Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eső? Kutyasétáltatás?

Eső? Kutyasétáltatás?

Figyelt kérdés
Kölyökkutyám most tapasztalt életében először esőt. Ki sem akart lépni a lépcsőházajtóból, aztán felemeltem, odavittem arra a helyre, ahol a dolgát szokta intézni. Pisilt, majd megindult felfele. Feljöttünk, itt az ajtóban nekiállt szaglászni, kakilnia kellett. Fogtam, levittem újra. 20 percet lent voltunk, de nem állt másból, mint h én cipeltem a lépcsőháztól a fűre. Nem kakilt. Mit tanácsoltok, milyen módszerrel szoktassam hozzá? Most hagyjam itthonra bekakilni vagy csak azért is vigyem ki? Egyszerűen tanácstalan vagyok, ilyet még nem láttam tőle...
2011. okt. 20. 21:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja.. és mióta feljöttünk őrjöng, teljesen kikelt önmagából, hihetetlen hisztit csap.
2011. okt. 20. 21:23
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vidd ki. Meg kell tanulnia, hogy esőben is kell sétálni. Mi lesz később? Én nem hagynám a fejemre nőni.
2011. okt. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Vidd le mégegyszer.Meg kell szoknia,hogy ha esik az eső akkor is el kell végeznie a kis- és nagydolgát.
2011. okt. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Szerintem az esőt mindenképpen valami jó dologhoz kell kapcsolni,pl. egy-egy jutalomfalat is,vagy esetleg a kedvenc játéka sokat segíthet a helyzet megoldásában. :) De nyilván ez sem megy elsőre,szóval egy kis türelem kell hozzá.
2011. okt. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ok, köszi :)

Lemegyünk most ketten a férjemmel, meg egy darabka virslivel, majd beszámolok :)

2011. okt. 20. 21:32
 6/11 anonim válasza:
100%
Remélem beválik,mert hozzászoktatásos módszereknél nálam mindig ez vált be :)
2011. okt. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne emeld fel, a miénk is utálja, de mi egyszer se vettük fel, olyankor mikor leviszem, kirohan elvégzi naaagyon gyorsan a dolgait és rögtön be is áll a kapu elé.
2011. okt. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ugyanezt a kérdést akartam feltenni ma a 3,5 hónapos amstaffom ugyanezt játszotta el h nem akart jönni sírt ment vissza a kapuhoz én lent maradtam vele ameddig nem kakilt lehet ciki de én varrtam neki egy pulcsit mert rohadtul remegett a délutáni sétánál az esőben így sem örült az esőnek de legalább nem remegett :D szerintem ha reggel is esni fog ugyanez a hiszti lesz mint most este volt de megpróbálom jutalomfalattal én is :D
2011. okt. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű:) Ha nagyon kell kakilnia, akkor úgyis kitolja.

Vidd olyan helyre, ahol egy kicsit fedett, de mégis tud mozogni, sétálni egy kicsit. A belei megmozdulnak, akkor rájön az inger. És ha van fű a közelben, akkor oda fog menni intézni a dolgát.

Ha tudom, hogy esni fog, vagy épp elállt, akkor lemegyek a kutyámmal, és igyekszem addig lent lenni vele, amíg nem kakilt.

Ki kell ügyeskedni.

2011. okt. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm mindenkinek :)

Teljesen leblokkoltam, nagyon kiakasztott, pedig tök evidens a jó élmény, jutifalat, az autózáshoz is így szoktattuk hozzá :)

A virsli meghozta gyümölcsét :) Érdekes mód a fiatalúrnak az ég világon semmi baja nem volt. Nem volt ez más, mint egy jó nagy adag hiszti :D

Az előbb, amíg nem volt nálam jutifalat, hívhattam én, nem jött, földbegyökerezett a lába, ezért vittem le és fa alá mentünk, pont oda ahol a dolgát szokta végezni, de ez sem volt elég, mert folyton húzta a pórázt és indult haza..

Amúgy Joey is 3,5 hónapos és ő bullmasztiff, úgy látszik ezek a kutyák már csak ilyenek :)

Múlt szombaton ő is nagyon fázott, én is gondolkodtam rajta, hogy kerítek neki egy pólót vagy vmit.. de aztán azóta szerencsére még nem fázott :)

Huh, hát ezt is megszültük :)

2011. okt. 20. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!