Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet még más kutyához szoktatni?

Lehet még más kutyához szoktatni?

Figyelt kérdés

meghalt a nagymamám és magamhoz vettem a 2 kutyáját

(1 tacskó és 1 tacskó keveréket)

az a gondom, hogy ha más kutyát látnak kikapcsol az agyuk és szörnyű őrjöngésbe kezdenek, ha más kutya eltűnt a láthatárról újból nyugodtak lesznek.

2 és 3 évesek.


2011. febr. 4. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, lehet. De nem lesz könnyű, és alaposan utána kellene nézni a hogyanjának, vagy szakértő segítségét kérni (kutyasuli).
2011. febr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi, esetleg ha tudok még valamit jó lenne ha írnátok :D
2011. febr. 4. 22:18
 3/12 anonim ***** válasza:
9%

Én nem tudom, csak azt, hogy nagyon szép tőled, hogy gondoskodsz a mamád kutyáiról. Jó ilyet hallani...


Nagyon nehéz más kutyához szoktatni, ha agresszívek. Ha félnek, akkor zsigerből támadnak. inden agresszivitás mögött félelem van.


Lehet hogy semleges terepen kéne kutyákkal találkozniuk, ahol nem kell területet őrizniük, de nekem van ideggyenge kutyám, akivel inkább nem megyek sétálni, mert minden kutyának nekimegy, azonnal támad félelemből. Kiskutyához hozzá tudtam őt szoktatni, akit menhelyről hoztam ki, de csak úgy, hogy 1 hónapon át felügyelettel voltak együtt, mert a kicsit szét akarta szedni. Utána is csak fokozatosan szoktattam össze őket.


Ellenkező nemű kutyával nagyobb eséllyel fognak jól kijönni.

2011. febr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

nem félelemből támadnak, a nagymamám is szerette őket jó helyük volt, akkor mehettek ki-be a házba amikor akartak még rájuk sem lett szólva soha.

ha sétálni megyek velük is ha látnak egy kutyát rögtön farkinca fel, a hátukon is egy csíkban a szőr, fülek előre és mereven figyelnek majd egyszer csak támadnának

2011. febr. 4. 22:37
 5/12 anonim ***** válasza:

Feltételezem, pórázon csinálják ezt.

Ha a közelben van kutyaiskola, nem ártana szocializációs foglalkozásokra eljárni, ahol póráz nélkül, szakértő felügyelete mellett lehet a problémát kezelni. Valószínűnek tartom, hogy elengedve nem csinálnák ezt, ill. elsősorban neked kell megtanulnod ezeket a szituációkat kezelni, a rangsort kialakítani, hogy még csírájában elfojtsd a kitámadásaikat.

Sajnos attól mert egy kutyának van társa, az még kevés a szocializációhoz. Az is lehet, hogy más kutyákkal keveset találkoztak, így nem tanulták meg, hogyan viselkedjenek ilyen helyzetekben. Nem gondolom, hogy ez valódi félelmi agresszió lenne, inkább szocializáció hiánya, rangsorprobléma és a helyzet számokra szokatlanságából adódó bizonytalanság következménye. Egy jó szakember segítségével viszonylag könnyen orvosolható ez a probléma. Neten keresztül viszont borzasztó nehéz segíteni, ezért mindenképp azt tanácsolom neked, hogy menj el velük kutyasuliba, esetleg hívj házhoz egy kiképzőt.

2011. febr. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszi a választ.

az lesz, hogy elmegyek egy kutyasuliba elmondom a "problémámat" aztán majd meglátom hogyan tovább :D

2011. febr. 4. 23:30
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

Attól, hogy megszoknak harmadik kutyát, idegen kutyával szemben még lehetnek agresszívak továbbra is.

Szerintem sokat vidd kutyatársaságba, ezt idővel megszokják.

2011. febr. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Meglehet, nagymamád nem engedte nagyon más kutyákhoz és nincsenek hozzászokva.

Ha rendszeresen, naponta többször viszed őket sétálni és hagyod más kutyákkal ismerkedni, akkor hozzá fognak szokni.

Nem fog menni máról holnapra, a tacsik eléggé pukkancsak.

De nagyon értelmesek és szívesen barátkoznak.

Türelem és idő kell és a kutyasuli jó dolog.

Sok örömöd lesz még a kutyusokban, meglátod.

2011. ápr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ja, és 2-3 éves tacsi még igen fiatal.

Annyi, mint emberi évekkel mérve 21-26 éves kor.

2011. ápr. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. ápr. 15. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!