Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házőrző kutyát szeretnék! Mit...

Házőrző kutyát szeretnék! Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Olyan kutya kellene ami:


-nagytestű

-szeret mozogni (vinném futni)

-szereti, elviseli a kistestű kutyát

(Yorkshire Terrier),még akkor is ha az folyton piszkálja

-ami nem őrül be egy pár év után

-kedves, barátságos

-gyerekszerető


2011. jan. 30. 17:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%
bemész a menhelyre, pont ugyanezeket elmondod és fognak ajánlani 10-15 kutyát, abból válassz ;)
2011. jan. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
52%
Berni pásztor:)
2011. jan. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

én is elsősorban a menhelyeket ajánlom, mert ott már ismerik a kutyákat, mivel nem pár nap alatt hordják el őket, sajna


de ha nem akarsz "használt" ebet, akkor én ajánlom a németjuhászt. az olyan univerzális, mindenre használható.

de olyan kutyafajt sose találsz, ami 100%-is megfelel neked mindenben. az hogy ne bántsa a kiskutyátokat, még ha macerálja is, teljesen a kutya vérmérsékletétől függ. az se tuti, hogy nem kattan be, bár ez sokban függ az élőhelyétől.

2011. jan. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Ninna ♥ ***** válasza:
95%
Nagyon sok ilyen fajta van. Német juhászkutya, Kuvasz, Rottweiler, Dobermann, Komondor, Német dog, Berni pásztor, Bullmasztiff, sok fajta van, amik alkalmasak házőrzésre, és nagytestűek. Ezek közül a fajták közül minden kutya szeret szaladgálni, mozogni, igénylik is a mozgást. A kiskutya elviselése meg már egy másik folyamat. Az új kutyus temperamentumától, aktivitásától is függ, hogy mennyire fogja érdekelni a másik kutya. Ha a yorki nem domináns, és nem kezdeményez balhét, akkor valószínűleg jól meglesznek egymással, de két kutyát összeszoktatni már egy nagyobb falat, mint a fajta kiválasztása. Pár év után egyik kutya sem őrül be, hacsak nincs eleget mozgatva, és láncon van. De ezt ugye remélem te sem így gondolod, mert az ilyen embereknek, akik láncon tartják a kutyájukat, nem való kutya. Kedves, barátságos, gyermekszerető minden fajta, ha annak neveled :)
2011. jan. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyet én is ajánlom, ott ismerik a kutyákat, ajánlanak neked megfelelőt.


Ha fajtát kellenne írnom a német juhászt ajánlom.

-nagytesű, ezt gondolom nem kell magyarázni :D

-mozogni imád, az én német juhászom pl. szokott a kocsi mellett futni (lassan megyünk, kb. 40km/h), ezt 20km-en simán megcsinálja, igaz ő az átlagnál többet mozog a németjuhászok között

-minden kutyával elvan, de fontos a kiskori szocializáció

-tenyésztőtől vett kutya nem őrül be

-kedves, barátságos, de a területére csak az mehet, akit a gazdi is beenged

-imádja a gyerekeket

2011. jan. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
73%
A leonbergi kifejezetten barátságos, nyugodt és tiszteletet parancsoló. De az óriás snauczer is kiváló. Mindezek mellett én is inkább menhelypárti vagyok. A keverékek erősek és a menhelyesek nagyon hálásak. Megérdemelnek egy esélyt.
2011. jan. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
73%

huha rengeteg van :)

Rottweiler [link]

dobermann [link]

boxer [link]

német juhászkutya [link]

belga juhászkutya [link]

bullmasztiff [link] (bár a bulli nem annyira futós típus)

hovawart [link]

óriás schnauzer [link]

rhodesian ridgeback [link]

ausztrál juhászkutya [link]


kb ennyi de ugye tudod hogy ahhoz hogy elviseljen egy idegesítő yorkiet azért nevelni kell az ilyen kutyákat nevelni kell ha viszont meg van nevelve nagyon jó kutya válhat belőle

2011. jan. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Ninna hogy van Menta xD?
2011. jan. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Ninna ♥ ***** válasza:
75%
Köszönöm, jól megvan :-) Itt fekszik mellettem, és együtt TV-zünk, miközben én a laptopon írok. Ma már voltunk jó nagyot sétálni, és suliba is.
2011. jan. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
:D
2011. jan. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!