Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha van egy 11...

Mit tegyek ha van egy 11 hónapos kölyök komondor lány kutyánk nagyon rossz és féltékeny a macskákra? Csak az apukámra hallgat

Figyelt kérdés
2009. febr. 8. 13:58
 1/4 anonim válasza:
58%
Ugyan ebbe a cipőbe jártan én is! Gondolom azért csak az apukádra hallgat...mert ő adja a kutyusnak az ennivalót...vagy lehet többet foglalkozik vele?! Foglalkozz vele többet, vidd el sétáltatni, beszélgess vele, ölelgesd, simogasd. Nekem ezek váltak be kb. fél hónap után csak rám hallgatott mert én törődtem vele legtöbbet! :)
2009. febr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért hallgat apukádra, mert ő az erős, "domináns", családfő, valószínűleg nem ő kényezteti, és nem enged meg neki mindent, őt biztos nehezebb levenni a lábáról, esetleg apukád máshol is hajlamos uralkodni... A kutya nagyon jól tudja, hogy ki a főnök... Főleg egy komondor... Az nem lesz mindenki kiskutyája...
2009. febr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A 17:42-es hozzászólóval egyet értek,a dominancia a lényeg.:)A Ti családotok neki egy falka,ahol rangsor van.Ha a kutya úgy érzi,dominál feletted,nem fog szótfogadni Neked.Apukádat tekinti a vezérhímnek,gondolom ezért fogad neki szót.Próbáld meg tudatosítani a kutyában,hogy nem ő áll feletted a rangsorban,hanem te állsz felette.Nem verésre,ilyesmikre gondolok,hanem ha pl. a kertben eszel valamit,és ő kér,akkor ne foglalkozz vele,ne adj neki,akármilyen szépen néz!:) Lehet,hogy kegyetlenségnek tűnik,de nekem bevállt.:) Így tudatosul a kutyában,hogy mivel te vagy felette a rangsorban,te eszel először és utána kap csak ő.:) Sok sikert:)
2009. febr. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat mindegyik hasznos volt. Sokat szoktam vele sokat játszani csak mostanában nem tudok, mert sose hagy békén és mindig ugrál, csak akkor tudok játszani vele ha az apa kint van. (azért, mert akkor az apa rászól) Majd megpróbálok valamit.
2009. febr. 10. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!