Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fellógatni a kutyát a kutyaisk...

Fellógatni a kutyát a kutyaiskolában?

Figyelt kérdés

Szóval 2 hete elkezdtem járni kutyaiskolába, egy mondhatni ismertebb helyre. Van a csoportunkban egy beagle, aki eléggé agresszív. A mai foglalkozáson neki akart menni a saját gazdájának is. Erre az oktató fogta a kutyát és fellógatta a nyakörvénél fogva, úgy, hogy lógott a kutya a levegőben. Ezt még párszor megismételte.

Számomra ez elég brutális megoldásnak tűnt, érdekelne, hogy szerintetek ez normális vagy túlzás?


2011. jan. 30. 12:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Miért lenne brutális?
2011. jan. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mert alig kapott addig levegőt. Nemcsak a mellső lába volt a levegőben, hanem az egész kutya.
2011. jan. 30. 12:33
 3/14 Doruss ***** válasza:
10%
Szerintem ez így nem jó. Valami más módszert kéne kitalálnia a kutya szidására. Vagy ha mindenáron emelgetni akarja, vegyen inkább hámot.
2011. jan. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Így tanulja meg, hogy hol a határ. Szerinted el lehet érni vele azt, hogy ne támadjon a gazdira meg senki másra úgy h csak rászolunk h hééé nemszabad?
2011. jan. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Hát kicsit barbár módszer, tudnék jobbat. Másik oldalról meg a kutya a legsúlyosabb bűnt követte el, amit lehet. A gazdára (és más emberre) tilos támadnia! Ha ezt az utcán egy idegenel teszi, akkor altathatják is, ehhez képest a folytogatás nem olyan rossz eset...
2011. jan. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%
Nem vagyok az eroszak hive, nekem mar sikerult megnevelni kutyat ilyen brutalis modszerek nelkul. Talan tobb ido es energia kell hozza de szamomra fellogatni, megutni, rangatni elfogadhatatlan. Ez en kutyammal csinal ilet tuti kikaparom a szemet. Sajnos sok ilyen regimodi kikepzo es iskola van ahol azt hiszik ezzel ernek el eredmenyt.
2011. jan. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%
Hát kicsit durva volt. Én azt csináltam volna, hogy lenyomom a kutyát a földre, jó erősen. mjad elengedem. ebből is tanul!
2011. jan. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
14%
Ezt kulfoldon probalna megcsinalni a kutyaoktato, o is logna a kutya mellett. Tuti!
2011. jan. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

A beagle annyira ostoba,hülye fajta,lehet hogy másból nem ért.

Egy falkában mondjuk egy kau-méretű falkavezér is felemeli a levegőbe és a nyakánál fogva lógatja.

2011. jan. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Ninna ♥ ***** válasza:
79%
Ez egy egyszerű grabancmegfogás, csak kicsit komolyabban kommunikálják le neki azzal, hogy a levegőben van. Semmi baj nincs ezzel. Mi a leghumánusabb iskolába járunk a kutyámmal, pozitív megerősítéses-klikkeres kutyaiskolába, és ott is ha egy kutya már ilyen határokat feszeget, hogy rátámad a saját gazdájára, ilyen büntetést simán kaphat. Vannak még egyéb büntetések pl. meghajtás, ráülnek a kutyára, meg még ugye a grabancon lógatás.. ezeket a módszereket otthon nem szabad alkalmazni, csak a kutyaiskolában a hozzá értők (oktatók, segédek) alkalmazhatják. Te otthon csak a sima grabancfogást alkalmazhatod. Ne félj, nem kell azt a kutyát sajnálni, valószínű, hogy csak a nagyon erős kommunikációból tanul, az nem elég neki, hogy nem szabad..
2011. jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!