Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen házőrző kutyát ajánlotok?

Milyen házőrző kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
2009. aug. 11. 14:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk német juhász és Kaukázusi medveölő juhász kutyáink vannak és házőrzőként nagyon jók.
2009. aug. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
magyar vizsla, vagy német juhász.
2009. aug. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
64%
nemet dog
2009. aug. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően minden kutya őrzi a területet, ha azt a magáénak érzi, és van mit/kit megvédenie rajta. Ez genetikailag kódolt ösztön. Még a láncon tengődő, éheztetett, vert kutyák nagy része is bőszen ugat, ha idegen érkezik, pedig nincsen jó dolguk egy kicsit se.

Láttam én már kaukázusit elpucolni hangos szóra, és láttam már tacskót úgy házat őrizni, hogy nem mertem volna bemenni a kertbe egyedül.

Persze, vannak fajták, amik alap jelleme inkább alkalmas házőrzésre, és vannak fajták, amik kevésbé.

Elenyésző azon kutyák száma, akik egyáltalán nem őrzik a területüket.

Szerintem olyan fajtát válassz, amit szeretsz, kedvelsz, ismered magát a fajtát és az igényeit is (mozgatás, kaja, szőrápolás, orvosi ellátás - jellemző betegségek); de ha menhelyről választasz egy akármilyen keveréket, ő is tökéletes hű társad, és őrződ tud lenni.

2009. aug. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%

Sokan használják a német juhászt őrzésre, de akkor arra is számítani kell, hogy nem lesz kifejezetten jó társ.

Googleba írd be, h őrző védő kutya és kidobja az összes fajt, amit erre tenyésztenek, dobbermann, roti, boxer stb.

De amúgy az előttem szóló leírta a teljes igazságot

2009. aug. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2009. aug. 11. 16:30
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Komondort!! Magyar fajta, ösztönösen többet tud, mint a többi fajta tanítva:)) Kőkemény házőrző, ugyanakkor a családtól mindent eltűr, értük a tűzbe menne. Igaz a szőrével kell foglalkozni rendszeresen, de ez nem igényel akkora munkát, mint elsőre látszik. Viszont cserébe kapsz egy hungarikumot, egy KOMONDORT, ha egyszer megismered rájössz: ez a fajta több, mint kutya, ez KOMONDOR:)
2009. aug. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%
doberman, rotweiler
2009. aug. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A magyar vizsla, az biza nem házőrző. Az VIZSLA. :)


Egyébként abba is érdemes belegondolni, hogy a nagytestű, őrző-védő kutyák erős és nagy szakértelemmel bíró gazdát igényelnek. Ha első kutya lesz, akkor mindenképpen alaposan olvass utána a kutyanevelésnek, és lehetőleg ne egy kaukázusit vegyél (szerintem).

2009. aug. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Én a rottweiilert ajánlom neked oda már a kinézete miatt sem mennek be a betörők nem hogy a harapása miatt. Dobi is jó csak annak kell egy 2000m2-es kert mert ő nagyonsokat fut. Rotinak is kell hely de a dobinak fontosabb.
2009. aug. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!