Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 éves kutyám állandóan...

10 éves kutyám állandóan issza a rengeteg vizet és a hasa is nagy, milyen betegségnek lehet ez a tünete?

Figyelt kérdés
ma visszük amúgy állatorvoshoz
2011. febr. 7. 14:39
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Ezt találtam, nem valami bíztató :(

Együtt érzek veled, kitartás, minden jót!


Az aszcitesz(hasvízkór) alapvető kezelése az ágynyugalom és a sószegény diéta, általában a húgyhajtónak (diuretikumnak) nevezett gyógyszerekkel kombinálva, amik a vesét több víz kiválasztására késztetik. Ha az aszcitesz megnehezíti a légzést vagy a táplálkozást, a folyadék tűn keresztül is eltávolítható. Ezt az eljárást terápiás paracentézisnek hívják. A folyadék általában újra felgyülemlik, hacsak nem szed a beteg folyamatosan diuretikumot is. Minthogy a vérből rendszerint nagy mennyiségű albumin (a plazmában található fontos fehérje) távozik a hasi folyadékba, az infúzióban pótolható.


Az aszciteszes folyadékban időnként minden nyilvánvaló ok nélkül kialakul a spontán bakteriális hashártyagyulladásnak nevezett fertőzés, főleg az alkoholos cirrózisban szenvedő betegekben. Kezelés nélkül a fertőzés végzetes lehet. A túlélés a korai erőteljes antibiotikumkezeléstől függ.

2011. febr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Azt mondta az orvos, hogy ha le is csapolja felesleges, mert utána másnapra megint felgyülemlik, mert tönkre van menve a veséje és azt már nem tudja meggyógyítani, a szíve is alig ver... A veséjét érte valami egyszer, ami bármi lehet, például legyek, szúnyogok terjesztik ezt a hasvízkórt, bele fecskendeznek a fullánkkal olyan anyagot amitől a vese tropára megy és ennek a következménye a hasvízkór lesz...
2011. febr. 8. 17:11
 23/24 anonim ***** válasza:
50%
Rettenetesen sajnálom a dolgot. Gondoltam, hogy komoly, de reméltem, hogy nem ennyire...:-((
2011. febr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Gaura válasza:
Szia! Érdeklődnék, hogy mennyi idő alatt zajlott le a kutyadnál? És mi lett a vége? Most az enyém is valószínű ebben a kórban van sajnos... nem találok semmi infót erről a betegségről, hogy menthető e vagy sem. Tudom régi ez a kérdés, de hátha.
2016. márc. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!