Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha bármilyen sportban sikeres...

Ha bármilyen sportban sikeres akarok lenni akkor muszáj valamilyen mániákussá nevelnem a kutyám?

Figyelt kérdés
Pl. labdamániás és ehhez hasonlók, tudjátok. Nekem nagyon nem szimpi az a viselkedés viszont szeretnék vele sportolni. Persze dolgozni szeressen és imádja a kaját - ennek a híve vagyok, de nem akarom hogy valamilyen labda, bot, rongy vagy akármilyen más tárgy függője legyen. Normális mértékben szeressen labázni, játszani, az nem baj de amiket látok különböző versenyeken az túlzás számomra és nem az zavar benne hogy hiperaktív...
2011. febr. 2. 19:18
 1/9 Ninna ♥ ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy milyen sportot szeretnél a kutyáddal űzni, amiben komolyabb sikereket is szeretnél elérni. Ha ÖV-t választasz, oda nem kell, hogy a kutyád mániákus legyen valami iránt is.. de pl. a frisbee-nél kiküszöbölhetetlen az, hogy a kutyus labda, illetve frisbee mániás legyen. De pl. ott van az obedience, ami ugye engedelmességi feladatokból áll a nagy része, ott nem kell semmiképpen sem mániákusnak lennie a kutyádnak, mert ott kifejezetten az engedelmességre gyúrnak rá, ott egy hiperaktív kutyus nem biztos, hogy megállja a helyét.
2011. febr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy kutya akkor motiválható, ha "mániákus" valamire.

Erre viszont szükség van minden sporthoz. Öv , engedelmességhez ugyan úgy, mint bármi máshoz.

2011. febr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Legyen mániákus irányomba, a simogatás, a munka, a jutalomfalat felé... Az nem elég?
2011. febr. 2. 20:46
 4/9 anonim ***** válasza:

ÖV kutyánál jó ha a zsinóros labda a kedvence, agilitynél jó ha labda bolond stb. Egy a lényeg a kutya tanításánál (sportokban) mindig azt használjuk, amivel a legjobban motiválható. Kell valamilyen tárgy amiről nem tudja a szemét levenni, mert nem rohangálhatsz a pályán egy tábla szalonnával a kezedben, mert azt szereti (Ráadásul a munka végeztével oda is kell adni neki). Kicsit túloztam,de remélem érted miről beszélek. Nem kell mániákussá nevelni, ha van elég játéka csak ki kell deríteni melyiket szereti a legjobban és azt használni. Akár vehetsz neki új játékot is, hátha az jobban tetszik neki. Nem nehéz ez különben:

Csak veszel mindkét kezedbe egy játékot és ellentétes irányba (kifelé) elmozdítod a kezedet. Amelyiket jobban szereti, azt fogja tekintetével követni.

2011. febr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De ha nem szereti eléggé akkor nem fogja motiválni hogy bármit megtegyen érte, szóval mégiscsak mániákusnak kell lennie...
2011. febr. 2. 21:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem értem mi a különbség a között,hogy a kaja iránt rajong, vagy egy labda, rongy iránt, mármint számodra mi a különbség.

Egyébként példaként a terelést tudom felhozni, ott az a motiváció, ha dolgozhat, nincs szükség más motivációs eszközre, de munkamániás fajtánál, vagy bármilyennél, ha jól építed fel kölyök kortól kezdve, ez könnyen kialakítható pl. az agilityben is. Ha ügyes vagy, nagyon rövid időn belül már a pálya látványa és a közös "munka", foglalkozás ígérete motiválni fogja a kutyát. Persze, azért nem árt a megerősítés, erre jó a játék, kaja.. se több se kevesebb.

2011. febr. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom... Egyszerüen csak nekem a kaja az más... :D Talán mert a kaja szükséges az élethez és a kaját csak megeszi a tárgy viszont ott marad. Az nekem meg olyan fura ha valaki képes egész álló nap egy labdát stirölni, mint valami csodát, hogy dobják már el neki. Mintha semmi más nem érdekelné. De akkor máshogy is lehet... Hát szerintem is, majd igyekszem :D
2011. febr. 3. 14:52
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem a te meggyőződésed miatt nem megy a dolog. Azért kaja mániás, mert te csak annak az erejében hiszel. Mást nem is használsz, mert TE nem hiszel benne. Ha megváltoztatod szokásaidat, megváltozik a kutyád is ;)
2011. febr. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Biztos úgy van ha te mondod, igaz hogy még nincs is meg a kutya. :P

Amúgy meg hiszek a labda erejében is csak de ettől még nem tetszik. Engem szeressen a kutya ne egy buta tárgyat...

2011. febr. 4. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!