Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fellógatni a kutyát a kutyaisk...

Fellógatni a kutyát a kutyaiskolában?

Figyelt kérdés

Szóval 2 hete elkezdtem járni kutyaiskolába, egy mondhatni ismertebb helyre. Van a csoportunkban egy beagle, aki eléggé agresszív. A mai foglalkozáson neki akart menni a saját gazdájának is. Erre az oktató fogta a kutyát és fellógatta a nyakörvénél fogva, úgy, hogy lógott a kutya a levegőben. Ezt még párszor megismételte.

Számomra ez elég brutális megoldásnak tűnt, érdekelne, hogy szerintetek ez normális vagy túlzás?


2011. jan. 30. 12:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
65%
Ha lenyomja a földre akkor talán még a kezére is ráharapott volna... Szerintem nincs ezzel baj, vannak dolgok amiket nem lehet kutyulimutyulival elintézni...Az a baj manapság az emberekkel hogy túlérzékenyek és megfordultak a fejükben a jó és rossz dolgok... Az más kérdés, hogy ha az én kutyámmal csinál ilyet, én is kikaparom a szemét tutira, mert engedély nélkül ne nyúlkáljon máséhoz nem hogy fegyelmezze, persze az én kutyám kezelhető...
2011. jan. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
94%
Elhiszem hogy rossz nézni az ilyet, de hidd el jobb mint az altatás...., az én 3 hónapos kutyám kéz után kapkod a tűhegyes fogaival és elhiheted hogy leszokóban van róla!!!!! Egy alkalommal majd elbőgtem magam, mert kapott ezért és rossz érzés büntetni, de MUSZÁLY! jól szocializált kutyát akarok, úgyhogy viselkednie kell, gyerekek között van. Gondolj csak bele, ha egy harapós kutyához odaszalad egy kisgyerek simizni, az meg játékból beleharap!!
2011. jan. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem a legszebb megoldás, vannak jobbak is. De végülis azért jár a kutya kutyaiskolába hogy megtanulja a szocializációt, és ebben az esetben az aggresszív beagle túlzásba ment. Ha megakarja harapni a saját gazdáját, akkor mit csinálna az utcán ha elszökne? A kutya megérti ha mérges vagy rá, és evvel a "fellógatós módszer" nagy hatással volt rá a gazda biztos. Nem lehetett neki kellemes, de valószinüleg lenyugodott...
2011. jan. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 zsuzsabazsa ***** válasza:
89%

Én a fellógatást a legvégső esetben alkalmaznám.

Egyik alkalommal képeztem egy Golden kant. Az is agresszív volt kutyára emberre.

Én úgy oldottam meg miután letépte egy fektetésnél a dzsekim ujját, hogy szájkosarat tettem rá, szöges nyakörv befelé fordítva, és a következő kitámadásnál egy időbeni lerántással a földre oldottam meg.

Háromszori ismétlés után szájkosár le szöges szintén még befelé, de egy másik fojtó láncra átváltottam.

A fojtó lánc azért volt jó, mert a kutya abban a hiszemben volt, hogy a szöges bármikor működésbe léphet.

De már nem volt rá szükség.

2011. jan. 31. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!