sem lehet kuss az anyósnak, mivel a fiatalok történetesen az Ő lakásában vannak. Kulturáltabban is meg tudják kérni ha akarják és megbeszélni vele a kutyaszőr témát. Ha nem akkor simán el lehet menni máshova lakni és beköttetni a netet oda is:))
2009. aug. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%

"röhejes lenne ha a szakításunk oka egy neveletlen kutya legyen"


Azért neveletlen a kutya mert hullik a szőre? Micsoda logika...

2009. aug. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes a pontozás, úgy látom, de azért mégis támogatom véleményemmel azokat, akik a költözés mellett voksoltak. Anyóst megváltoztatni halott remény, aki nem látja mások igényeit, az soha nem is fogja. Az végképp nonszensz, hogy még Te ápolgasd a "dög"-öt, mivel nyilvánvaló, hogy ki nem állhatod és ilyesmit ugye csak nagy nagy szeretettel és törődéssel lehet csinálni. Tartok tőle, hogy ez a rész is reménytelen. Másrészt nincs olyan család, ahol minden zökkenőmentes lenne, de, ha a kompromisszum keresés állandó falakba ütközik, akkor a legbékésebb megoldás, ha nem erőltetitek az együttélést.
2009. aug. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!