Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről? A helyemb...

Mit gondoltok erről? A helyemben mit lépnétek?

Figyelt kérdés

arról van szó hogy a kisebbik lányom szeretne még egy kutyust (már kettő van az egyik az övé a másik meg a nagyobb lányomé)szeretne egy kis testű kutyust mert tényleg mindene a kutyus rengeteget viszi sétálni,játszanak ,ő eteti sétáltatja szóval tudom hogy amit megígér azt tényleg betartja CSAK félek hogy két kutyára figyelni neki nehéz lesz ugye dupla munka és nem tudom hogy bírná

ő azt mondja hogy bírná de láttam rajta hogy ezen elgondolkozik és utána mondta hogy ő bírni fogja és én kicsit hittem neki mert nagyon gondos lány de még is itt jár a fejembe hogy mi lesz ha sok lesz neki stb...

Ti mit gondoltok erről?A helyemben mit lépnétek? Mit csinálnátok a helyembe , megengedjek neki még egy kutyust ?:)


2011. febr. 3. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Attól függ!

Milyen idősek a lányaid?

Milyen kutyáitok vannak? Milyet szeretnétek?

2011. febr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

14 éves a lányom aki szeretne kis kutyust ( ő gondozná) van egy menhelyről hozott keverék (kb 25 kg) (őt is a kisebbik lányom gondoz)

a nagyobb lányomnak (19 éves) belga juhász van (kb 20 kg) és egy kisebb kutyusra gondoltunk

úgy gondoljátok el hogy a gyerekeké a "felelősség" én figyelek a kutyusokra hogy mindent jól csináljanak (bár már elég nagyok szóval nem kell nekik segíteni) és én fizetem az orvost az eledelt stb ... de övék a kutyusok

2011. febr. 3. 19:17
 3/11 A kérdező kommentje:
szóval a gyerekek szülői felügyelettel gondozzák a kutyákat de kisebb dolgokba már nem szólok bele pl:mikor viszik el sétálni, milyen hámja legyen stb...
2011. febr. 3. 19:18
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem abba gondolj bele , ha a kisebbik lányodnak valamilyen oknál fogva nem lenne ideje foglalkozni vele annyit , akkor te foglalkoznál-e vele(vagy a nagyobbik lányod esetleg) , szval ezt beszéljétek meg.De ha megígéri (és mint leírtad be is tartja amit megígért) hogy gondozza , akkor sztem belevághattok (ha bírjátok anyagilag is).
2011. febr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Ninna ♥ ***** válasza:
100%
Értem, mire akarsz kilyukadni. Te tartod el a lányaidat, és a kutyát is, de a gyerekek gondozzák, ők döntik el, milyen hámja legyen a kutyának, milyen kaját egyen stb. Értem, én ez így teljesen jó. Esetleg azt tudnám ajánlani, hogy ideiglenes befogadók legyetek, fogadjatok be egy kistestű kutyust a menhelyről először ideiglenesként, ugyanúgy mintha a sajátotok lenne. A lányod kipróbálhatja, mennyire bírja a két kutyát, és ha bírja, és megszerettétek a kutyust, akkor örökbe is fogadhatjátok. Ez jó próba lenne rá, mert így megtudhatnátok, tényleg bírja-e, mert ha már megvesztek egy kutyát, és nem bírja.. mit csináltok az állattal? Kidobjátok? Nem hiszem, hogy megtennétek, akkor is ott marad. Szóval ki kéne próbálni az ideiglenes befogadásba, hogy bírjátok-e. A helyi kutyamenhelytől kérvényezzetek ideiglenes befogadást.
2011. febr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Olvasd át elsőként az ebrendeletet, hátha van létszám stop a kutyákra (max kettő lehet) nálatok. A harmadik kutyát csak úgy vállald be, ha neked is akad időd a csajokat kisegíteni. Erre szerintem szükség lesz, mert ők sem tudnak mindenhol ott lenni. Ha valamilyen más elfoglaltságuk lesz, akkor szintén zenész.
2011. febr. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

persze tudnék segíteni nekik pl ha ott alszik a barátnőjénél nyáron akkor a kutyussal én vagyok este és én viszem el sétálni...

a helyi rendelet kettőt ír de lehet kérvényezni hogy lehessen harmadikat tartani

köszönöm szépen a válaszokat

2011. febr. 3. 19:35
 8/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Már nem olyan kicsik a gyerekeid,szerintem egy 14 éves gyerek simán tudna gondoskodni 2 kutyáról, főleg ha rád is számíthat mindenben!:)

Én a helyedben megengedném,szerintem jó gazdija lesz a másik kutyusnak is!:)

Egyébként kertes házban vagy panelben laktok?

Mert panelban lehet sok lenne a 3 kutya!

2011. febr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha tudjátok vállalni az ivartalanítását,oltásit,kaját,kutyasulit,akkor persze.Ja és az ilyen kicsi kutyák házba valók.
2011. febr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a legfontosabb kérdés az, hogy mennyire tudja irányítani a már meglévő kutyát. Nekem az az álláspontom, hogy második kutya akkor jöhet, amikor az elsőt már póráz nélkül fél szavakkal bárhol elirányítgatja a gazdi. Amíg ez nincs meg, addig az első kutyára kellene nagyobb figyelmet fordítani, mert van még mit dolgozni vele.
2011. febr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!