Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell az ilyen embernek...

Miért kell az ilyen embernek kutya?

Figyelt kérdés

Anyósomról lenne szó. Mikor az egyik barátnőjének shi-tzu kölykei születtek, neki kellett egy mert jujj olyan cuki - 2db 8éves németjuhász mellé.

Ezáltal a másik 2 kutya ki lett száműzve a kert első felébe, a vakarcsé pedig a ház és a másik rész, persze így utálják egymást, többször majdnem verekedés lett a vége.


Ez még semmi :)


A kutya most 1 éves, és minden szinten neveletlen.

Külön kell főzni neki, mert a kutyakaját nem eszi meg max nasinak, így egész nap kint van neki 1 tál száraztáp.

Ha nem eszi meg az ennivalót az is ott rohad egy napig, anyósom a mi kajánkkal eteti sunyiban nap közben, nehogy éhenhaljon a kis drága...

A parancsszavakra, meg úgy egyáltalán semmire nem hallgat (már a kutya :)), meg van róla győződve hogy ő a falkavezér így kapun keresztül szekálja a többi kutyát egész nap.

Anyósom minden nap átmegy a hátsó szomszédhoz, olyankor rinyál már indulás előtt 5 perccel hogy fogjuk le a kutyát, mert nem tud tőle kimenni, mindig utána megy.

Felajánlottam neki, hogy megnevelem a kutyát - persze a falkavezéres trükkel, nem ütés-rúgással...

Én voltam a szemét, mert mit képzelek, hagyjam békén az ő kutyuskáját -.-

Akkor is én voltam a szemét, mikor kitiltottam a kutyuskáját a szobánkból, mert ahogy elmentünk otthonról, a mi ágyunkon nyaralt - hozzáteszem azt elfelejtették mondani hogy nem teljesen fajtiszta, így ránézésre olyan mint a többi shi-tzu, csak 3x akkora.


Ennek ellenére szeretem a kis disznót.

Vettem egy nagy doboz jutalomfalatot, és azzal nagy nehezen ráállítottam az ebet a marad és az ül parancsokra.

Persze senki másra nem hallgat, csak rám, de akkor is csak akkor, ha olyan kedve van.

Pár napja nézem, túl gyorsan fogy a jutifalat.

Kilestem, hogy anyósom jó nagy marékkal visz magával a szomszédhoz minden nap.

Rákérdeztem: jajj, olyan aranyos kiskutyát szerzett...

Azóta a kutyuskája el van hanyagolva, néha még enni is elfelejt adni neki.


2011. febr. 1. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Őszintén szólva neked is egy seggberúgás kéne, hogy felébredj... Mert most elpanaszoltad nekünk, jujj, mi meg majd támogatunk, hogy mennyire igazad van, és elégedetten, fényesre nyalt fenékkel távozhatsz. De mi változik ettől? Semmi. Ki kéne végre állni magadért, és csinálni amit kell.
2011. febr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Zsancaaa ***** válasza:
100%
Az ilyen embernek nemhogy kutya,még egy darab ág sem való.Minek neki állat ha nem foglalkozik vele,éhezteti? Ezt nem értem "néhány" rengeteg embebe.Nekünk 4 darab kutyánk van de mindeggyik be van tanítva saját türelmünk által.Van egy 5hónapos csivavánk,egy 2éves Bichon havanese,egy 2éves Medveölő,és egy szintén 2 és Foxi,de mindegyik nagyon okos.Sok türelmem ment rájuk pedig még csak 12 éves vagyok,de 4 kutyát betanítottam mert csak rám halgattak de az apukám is rengeteget segített a tanításban.Mindennap 2-3-szor ennek és egyik sincs elhanyagolva.Szóval szerintem el kellene vennetek tőle azt a szerencsétlen jószágot.
2011. febr. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Mi a gond? Nagyon sokan tartanak így kutyát, sajnos. Annyit tehetsz, szépen megpróbálod megváltoztatni a hozzáállását. Nem biztos, hogy sikerülni fog, de meg kell próbálni.
2011. febr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
De akár el is költözhetsz az anyósodtól, ha nem tetszik. Amúgy nekem se tetszene, de én keményen meg is mondom ilyen helyzetben.
2011. febr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hiába próbálom megmondani, hiába próbálom észhez téríteni, hiába próbálom sunyiban nevelni a kutyát mert meglátja és már rohan és kapja fel előlem... -.-

Egyszerűen nem bírom felfogni mire jó ez neki

2011. febr. 1. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!