Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valaki a családból hazahoz...

Ha valaki a családból hazahoz egy kutyát, a többi családnak ugye nem kötelessége foglalkozni vele?

Figyelt kérdés

Csak mert anyukám hazahozott egy keverék kutyát az utcáról. A gond csak az, hogy ő egésznap dolgozik, így nekem kell őt sétáltatni, megetetni stb.

Ráadásul a kutya nagyon neveletlen, mindig megrág valamit, felmászik az ágyra stb. Már nagyon elegem van ebből.


2011. febr. 4. 14:35
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
bocs, családtagnak
2011. febr. 4. 14:41
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Miért nem neveled meg?
2011. febr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem kötelessége, de ha egy családban éltek, akkor közös kutya! Mivel én állatbolond vagyok számomra elképzelhetetlen, hogy ne vegyek tudomást egy a családdal élő állatról!

Te nem csíped az állatokat? Nagyon jó, és hasznos elfoglaltság tud lenni, ha tanítgatod a kutyát!Próbáld meg. A sikerélmény motivál téged is, és a kutyát is!

2011. febr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

A kutya családi projekt, és nem csak egy ember felelőssége. Ha családba kerül egy állat, akkor abba mindenkinek bele kell egyeznie.

Senkitől nem várható el, hogy megtűrjön egy állatot, főleg nem egy olyat, amelyik szó szerint köztetek él.

Én megértem a felháborodásodat.

De a kutya érdekeit is szem előtt kell(ene) tartani. Ő nem akar Neked bánatot okozni, ha megszeret, akkor majd igyekszik mindent úgy csinálni, hogy Neked örömet szerezzen. Tehát szót fog fogadni, ha azt mondod, hogy nem szabad, akkor nem fogja csinálni.


De előre szólok, hogy sokkal jobban fog kötődni hozzád, mint édesanyádhoz.

2011. febr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én szeretem az állatokat, a kutyákat főleg. DE jelenleg egy púp a hátamon. Nem volt betervezve a kutya és nem tartom korrekt dolognak, hogy a beleegyezésem nélkül hozta haza anyukám.
2011. febr. 4. 15:42
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Akkor miért nem reklamálsz anyukádnál?

Egyelőre ő tart el,az van,amit ő akar a saját otthonában.

Ennyiben alkalmazkodj hozzá.

2011. febr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Anyukád legalább nem hagyta szenvedni az utcán! A szavaidból ítélve, Te otthagytad volna..... Szerencsétlennek még az is jobb, ha csak anyukád foglalkozik vele, mint, hogy éhenhaljon.

Talán, ha hébe-hóba mondanád a kutyának, hogy nem szabad, akkor tanulna is. Te biztos egyből egy észlény voltál, úgy, hogy hozzád se szóltak, meg nem is foglalkoztak veled, igaz? Őt is tanítani kell, mint a gyerekeket.

2011. febr. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nehogy már te diktálj az anyukádnak.

Bár minden szülő ilyen jóságos lenne, hogy befogad egy szerencsétlen kiskutyát.


Sok gyerek cserélne veled.Vagyis anyukát.

2011. febr. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hiba volt anyukádnak segíteni azon a szegény állaton.

Mert egy ilyen önző, lusta, rideg gyerek mellé tényleg nem való állat.

Csak remélni tudom, hogy az a szerencsétlen, talán sokat szenvedett kutyus szerető családra talál, ahol van szív és van cselekvő szeretet.

TE meg maradj magadnak.

2011. febr. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Na kár volt feltenni ezt a kérdést... Látom nem fogjátok fel, mi a gond. Nem vagyok sem önző, sem lusta. Épp ez az, hogy rengeteg dolgom lenne, felvételire, nyelvvizsgákra készülni, szeretnék külföldre is menni, így nem fér bele az életembe egy kutya. Főleg nem egy olyan, amelyikkel ezer gond van. Nincs időm arra, hogy kutyaiskolába járjak és, hogy elmenjek vele napi 3 órás sétákra. És azt gondolom, hogy épp ezért vagyok felelősségteljes, mert ha tudom, hogy a kutyának nem tudok mindent megadni, akkor nem veszem magamhoz. Pontosabban nem venném, mert jelen esetben nem volt más választásom.


Ha ennyire jóságosak vagytok, menjetek és fogadjátok örökbe az összes kóborkutyát és tartsatok egyszerre 30-at..Ja, hogy ez már nem tetszik nektek??? Ezek szerint nagyon önző és szemét emberek vagytok.

2011. febr. 5. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!