Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizslát tényleg kegyetlenség...

Vizslát tényleg kegyetlenség kertben tartani?

Figyelt kérdés
Azt mondják annyira szeret a gazdival lenni, hogy megörül, ha kint kell lennie.
2011. febr. 4. 12:24
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Nekem vizslám van 2éves. Még a dokink is megcsodálta milyen szép.

Egészséges, és boldog kutyus. Kinn van a kertben. Ennek ellenére rendszeresen sétáltatjuk. Szabadon (erdőben mert mellette lakunk) és pórázon is (városba).

És nem fagy meg ha kinn van télen persze legyen neki egy szigetelt szalmával bélelt kutyaháza. Nagyon kell figyelni hogy a vizét cseréld mert hamar befagy (én lerakom neki a kazánházba mert mikor nagy a mínusz (-15) akkor ott alszanak. (de ott sincs nagy hőfok változás)

De szerintem az sokkal rosszabb hogyha nappal kirakod a mínusz 10be.

Este beengeded a +20-25be (kinél mennyi)

Neki szerintetek, hogy megviseli a szervezetét ez a nagy változás. ?!


Én véleményem.

2011. febr. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
A vizsla túl törékeny...nem tud valaki egy kőkemény belevaló kutyát mondani? engem momentán olyan érdekelne:)
2011. febr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
A vizslák annak idején intenzív vadászkutyák voltak, és néhány vizsla ma is vadászik az országban. Mostanában terjedt el az a hülyeség, hogy rövidszőrű, ezért bent kell tartani... Ez nem igaz. Ha úgy van szokatva, akkor igenis kibírja kint is, de amelyik párnák közt, szita alatt nőtt, az meg már egy öleb, csak nagy méretben.
2011. febr. 17. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Ninna ♥ ***** válasza:
Minden kutya imád a gazdájával lenni, akármit is mond bárki. A gazda a vezér, az imádott játszópajtás, akitől a sok szeretetet, odafigyelést kapja a kutya, így persze hogy szereti. Most én azt mondom, hogy lehet kertben tartani kutyát, de ha van rá lehetőség, éjszaka hadd jöhessen be legalább az előszobába, vagy a kazánházba. Nem kell az ágyba aludnia, de legalább a jó melegben.. senki sem szeret fázni, így gondolom ők sem. Nekem az összes eddigi kutyám bent alhatott a lakásban, és nem volt semmi bajuk télen sem. De persze, ha nincs rá lehetőség, vagy nem engedi valaki, akkor hozzá lehet szoktatni egy kutyát a teljes kertben tartáshoz, de csakis hőszigetelt kutyaólban, szalmával bélelve.
2011. febr. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!