Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyerek nem tarthat border...

Gyerek nem tarthat border colliet?

Figyelt kérdés
Show vonalút?
2011. febr. 1. 17:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Miért ne tarthatna? Viszont egy rendest tenyésztő nem fogja egy gyereknek odaadni a kiskutyát.
2011. febr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan nem, azt a szülő tartja el, mint ahogy a gyereket is.
2011. febr. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Ninna ♥ ***** válasza:
100%
Hivatalosan a te neveden nem lehet a kutya, de a szüleidén minden további nélkül. Abba meg már senki nem szólhat bele, hogy ki foglalkozik vele. Nyilván, én már azt mondom, egy 12-13-14 éves kiskamasznak nagyon jót tesz, ha van kutyája és sokat is foglalkozik vele. Persze a szüleid tartják el a kutyát is, mint téged, de gyakorlatilag semmi akadálya sincs, persze hogy gyerek is tarthat border colliet. Ha már nagyobb vagy, viheted egyedül nagyobb sétákra is, a mi kutyaiskolánkban középfokon most végzett egy 12 éves lány a golden retrieverjével, és rengeteget foglalkozik vele. Mi akadálya lenne?
2011. febr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 capsread ***** válasza:

A magyar állatvédelmi törvények szerint 16 éves kortól bárki, bármilyen állatot tarthat. Ha a körülmények amúgy megfelelőek, egy tenyésztő is köteles odaadni, ha már meghirdette, és az illető ki tudja fizetni.

16 éves kor alatt csak a szülő tarthat állatot, az ő nevére lesz az állat bejegyezve.

2011. febr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Gyerek semmilyen kutyát nem tarthat.

Mert nem dönthet pl. a kutya anyagi tartásáról. Önmagát sem tudja eltartani, hát még más!

2011. febr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 diagnostic ***** válasza:

Butaságokat azért ne írjunk már,ha lehet. Egy tenyésztő senkinek sem KÖTELES odaadni egy kutyát sem,annak fogja adni,akinek akarja,akiről úgy gondolja,hogy jó gazda lehetne.

Egyébiránt gyerek is tarthat border colliet. Ha megfelelően tud vele foglalkozni,miért ne. Sok borderes 13-14 évesen kezdett. Többek közt én is. Az,hogy kinek a nevére írják,már lényegtelen. De ha úgy van megbeszélve, a gyerek nevére is lehet iratni.

2011. febr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 capsread ***** válasza:

Diagnostic!

A tenyésztőre ugyan úgy vonatkoznak a fogyasztóvédelmi törvények, mint bármelyik kereskedőre, csak a jogaikat az állatvédelmi törvény kiszélesíti. Tehát, ha egy tenyésztő meghirdet egy kutyát, én elmegyek, megnézem a kutyát, ő mondhatja azt, hogy engem nem tart megfelelőnek az állat tartására, és nem adja oda a kutyát. De ha eztán én elmegyek a fogyasztóvédelemhez, egy állatorvos, vagy valaki, egy állatvédelmi szervezettől pedig ad igazolást, hogy mind az életkörülményeim, mind az anyagi helyzetem (mert ezt is meg kell vizsgálni) alkalmas egy kutya eltartására, akkor a tenyésztő már oda kell hogy adja a meghirdetett kutyát. Ha még akkor sem teszi, jön az, hogy a nekem okozott fáradalmak "eszmei értékét" meg kell térítse, de ez már egy bonyolult bírósági eljárás.

2011. febr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ja, ha meggondoljuk, 13-14 évesen gyereket is lehet szülni, azt is el lehet tartani.

Vagy eltartani mégsem...?


Hogy gyerek foglalkozik elsősorban a kutyával, vagy a tulajdona papír szerint, az nem ugyanaz!

Ha bármi van, a gyerek nem vonható felelősségre, merthogy gyerek.

Ahogy a háztartási pénz kezelését sem lehet rábízni egy gyerekre, úgy egy kutyáért sem vállalhat teljes felelősséget.

Csak a felnőtt felügyelete alatt.

2011. febr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A border collie,akár show vonalú,akár munka vonalú,nem éppen az a fajta,ami egy gyereknek való.Napi három óra aktív szellemi és fizikai elfoglaltságot tud neki biztosítani egy x éves,iskolába járó,tanuló gyerek?Én nem merek mellette dönteni annak ellenére,hogy egyik kedvenc kutyám-biztos vagyok benne,hogy sem most,érettségi előtt és sem fősuli/egyetem alatt nem tudnék eleget foglalkozni vele.Persze,ahogy mostanában mondják,a border sem marslakó,ugyanakkor tényleg rengeteg időt és foglalkozást igényel,ami nem feltétlenül gyereknek való.
2011. febr. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 diagnostic ***** válasza:

Capsread.

Tőlem aztán mehetsz ahová akarsz panaszkodni, sőt, véleményem szerint a legtöbb tenyésztő így van ezzel. Ha Te nekem nem vagy szimpatikus,és valamiért,akármilyen apró oknál fogva én úgy tartanám,hogy szerintem te nem lennél megfelelő gazdája egyik általam tenyésztett kiskutyának,én bizony nem adnám oda neked. Se senki másnak. A tenyésztő azért tenyésztő,mert amellett, hogy legjobb tudása szerint igyekzik mind szép,értelmes és egészséges kiskutyákat tenyészteni,megválogatja, hogy kinek ad kutyát és kinek nem,nem adja oda bárkinek csak azért,mert az ki tudja fizetni.

Kérdezz meg bármiyen igazi tenyésztőt erről.

Az utolsó íráshoz pedig: de,egy gyereknek is lehet rá elég ideje. Miért is ne lehetne? Suli előtt foglalkozik vele, 2-3 ig suliban van,hazamegy,kimegy vele sétálni/kutyaiskolába,akárhová 2-3 óra,aztán este tanul. Simán meg tudja oldani. De tény, hogy csak akkor szabad belefognia a dologba, hogyha tisztességesen végig is csinálja egészen addig,amíg a kutya él,akár 15 évig is. Hidd el,tényleg sok borderes kezdtetizenévesen a kutyázást. És tisztességesen törődtek a kutyájukkal,a legtöbbnek azóta van már másik kutya is,szép sikereket értek el agilitybenfrizbiben/kiállításokon/terelésben. Ki mibe mélyedt bele jobban.

2011. febr. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!