Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 éves labradort örökbe...

SlyFoX1989 kérdése:

4 éves labradort örökbe fogadni kockázatos?

Figyelt kérdés

Kaptam 1 ajánlatot hogy egy fekete labrador kutyát kapnék örökbe ingyen.nincs törzskönyve...viszont az a gond hogy 4 éves...barátságos kutya így első ránézésre, játékos stb... családi okok miatt válnának meg tőle.

viszont tartok pár dologtól hogy idővel nem e harapna meg..pl ha hozzámszokik fél év alatt és idővel próbálnám idomítani akkor lenne e olyan pillanat hogy rámmorogna vagy ilyesmi??

Egyáltalán hozzám e tudna szokni?

Házörzőként mennyire válna be nekem? (nemmuszáj hogy mindenkinek nekiessen, elég csak az ugatás vagy ilyesmi).

bármilyen információt szivesen fogadok.

Előre is köszönöm.

üdv


2011. febr. 2. 23:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ha olvasgatod néha ezt az oldalt ,akkor láthatod,hogy még az otthon felnevelt kutyáknál is van olyan hogy rámorog és durvábbak is.

A menhelyek,retriever mentők ált. 1 év feletti kutyát adnak örökb,előtte feltérképezik a személyiségét,tesztelik,gyerekre,kutyára stb megnézik,mire hogyan reagál bizonyos helyzetekben és így adják örökbe,olyan gazdát keresnek neki,aki illik a kutyához.Tehát ha ilyen helyről fogadod örökbe akkor nincs gond.


A labdarod alapvetően nem balhés,barátságos,ha nem ideggyenge,akkor nem lehet vele baj.Menj el ismerkedni vele 1x 2x mielőtt elhozod.

Labi mellé nyugodtan lehet bármilyen más kutyát vinni,olyanok mint egy bárány,ha jó helyről van akkor nem szabad,hogy agressziót mutasson.

2011. febr. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

A labradorok nagyon jól kijönnek más állatokkal, emberekkel. Alapjában véve. Minden kutyát el lehet rontani, még a legjámborabbat is, ha kikötik és rosszul bánnak vele vagy esetleg nem nevelik/mozgatják megfelelően. Először nem ártana rákérdezni, hogy mik is azok a "családi okok". Tapasztalatból mondom, a legtöbb hirdetésben ez áll. A lehetséges okok, amiket elfogadhatónak tartanék, az a költözés panelba/külföldre és így nem tudnák kielégíteni a kutya igényeit, allergia, betegség. A legtöbb "családi ok" viszont az, hogy a kutyát félrenevelték, agresszív, rombol, sok pénzbe kerül, súlyosan beteg stb. Egy ilyen korú kutyát jelentősen nehezebb leszoktatni a nem kívánatos szokásairól, persze nem lehetetlen.

Menj el és nézd meg a saját szemeddel a kutyát, hívd fel az állatorvosát, hogy nincs-e valami betegsége, kérdezd meg a szomszédokat, hogy hogyan viselkedik.

2011. febr. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 zsuzsabazsa ***** válasza:

A vérebek nem tartoznak a veszélyes kutyák közé.


Gondolom őrzővédő fajtákra gondoltál.

2011. febr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Hát a családi ok az pontosan olyan hogy nem bírják kitartani+a viragoskertet rombolja :D ami nálam nem lenne gond, mert nincs :D

nem néz ki betegnek mert egészséges, mozgékony kutyus..vadnak se látszik mert barátságos..első találkozásunkkor nyalogatta a kezem meg ilyenek.

Nem menhelyről kapnám hanem egy idősebb családtól..

jajj nemtom, már kaptam olyan viszajelzést hogy 4éves kutyát szó se lehet befogadni meg ilyenek :(

pedig annyira megkedveltem 1 találkozás alatt hogy legszivesebben rögtön hazahoznám..

2011. febr. 4. 01:48
 15/17 zsuzsabazsa ***** válasza:

Szerintem nyugodtan vedd magadhoz a kutyust.

Az, hogy négy éves mit sem számít.

Az a fajta könnyen kezelhető, értelmes és tanulékony.

2011. febr. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én fogattam már örökbe 5 és 8 éves kutyát is. Életem legjobb döntései voltak. Annyi, de annyi szeretett kapok tőlük nap mint nap. Én abból indultam ki hogy nem akarok kölyköt, mert az sír, pisil, rág, rombol, rengeteg energia és nem fér bele az életembe. Pedig édes aranyos de én jobban szeretek "átnevelni" mint "megnevelni". Így fogattam örökbe először egy 5 éves kutyust, majd rá 1 évre egy 8 éveset. A menhelynek az az előnye hogy nem akarják elpasszolni a kutyát bármi áron, nem kapsz zsákbamacskát, és a továbbiakban is segítenek ha nagy gond van vissza is veszik. Ez mind nem tudom mennyire mondható el egy családról akinek teher a kutya. Szerintem tölts egy napot a kutyussal, akár kérd el őt egy napra, reggeltől-estig, és akkor, még ha nem is teljesen, de nagyjából látni fogod milyen a viselkedése.
2011. febr. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

tegnap 00:35


Udvarlási láz

2011. febr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!