Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám állandóan a talpát...

A kutyám állandóan a talpát nyalogatja. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 17:52
 1/7 Ninna ♥ ***** válasza:
50%
Ha kifejezetten csak nyalogatja, nézd meg, nem ment-e bele valami szúrós dolog. Ha nem, akkor valószínűleg csak fázik neki a lába, akkor nincs gond, majd ha nem lesz hó, akkor nem fogja nyalogatni. De ha már rágni is szokta, az komoly is lehet, akár pajzsmirigy-problémára is utalhat, szóval akkor vidd el orvoshoz.
2011. jan. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
lehet hogy belement egy toklász (télen??) vagy valami más, esetleg irritálja valami, húzd szét a talppárnáit és nézd meg nincs e bepirosodva és nem látsz e benne valamit, de azért óvatosan, mert fájdalmas lehet a kutyának, és odakaphat. ha valami belement vagy piros, akkor irány a doki!
2011. jan. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Az én kutyám pl mikor beengedjük az előszobába (kinti, nagy méretű kutyus), mielőtt lefekszik, lenyalogatja a talpát :)

minden alkalommal megteszi, és ha már talpat nem töröl, szépen letisztogatja...

2011. jan. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
NEm lehet, hogy a sózott utak? Nálunk is talpmosás van, mikor sózzák az utakat... csípi a lábukat.
2011. jan. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Az én kutyám is mindig lenyalogatja a lábát miután bejövünk a házba,így tisztálkodik,de ha aggódsz miatta azért kérdezt meg az állatorvosától,biztos ami biztos.
2011. jan. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Lehet a felsózott járdák miatt, de lehet bűzmirigy probléma is.
2011. jan. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám akkor nyalogatja a talpát, ha az ujjai közé beleragad a hó.
2011. jan. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!