Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyát almozza valaki és...

Ha a kutyát almozza valaki és soha nem viszi le, az állatkínzás?

Figyelt kérdés
2011. jan. 29. 22:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem igen! Egy kutyának le kell menni sétálni legalább 3-szor. Akármilyen fajta.
2011. jan. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%

Ha nem is állatkínzás, de mindenképpen rengeteg élménytől fosztod meg. Elég önző dolog. Plusz nem szocializálódik, nem él teljes életet. Börtön.

Nem értem, hogy miért gond levinni sétálni egy kutyát? Neked is kikapcsolódás, egészséges a séta, és jó érzés, hogy a kutyád boldognak látod.

2011. jan. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok, aki nem viszi le, csak azért írtam ki a kérdést, mert én is állatkínzásnak tartom, és ha ti is, akkor holnap feljelentem az illetőt.
2011. jan. 29. 22:23
 4/16 anonim ***** válasza:
25%

Milyen idős kutya? És milyen fajta?

Nem lehet, hogy a nagy hideg miatt nem viszik le? Ha kis termetű kutya, vagy rövid szőrű, akkor pillanatok alatt megfázik ilyen időben. Lehet, hogy beteg a kutya...vagy a gazda...

Amúgy van kutyaalom is [link]

Ki tudja mi áll a dolgok hátterében...

2011. jan. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%

Az állatkínzás szerencsére nem itt kezdődik. Ha ezzel odaállíthatsz valamilyen felügyelő szervhez, akkor kinevetnek...általában azokkal a kutyákkal sem foglalkoznak, akik 1 méteres láncon élik le az életüket.

Nálam az jelenti az állatkínzást.


De tény, hogy egy kutya életében valószínűleg azok a legszebb pillanatok, amikor a szabadban futkározhat.

2011. jan. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%
Tény, hogy nagyon sok élménytől megfosztják a kutyát és arra kényszerítik, hogy az ösztöneivel ellentétesen cselekedjen, de ez nem számít állatkínzásnak, nem tudod feljelenteni az illetőt. A rendőrség még azzal sem foglalkozik, ha fél méteres láncra van kötve és éheztetve van egy kutya.
2011. jan. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem állatkínzás. A kutya valószínűleg megszokja, ez lesz neki a normális.

Amúgy is hidegben sok kistestű kutya szívesebben marad bent. Az én kutyámat télen alig tudom elvinni sétálni, mert fázik, hiába adok rá kabátot. Szívesebben alszik a meleg szobában.

Ettől függetlenül én is azt gondolom, hogy az lenne az ideális, ha sétáltatnák a kutyát, de feljelenti valakit csak emiatt nevetséges lenne.

2011. jan. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az Állatvédelmi Törvény úgy beszél,hogy MINDEN állatnak kötelező biztosítani a fajnak,fajtának megfelelő mozgáslehetőséget.
2011. jan. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Állatkínzásnak nem minősül, de nagyon önző dolog szerintem. Aki nem akar kutyát sétáltatni, az miért nem vesz macskát??? Nem élet a kutyának, hogy egész életében 4 fal közé van zárva. 0 szocializáció, semmi új inger, nagy futkározások... sajnos én is ismerek olyat, akinek a yorkija max csak akkor látja a külvilágot, ha hordozóban állatorvoshoz viszik :(
2011. jan. 30. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Egyébként beszélni próbáltál vele?
2011. jan. 30. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!