Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobakutyámmal szerintetek le...

Szobakutyámmal szerintetek le tudom tenni az engedelmességi vizsgát, ha sokat foglalkozok vele?

Figyelt kérdés
2011. febr. 7. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Miért ne tudnád? Egy "szobakutya" is kutya, csak néhány gazdi ezt elfelejti és kelléknek használják szerencsétlen állatot.


Úgyhogy természetesen igen.

2011. febr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Persze, az enyémnek is van. Ő volt az "osztályelső", úgyhogy külön oklevelet is kapott;)


Megkérdezhetem, hogy milyen fajta?

2011. febr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
70%
Természetesen!Mi is járunk a kutyusommal és 5 hónap alatt sikerült arra a szintre eljutnunk hogy a "tanárbácsi"elküldött minket a BH1 vizsgára!Nagyon büszke voltam rá 100-ból 85 pontot értünk el!!!Minden kutyussal el lehet szinte mindent érni-csak sok törödés foglalkozás és SZERETET kell----a többi már magától megy:)!
2011. febr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Havanese, hét hónapos:-) Minden időmet vele töltöm, nagyon jól szocializált. Imádja az embereket és a kutyákat egyaránt. Rengeteg trükköt tud. Egy dologtól félek... A kutyasuliban, ha megtalálja a megfelelő játszópartnert, akkor se hall se lát, csak örülten játszik, nem figyel ha hívom. Nagyon szeretném ha a behívást 100%-an megtanulná. Tudom türelem kell hozzá, talán bennem van a hiba. Mindent elolvastam már amit lehetett a behívásról és gyakorolni is szoktunk minden nap. Remélem idővel megtanulja!
2011. febr. 7. 14:40
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy engedelmes vizsga sok szempontból könnyebb mint a való élet. Mert a vizsgán pl nem nagyon lesz kutya aki elvonhatja a figyelmét.
2011. febr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Hidd el, meg fogja tanulni!

A kutyaiskolának pont az a lényege, hogy megtanuljon rád koncentrálni a körülményektől függetlenül.

Biztosan ügyes lesz, emiatt ne aggódj.

2011. febr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is nagyon remélem! Okos kutyus, bízom benne, hogy menni fog:-) Nagyon örülök, hogy elkezdtük a kutyasulit!:-)
2011. febr. 7. 14:53
 8/10 Ninna ♥ ***** válasza:
52%
Az én border colliem 100x rosszabb volt. Ha már meghallotta a kutya ugatását, hangját, már akkor is kész volt. Elszaladt, otthagyott, hiába hívtam.. különben is csak otthon ment neki minden. Kitartóan jártunk kutyaoviba + iskolába, és a 7 hetes alapfokú tanfolyamot elvégeztük + a középfokot is, de már az alapfok után olyan volt, mint egy kis pincsikutya :) Ha nem mondtam neki azt, hogy mehetsz, akkor még elengedve is ott toporgott a lábamban. Rengeteget tanítottam, szenvedtem vele, de türelmes voltam, és beérett a feje lágya, ma már szinte semmi nevelési gondom nincs vele. Szorgalmasan járunk ÖV-re, és frisbee-re, valamint most elkezdtük az obedience-t is, amiben még nem vagyunk nagyon jók, de alakul. :) Szóval menni fog az, és ne feledd: a kutya a gazda tükre. Ha valami rosszat csinál, biztos, hogy benned van a hiba. Ezt nekem is sokszor el kellett mondanom magamba, és átgondolnom, hogy mi legyen a következő lépésem.
2011. febr. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%

Természetellenes fogalom a szobakutya. Minden kutya kutya.

Nézd csak:


http://www.youtube.com/watch?v=G51Jiq7oJtI&feature=fvw

2011. febr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!!:-)
2011. febr. 10. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!