Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 éves kutyám állandóan...

10 éves kutyám állandóan issza a rengeteg vizet és a hasa is nagy, milyen betegségnek lehet ez a tünete?

Figyelt kérdés
ma visszük amúgy állatorvoshoz
2011. febr. 7. 14:39
1 2 3
 11/24 hell-ikon ***** válasza:

Venomancer jól mondja, lehet akár gyomor v. bélcsavarodás is. Meg még sok minden más is. Nekem még a veseprobléma jutott még úgy pluszban eszembe.

Mindenképpen szüksége van a kutyának sürgősen állatorvosra.

2011. febr. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Bélcsavarodáskor hasonló tünetek jelentkeznek, mint bélelzáródáskor, tekintve, hogy ugyanúgy nem tud sem étel, sem víz azon a részen áthaladni. Vagyis ha iszik is a kutya, biztosan kihányja, fájdalmas, vagy elmarad a székletürítés, hasi fájdalmat jelez stb... Ha a víz benne marad, nem hiszem, hogy ez bélcsavar. Viszont biztos, hogy komoly.....
2011. febr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Ninna ♥ ***** válasza:
56%
Erről beszélek. Bélcsavarodás esetén hiába iszik a kutya, a "dugulást" nem tudja megoldani, mert nem tud a belein keresztül sem étel, sem ital távozni, el sem ér addig, szóval még a gyomorba le sem érkezett, de már kihányja. Azt meg nem írta a kérdező, hogy hányna is.. de egyébként is, ha már valakinek tegnap (ahogy valamelyik válaszoló írta) a kutyája bélcsavarodást kapott, az a kutya ma már nem élne, ergo nem tudta volna feltenni a kérdést..
2011. febr. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
24%

Épp az hogy iszik,mert többféle csavarodás van x)

ÉS mível ne mtudja megemészteni nő a hasa a sok folyadéktól...sajnos két nmapig is szenvedhet egy kutya amig belepusztúl!!

Csak azt nem értem a sok okoska minek ír ha fogalma sicnsen arról amit éppen más válaszól,ezt most nem csak az én válaszaimra értem hanem úgy álltalában.Gondolnak valamit,szerintük nemjó,de utána se néznek pl interneten vagy valami!Ja és igen nyílván nem tudja a sok ivással megszüntetn ia bajt a kutya,de ösztönből iszik amennyit csak lehet!!!

...A válaszaim mindig állatorvosok,kiképzők tanácsai,tájékoztatásai után történnek,nem a hasamra ütve írom le őket mint ezen a fórumon a többi hozzászóló teszi álltalában...

Ráadásúl mitn írtam már láttam olyan kutyt nem egyet akinek bél/gyomorcsavarodása volt...sajnos elpusztúl hiba volt gyors orvosi beavatkozás.Ergo nem írok hülyeséget,ettől függetlenűl természetesen nem biztos,hogy ez a baja a kutyának de ez is lehet!!Hamár távgyógyítást szeretne vaalki nem árt ha az összes eshetőséget leírják nekik....

2011. febr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Más sem a kisujjából szopja, kedves venomancer, azt elhiheted!
2011. febr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Nekem már volt bélcsavaros kutyám. Amikor vizet ivott ki is hányta. Ami benne volt étel, az is a száján jött ki.

Irtózatos hasi fájdalmai voltak, sehol nem tudott nyugodtan lefeküdni.

A székelésnél csak erőlködni tudott és a sok erőlködéstől a végén már vér jött a fenekéből.


Sokkos állapotba került a fájdalomtól.

A bélszakaszok óráról-órára haltak el.

Végül meghalt 12-órás szenvedés után a Lehel úti állatkórház hibájából.

2011. febr. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Egyébként hasvízkórja van és az utolsó stádiumban van, gyógyíthatatlan, elpusztul 1-2 héten belül...:(
2011. febr. 8. 10:39
 18/24 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Nem lehet lecsapolni?
2011. febr. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezt simán lehet kezelni, ha nagyon durva a helyzet, akkor lecsapolják.
2011. febr. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Esetleg másik doki? Nem hiszem, hogy ilyen könnyen le kellene mondani róla.

Ha viszont mégis, talán humánusabb lenne elaltattatni. Szerintem.

2011. febr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!