Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatás. Ti hogyan...

Kutyasétáltatás. Ti hogyan vezettétek rá a kutyusotokat, hogy pelus helyett kint a szabadban végezze a dolgát?

Figyelt kérdés
Miután a kiskutyám megkapta a szükséges oltásokat tegnap elérkezett az idő és lemehettünk végre sétálni.Ezek után hogyan tovább ,mert a pelusra tök jól rászokott,de arról hogyan szoktassam át,hogy csak lent végezze el a dolgát?Egy idő után tünjön el a pelus?Ma hajnalban is lementünk sétálni,de lent nem akarta a dolgát végezni,hanem hazahozta és itthon a pelusra....:-)),nem aggódom,hogyan is tehetném,hiszen ez még csak a 4. sétánk volt,csak kiváncsi lennék más hogyan csinálta.a pelust muszáj vagyok kint hagyni egyenlőre,mert délelőtt dolgozom.Köszi a válaszokat. :-))
2011. jan. 31. 06:09
 1/6 anonim ***** válasza:
többet legyél kint vele, ha látod rajta az ingert akkor vidd le.ha nem tudja mit kell csinálni pisilj te is a fűbe :))
2011. jan. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kiskutyákat rögtön arra kell szoktatni,hogy kint végezzék el a dolgukat. Úgy 3-4 óránként ki kell menni velük, és hamar megszokják. Az én kutyám kaparással jelzi ha ki akar menni. :) Neked is sikerül rászoktatnod, bár nehezebb feladat lesz,hogy már a pelusra szokott,mert így össze lesz zavarodva. De azért kitartás:D
2011. jan. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A pellust mindig vidd egy kicsit közelebb az ajtóhoz, majd aztán tedd kívülre,utána meg tűnjön el.

Ébredés után azonnal, evés után is vidd le, meg amúgy is 2-3 óránként.Ha látod, hogy megy a pellus felé és már egy ideje nem pisilt,kapd fel és szaladj vele ki.

Alapból nagyon-nagyon rossz dolognak tartom a pellust.

Bekavarja a fejüket.Képzeld el, eddig lehetett, sőt, kellett a pellusra,most meg már nem?

2011. jan. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszönöm a válaszokat.Szerintem annyiból jó dolog a pelus,hogy inkább arra végezze a dolgát,mint a lakásban össze vissza.Muszáj voltam használni,mert amig nem rendelkezett a megfelelő oltással,nem vihettem sétálni.A 3 óránkénti sétát csak hétvégén tudom megoldani,mert hétköznap délelőtt dolgozom.Az ajtó elé nem tehetem ki a pelust amúgy,mert emeletes házban lakunk :-)).
2011. jan. 31. 17:43
 5/6 A kérdező kommentje:
Most olvastam,hogy jó módszer,ha beállt a séták időpontja,egyre kevesebbet legyen kint a pelus,végül majd tünjön el.Szerintetek?Még annyit,hogy ugye én dolgozom és arra az időre még hagyjak kint neki pelust ugye?Aztán pedig amikor itthon vagyok vegyem el előle?
2011. febr. 1. 05:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Én teljesen elvenném a pelust,nem hagynám kinn akkor sem, ha nem vagyok otthon.Bezavarja a kutyát.Inkább takaríts egy darabig, míg teljesen megszokja, hogy csak lent szabad a dolgát elvégezni.Nekem is bent vannak a tacskóim, sose volt pelenka és a kicsi 4 hónapos korától már kibírta 5-6 órahosszán át és egész éjjel.mi is panelban lakunk.
2011. febr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!