Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rágja, nyalogatja...

Miért rágja, nyalogatja állandóan a kutyám a fenekét?

Figyelt kérdés
Megnézettem a bűzmirigyét, azt mondták rendben van. Ivartalanított, szóval nem a tüzelés miatt tisztítja magát, és nincs is beleszáradva sem kaki, semmi más. Kinézetre nem látszik semmi. Kapott féreghajtót szóval bélférge sem lehet, de mégis tiszta lucsok a fenekénél, és a farka tövében, annyit nyalogatja. Vajon miért?
2010. máj. 6. 20:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, és bolhás sem lehet, mert pár napja lett becsepegtetve.
2010. máj. 6. 20:24
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy túl kemény a széklete, és kireped a feneke?
2010. máj. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azért, ha van rá anyagi kereted, egy széklet vizsgálatot csináltathatnál.
2010. máj. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A széklet vizsgálat jó ötlet. :)

A másik még ami szóba jöhet az, hogy vedlik. Az én kutyám is ezt csinálta, leszedegette magának a szőröket ahol elérte. :)

2010. máj. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ha kireped a feneke, akkor az vérzik is, nem?


Egyébként csak úgy körübelül mennyibe fájna nekem ez a székletvizsgálat? De amúgy mire gyanakodtok? Vagy máshogy kérdem, mit lehet kideríteni eg székletvizsgálatból?

2010. máj. 6. 21:22
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha huzza is magát a földön ülve akkor férges..
2010. máj. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem húzza, és írtam, hogy tegnap lett féreghajtva. Nem tudom mi lehet. Esetleg allergia?
2010. máj. 6. 22:11
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy van ott neki valami gyógyuló seb, vagy valami kinövés ami zavarja? Nézd át nagyon aprólékosan a bőrét.
2010. máj. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha tegnap lett féreghajtózva, akkor simán lehet még férges, hiszen nem azonnal pusztul ki mind. Akkor viszket neki. Egyébként pedig a végbélrepedés sem mindig jár vérzéssel. Van, hogy észre se venni, de fájni és viszketni rohadtul tud.
2010. máj. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tyű, márpedig ott van neki valami, ami nagyon irritálja. Seb (akár a végbélen, ami már kívülről nem látszódik), akár egy dudor, daganat.

A székletvizsgálattal az derül ki, hogy milyen kórokozó van a bélsárban. A férget és a bűzmirigyet leszámítva a fenéklyuk nem nagyon szokott viszketni, ha fertőzése van a kutyának, így én nem székletvizsgálatot, hanem végbél tájék ultrahangot/röntgent/endoszkópos vizsgálatot csináltatnék.

2010. máj. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!