Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyünk ha a kutyánk...

Mit tegyünk ha a kutyánk sokszor nem hallgat ránk, nem fogad szót?

Figyelt kérdés
Próbálom tudatosan,következetesen nevelni a kutyámat,de nem mindig sikerül,néha elgyengülök:) és olyankor beengedem a szobába dögönyözni(ahova egyébként nem jöhetne be),de ilyenkor is csak engedéllyes jöhet be,hogy érezze ezt nem mindig szabad neki,de nem érti meg és akárhányszor nyílik az ajtó,fut be a szobába.. mit lehet tenni ez ellen,hogy csak akkor jöjjön be ha hívjuk? a másik problémám az,hogy mivel kölyökkutyus nagyon játékos,és gyakran agresszívan játszik,harapdál,rángatja a gatyánk szárát,morog..ilyenkor erélyesebben rászólunk,mondjuk neki hogy "NEM"(amit ért is hogy mit jelent,és gyakran reagál is rá) és a végső esetben mikor már nagyon eldurvul a helyzet,ráhúzunk egyet a seggére.. de általában ez se használ,azt hiszi játék.. HOGYAN TUDNÁM KINEVELNI EZT A KUTYUSBÓL??
2011. jan. 28. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk is ilyen, szeret harapni és morogni. Ütni sajnos semmilyen formában nem szabad! Egyrészt nem érti majd meg, hogy mit akarsz, másrészt agresszívebb lehet. Mióta azonban vacsoránál minden este megosztom vele a vacsorám egy részét, nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb lett. A tápnál általában jobban szeretik a felvágottat, sajtot, meg a húst. Ha ezeket jutalomfalatként adagolod, akkor hamar engedelmes kis kutyává válhat. Egyébként milyen fajta?
2011. jan. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Kölyöknél ha valamire egyszer azt mondod, hogy nem, az legyen mindig tilos. Felnőttkorára szerezhetsz olyan tekintélyt, hogy engedéllyel bemehessen, de addig kemény meló eljutni, és tényleg csak akkor szabad ilyesmiben engedni neki, ha már egyébként mindenben 100%-ig szót fogad.


Ilyenkor még sokkal könnyebb egy kutyánál tekintélyt építeni, és azt megtartani, mint később rájönni, hogy elcseszted, és akkor nekiállni.


Fektess le világos, és egyértelmű szabályokat, és kommunikálj nagyon eltúlozva.


Ha valami jót csinál, akkor magashang, gügyögés, örüléééés. Ha rosszat csinál, akkor viszont légy komolyan mérges. Nem kell megütni, felesleges, de el kell vele hitetned, hogy nagyon komolyan mérges vagy. Nagy testfelületet mutatsz, merev arcot vágsz, a morgás, és a hirtelen csattanó ugatás szerű hangok nagyon hasznosak tudnak lenni.


A játékot mindig te kezdd el, és akkor fejezd be, mikor neki még lenne kedve. Ha durvul, hagy faképnél, zavard el magadtól. Csak akkor van játék, ha nyugodtan viselkedik.


De a legjobb lenne, ha el tudnátok járni kutyaoviba, ahol játékosan tanulhat, és szocializálódhat a fajtársakkal.

2011. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Beagle:) alapjába véve okos kutya,és mikor jobb napja van szót is fogad.. a gyere,NEM,okos kutya,ül instrukciókra gyakran reagál! ilyenkor mindig megdícsérjük!:) mi mindig megosztjuk vele a kajánkat:) és már azt is tudja,ha ránk ugrál nem kap falatot,rászólunk hogy szépen kérd,akkor leül és szépen a szájába adjuk a kaját:) szóval alapjábavéve okos kutya,csak sokszor elfelejti:)) egyébként érdekes,hogy anyósommal teljesen máshogy viselkedik,ő megtartja a kutyával a 3 méteres távolságot,messziről szereti,de nem dögönyözi,nem simogatja,csak neveli.. érdekes mód vele nem meri azt megcsinálni amit velünk,nem harapdálja ,nem ugrál rá, neki szótfogad,ha rászól általában abbahagyja a rossz cselekedeteit,nem megy be a szobába ha látja hogy anyósom jelen van... érdekes,mintha érezné hogy ő nem játszótárs,ránk meg ugy tekint,ezért olyan neveletlen sokszor ,gondolom! de fejlődőképes:)
2011. jan. 28. 21:19
 4/6 A kérdező kommentje:
csakkiti! köszönöm a kommentedet,hasznos volt!igyekszem elsajátítani és használni is őket:) később megírom milyen sikerekkel jártam:)
2011. jan. 28. 21:25
 5/6 Tomka1027 válasza:

Először is Szia:)

Remélem azt tudod,h a Beagle egy vadászeb és mint olyan keményebb a tanítása:)Ösztönei nagyon erősek!Én nagyon imádom de nem kifejezetten a tipikus mindent "megjegyez"és tökéletesen engedelmes tipus:) De ne rémülj meg!Okosak de az egyik legmakacsabb fajta!Nekem is van 1 ilyen kutyusom!És ezért megköveznek!!!De soha többet ilyen fajta kutyus!!Kutyaiskola,rendszeres séta!De valahogy akkor sem érzem,h a nekem megfelelő kutyus lenne!!Tudom,hogy én rontottam el valahol!De nem az első kutyám...és a többi valahogy fele idő ráfordítással is több szeretet és érzelmet adott mint ez a kutyus!!Ismétlem !!!Lehet h én rontottam el valahol!!Csak nem tudom,h hol!!!

Kutyaiskola,sok séta!Ki is van vívva a falkavezér ....De pl ha sétálunk és elengedem és hagyok neki 10 perc "nemnyaggatást"értem itt visszahívás!!!akkor mintha nem is lenne ott senki!Nagyon sokat futottam már utána!!:)Sajnos ha szagot kap nincs isten!!Ezt több Beagle gazdi jelezte már!!De ilyen fajta!!!!Vadászösztön!!


Anyósodra .....Lehet,h ő a falkavezér 4-őtök között!!Vívd ki h te fentebb legyél mert sok bajod lesz még belőle!!És ezt bármilyen kutya is lenne!!A legfontosabb dolog!!

2011. jan. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tomka1027 válasza:

Jah és én nem ajánlom senkinek a közös kaját ,,,Főleg ha a kutyus látja,h a saját "táladból" adsz neki!!


Minden gazdinak ajánlom: http://www.youtube.com/watch?v=sf2tw4gWCnY mind az 5 részét!!

2011. jan. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!