Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha most akarok venni Amerikai...

Tomka1027 kérdése:

Ha most akarok venni Amerikai Staffordshire Terriert kiskutyát?

Figyelt kérdés

Akkor honnan tudom,hogy egy olyan kutyát kapok amit akarok magamnak?Nem az első nagytestű és "erősebb" és komolyabb kutyám!Mint fizikailag,mint szellemileg!!Roti,Dobi,Németjuhász...De egyxerüen tartok attól,hogy idegbeteg vagy agresszív kutyát nevelek fel!És most jönne az ,h olyan a kutya ahogy nevelik...Ezzel 110%-osan egyetértek!!!De,csak egy harci kutya ...aki ha elkezdi,addig viszi a dolgokat míg "normális"munkát nem végez....Félreértés ne essék!Minden kutyámmal tökéletes kapcsolatom volt...és "jó kutyákat neveltem fel"Tényleg jókat!(kutyaiskola,szerencsére kertes és erdő melletti házban élek!!)És tudom is ,h jó kennelből kell elhozni a kutyust!! De tudnátok segíteni hogy tudom kiválasztani a nem is hyperaktív és nem is egy "anyámkatona"kutyust?


Van rá bevált módszer arra,h már amikor elhozom egy szellemileg kiegyensúlyozott kutyust válasszak nagyon sok időre magam mellé és a párom mellé!!Tudom,hogy kennel függő...de ne legyünk álszentek...Sok kennel tulaj csak elakarja adni a kutyusokat,szép szent beszéddel megfűszerezve!!Jah és 5.hónapban vagyunk a kislányunk-al!Ezért is fontos lenne!!


Jah ...még 1 dolog...csak ilyen kutyust szeretnénk magunknak!!Beleszerettünk.:)!!!!!



Köszi a válaszokat bármilyen is!!


2011. jan. 28. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi most kaptunk egyet 2 hete, most 3 hós, már második gazdik vagyunk, ahonnan kaptuk, van egy kislány, aki rühellte a kutyát, féltékeny volt rá és mindig bántotta, hiába közeledett felé normálisan a kutya. Szóval elhoztunk egy már már ideggyenge staffit. Még most is sokszor harap szerinte játékból, mert csóválja a farkát közben, de hamar le lehet szoktatni róla. Rettentően okos, tanulékony, már csak egyszer kell mondani, h nem és nem is harap. És ez nem pit, nem nevezném harci kutyának. Szóval maradok annál, hogy olyan a kutya, amilyenre nevelik. A választásnál meg olyan kölyköt hozz el, ami kiegyensúlyozottnak, kíváncsinak, boldognak tűnik. Helyet ajánlani sajna nem tudok, mert ajándékba volt nekünk, de egyik kutyus sem születik vérebnek.
2011. jan. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17 éves lány vagyok, 3 amstaff gazdája..két kan , 1 szuka..a két kan az enyém, a szuka tesómé, de legtöbbet én foglalkozok velük.Náluk nagyon fontos a korai szocializáció..ahogy megkapta az oltásait, fogd a pórázt,és vidd az utcára...lehetőleg minél több idegen simogassa meg,és utána jöhetnek az állatok...engedd oda kutyákhoz..ha agresszíven kezd el játszani, azonnal emeld ki a szituációból, és mondd hangosan,hogy nemszabad!Ha szépen játszik huzamosabb ideig, akkor jutalomfalat,és hosszasan dícsérd, simogasd..Tudatosulni fog benne a helyes viselkedés...ha erős egyéniséged van, nemlesz vele gond.Attól nemkell tartanod, hogy azért mert harcikutya rád fog támadni...az amstaff ősét a pit bull-t évekig célirányosan szelektálták...amelyik harc közben megharapta a gazdáját, azt kivonták a tenyésztésből..csak az emberrel kedves és engedelmes egyedeket tenyésztették tovább.Ezért van az, hogy simán el lehet őket lopni az udvarról,mert mindenkit imádnak...házőrzésre alkalmatlanok.Arra figyelj, hogy domináns...a kisebbik kanom nekem most lett ivarérett, és próbálkozgat már...a minap olyat csinált hogy megrágcsálta gatyán keresztül a fenekemet, elment tőlem fél méterre, bámult rám, mintha azt kérdezné, hogy ehhez most mit szólsz?:)))néha nekiáll csipkedni a kezem, de sosem erősen...viszont hiába játéból csinálja, nemszabad neki engedni...mert később ha egyszer nemfigyel oda játék közben és belédharap, az fájnifog.Megkell neki tanítanod a fogd és az ereszd parancsot..igazából nekik nem azzal van a baj, hogy húú milyen erős a harapásuk...azzal még nincs nagy gond, ha ráfog valamire...viszont ha beleráz,akkor ott komoly sérülések következhetnek be. NEVELÉS , NEVELÉS NEVELÉS KUTYAISKOLA!Mindent leírtam azthiszem:)
2011. jan. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ja és ajánlanék kennelt. wildeyer.lapunk.hu
2011. jan. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van egy pár "teszt", ami segíthet eldönteni hogy melyik kutyust válaszd ki.

pl.:

Vigyél egy játékot, ejtsd le a földre, és nézd hogy hogyan reagálnak rá. Amelyik kutya megijed, azt én nem választanám. Olyat keress amelyik érdeklődő, és magabiztos.


Fontos az hogy a kutya legyen kommunikatív, ha leguggolsz akkor menjen oda hozzád, akarjon veled kapcsolatot teremteni.


Ha tapsolsz, vagy valami zajt csapsz, akkor ne ijedjen meg, ne essen pánikba. Persze az nem baj ha a zaj irányába figyel, de ne féljen tőle. Ez egy jó idegrendszeri teszt.


Vihetsz egy flakont, amiben kis kövek vannak, figyeld meg hogy hogyan reagál rá a kutya ha leejted. Akar e vele játszani, megszaglássza, vagy inkább fél tőle.


Vihetsz egy rongyot, ezzel meg lehet nézni hogy hogyan játszik. Persze nem durván, mert még kicsi.


Most ennyi jutott eszembe hirtelen.. :)

2011. jan. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha tenyésztőtől veszed, akkor ő majd biztosan tud segíteni. Mi külföldről vettünk kutyát és Skype-on, videón keresztül teszteltettük őket, valamint a tenyésztő javaslatai alapján született meg a döntés. És olyan lett amilyennek szerettük volna.

Szóval szerintem egy igazi, hozzáértő tenyésztő az igényeid és a tesztek alapján tud majd ajánlani a kölykök közül. Sok szerencsét!

2011. jan. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,aranyosak vagytok:)Mindenki segített eddig sok homályos dologban!!Ha bármi van még írjatok,napi szinten nézem az oldalt:)Köszi mégegyxer!!:)
2011. jan. 29. 01:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!