Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házőrző kutyát szeretnék! Mit...

Házőrző kutyát szeretnék! Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Olyan kutya kellene ami:


-nagytestű

-szeret mozogni (vinném futni)

-szereti, elviseli a kistestű kutyát

(Yorkshire Terrier),még akkor is ha az folyton piszkálja

-ami nem őrül be egy pár év után

-kedves, barátságos

-gyerekszerető


2011. jan. 30. 17:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Közép ázsiai juhászkutya!!!
2011. jan. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Menhelyi kutyákat nagyon szeretem, de a yorki mellé inkább kölyökként vennék nagy kutyát, mert így megtanulja, hogy a yorkim az nagyon vérmes, ő az úr a háznál!


Meg a kölyökként vett kutyus könnyebben tanítható arra, hogy kedves legyen más kutyákkal is, de például a tolvajokat, rablókat ne engedje be!!!


Azt hiszem, a német juhászkutya lenne a legideálisabb, de nagyon tetszik az ónémet juhászkutya, valamint a közép ázsiai juhászkutya! :)

2011. jan. 30. 19:36
 13/25 anonim ***** válasza:
A közép ázsiai kicsit mókás egy yorki mellett, mivel akkora mint egy jól megtermett borjú (csak a feje akkora, mint egy yorki). De! A családhoz végtelenül ragaszkodik, kissé jámbor velük szemben, az idegenek viszont jobban teszik, ha távol maradnak tőle...
2011. jan. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Ninna ♥ ***** válasza:
Menhelyeken is vannak nagyon szép német juhászkutya-keverékek, és kölykök is! Nézd csak: [link]
2011. jan. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Én a bullmasztiff-ot ajánlanám,az nagyon jó házörző,a kutyákat sem engedi be,és az emberek is félnek tőle.

Nagytestű,gyors, lehet vinni sétálni,barátságos,szereti a család többi állattagját is,nem csak 2-3 évig él,és a gyerekeket is,nálunk egy 5 éves kislány legjobb barátja.

Szerintem a legjobb választás lenne :)

2011. jan. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Moszkvai őrkutya?:)Bár igaz,ezek a házőrző fajták,amelyeket felsoroltak(így a moszkvai is)mind szigorú,következetes nevelést igényelnek.Bár én nyolc éve kutyázok komolyabban,eddig nem mertem bevállalni egy ilyen,,keményebb"kutyát,mert még mindig nem érzem magamban a tudást hozzá:)Sok utánaolvasással és kutyasulival kombinálva viszont bármelyik fajtából kihozhatod a legjobbat.A családját(így a hozzá tartozó gyerekeket is)minden kutya szereti,és jobb esetben,tiszteli is.Mindesenestre ha akár egy roti,dobermann,stb mellett döntesz,ajánlom,hogy előtte olvass sokat róla és ha teheted,egy kutyasulit látogassatok vele.
2011. jan. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Fuckmy ass-nak üzenem:


Engem ne ostobázz le!!! Világos???

2011. jan. 30. 21:54
 18/25 A kérdező kommentje:

Rengeteg kutyás könyvet olvasok, leginkább pszihológiáról, nevelésról!!!


A menhelyi kutyák édesek, csak egy pici kölyök kutya könyebben beilleszkedik, és megtanulja a szabályokat! Valamint összebarátkozik a kisebb kutyákkal is!!!


DE A MOSZKVAI ŐR JÓ ÖTLET!!!

2011. jan. 30. 21:58
 19/25 anonim ***** válasza:

A menhelyek kölykökkel is tele vannak, németjuhász keverékekkel is.

Nem igaz, amit írsz. A felnőtt kutyánál csak a jellemétől és a szocializáltságától függ, hogy hogyan viszonyul a másik kutyához, és számára a fajta (yorkie) és a méret (picike) nem számít, az ő szemében a kis méregzsák is csak egy fajtárs. Az a kutya, amelyik őrzi a házat, az jó családban, ahol magáénak érzi a területet, őrizni is fogja. Egy felnőtt kutyán ez azért nagyjából felmérhető, látható. Míg egy kölyökben, ha nincs meg benne elég erősen az ösztön, akkor bármit csinálhatsz, úgysem fog házat őrizni felnőttként.

Azt mondod, a yorkie az úr a háznál. Akkor moszkvai őrkutyában, kájban ne gondolkodj, ezek kemény, komoly gazdát igénylő kutyák.

Egy normális fajtatiszta kutya 70-80e Ft-nál kezdődik, ezt sem árt végig gondolni.

2011. jan. 31. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Az igazi kutya a németjuhász, az lenne a legjobb neked.
2011. jan. 31. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!