Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kéne leszoktatnom arról...

Hogy kéne leszoktatnom arról hogy ne harapja a kezem ha kézből adom neki a kaját és hogy üljön feküdjön és ne ugráljon rám?

Figyelt kérdés
Van egy rottweiler kutyánk. Még csak 2 és fél hónapos.6 hetesen került hozzánk. Félek hogy agresszív lesz ha majd felnő. Nem tudom hogy kéne vele tudatnom hogy én vagyok a főnök.23 éves vagyok és sajnos kutyanevelésben még tapasztalatlan. Bátyámmal együtt foglalkozunk vele. Most be van zárva, de minden nap kiengedjük és játszunk vele. Majd tavasszal lesz kerítésünk és akkor szabadon lesz!
2011. jan. 28. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


itt nagyon jó tippek vannak, igaz én shi-tzu kis vakarcson alkalmaztam, de az első nap után már egészen engedékeny lett :D

2011. jan. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az hogy a kutyád milyen lesz az csak is rajtad múlik!Minden nevelés kérdése!

Hova van bezárva ?Az sem mindegy akár ez is tönkre teheti az idegrendszerét ha nem normális körülmények között van tartva!

A roti amúgy is domináns fajta!Én nem javasoltam volna első kutyás gazdának!Ja és elég korán hoztátok el, normális tenyésztő még csak 9-10 hetesen adja oda!

2011. jan. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ninna ♥ ***** válasza:

Bezárni egy kutyát, főleg tapasztalatlanként egy akár veszélyesnek is tűnő fajtát, szigorúan tilos. Azonnal engedjétek ki, esetleg csak éjszakára legyen valami biztonságos helyre bezárva, mivel még kicsi, legyen éjszakánként a lakásban, előszobában. Ez fontos még 2 és fél hónaposan..


Ne aggódj, ha mindent normálisan csinálsz, nem lehet belőle agresszív kutyus. Az első parancsokat már most elkezdhetitek, jutalomfalattal tanulgathattok. Ül, fekszik, gyere ide, lábhoz, nagyon sok alapfeladat van, amiket ilyen korban a legjobb elkezdeni. Itt olvashatsz róla, hogy hogyan kell megtanítani neki könnyedén az ilyen dolgokat: [link]

Egyébként a korai szocializáció nagyon fontos. Ha megvan minden szükséges oltása, akkor ragadjatok pórázt, és ismerkedjetek meg mindenkivel. Emberekkel, kutyákkal is. Még most mivel kölyök, sokat fog játszani a kutyákkal, és így megismeri azt, hogy mit szabad és mit nem a nagyobb kutyákkal csinálni, és nem fog egyből nekimenni a kutyáknak, bár ez egyedfüggő. Ha féltek a dominanciától, attól hogy nekimegy majd a többi kannak, vagy szukának (nem tudom milyen nemű a kutyus) akkor a legjobb lenne az első tüzelés (ha szuka) vagy az olyan 9-10 hónapos (ha kan) kor után ivartalaníttatni egy állatorvossal. A dominancia szinte azonnal megszűnik, sokkal könnyebb dolgotok lesz vele, és a nem kívánatos kölyköktől, és betegségektől is megvéditek, mindkét nem esetében.

Járhatnátok vele kutyaiskolába is már most is. Van kölyköknek kifejezetten kutyaovi, ahol az alapparancsokat megtanuljátok a kutyákkal, és nektek nagyon sok nevelési tanácsot adnak, megtanítanak nektek néhány alapdolgot, ami fontos. Később, ha ezt elvégeztétek (kb. 8 hónapos kor körül) mehettek már komolyabban is tanulni. Ez elengedhetetlen lenne a ti helyzetetekben, mivel alapból tapasztalatlanok vagytok, és akkor ott a kutyaiskolába egyrészt engedelmes kutyát nevelnétek a kutyátokból, és még megtanulnátok a kutyákat kezelni is.


Ja, és fontos: lassan el kéne döntenetek, hogy ki lesz kettőtök közül a falkavezér. Mindketten állhattok a kutya felett a rangsorban, sőt ennek így is kell lennie, de muszáj eldönteni, ki lesz az alfa.

2011. jan. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!