Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kullancsokat miért nem...

A kullancsokat miért nem írtják úgy mint a szúnyogokat?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 23:01
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

23:53.


Akkor magyarázd el légyszives, hogy miért jó, hogy betiltották a kullancs elleni szereket?

Ami hosszú évekig bevált, és nem volt káros a növényekre, az miért lett hírtelen nagyon kártékony?

2011. febr. 9. 00:20
 12/22 anonim ***** válasza:
88%
Pár millió erre igazán nem pénz. És nem kis kellemetlenség hanem halálos szövődménye is lehet.
2011. febr. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

00:17.


Éppen tavaly náron mondta be a híradó, hogy a kullancsok már nem csak az erdőben találhatók meg, hanem már a városokban is eért felhívta az emberek figyelmét a megelőzésre.

2011. febr. 9. 00:24
 14/22 anonim ***** válasza:
67%
Tavaly az állatkórházban vártam éppen, mikor befejezték egy kutya kezelését. Előző nap is ott jártak vele. Egyetlen nap alatt 30(!) kullancs mászott a kutyába a saját kertjükben és nem az erdőben vagy egy mezőn laknak! Úgyhogy igen, vér nélküli népirtás megy itt.
2011. febr. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
37%
Hát, azért gondolkodni is kellene egy kicsit... Szerintetek egészséges és megoldható dolog "végigsétálni" egy erdőn és lefújni mindent rovarirtóval? Létezik olyan méreg, ami csak kullancsra hat és semmi másra? Szerintetek az állam ki tudja fizetni egy magyarországnyi terület lepermetezését? És mégegyszer kérdezem, ennek semmilyen egészségkárosító hatása nincs?? Ezeket nem gondolhatjátok komolyan, ha mégis, nyugodtan gyártsatok összeesküvés elméleteket, ha az megnyugtat.
2011. febr. 9. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
73%

A válasz írója 65%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:17:


Tudod nekünk nem kell erdőbe vagy rétre elmennünk, hogy összeszedjünk egy-két kullancsot. Sajnos. Az udvar is teli van már mindenhol velük!

És igen is a pénzről szól az egész!!


Én azt hallottam, hogy a tyúkok felcsipkedik őket. Szó mi szó, én ennek hatását tapasztaltam. Két éve nem voltak még tyúkjaink, akkor sok kullancs volt a kutyámban, ellenben tavaly csak egy-kettő. És nem használok rá semmilyen szert.

2011. febr. 9. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 hollófernyiges ***** válasza:
76%
Minden rovarirtó méreg, és azonkívül hogy tönkreteszi az erdőt ha válogatás nélkül kiszórod, az embert (és a kutyát) is mérgezi. Csak hogy tudjátok, 2007-ig egy olyan anyaggal végeztek városok felett repülőgépes szúnyogirtást (diklórfosszal) amit az EUban rákkeltő hatása miatt betiltottak. Ha jól sejtem az a kullancsirtó is valami hasonló lehet.
2011. febr. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

szia!


A kullancsirtó szer legújabb formája egy magyar kutató találmánya. Kitenyésztett egy gombafajt, ami elpusztítja a kullancsot. Ehhez nagyon sok kullancsot gyűjtött össze, és megnézte, melyik gombafaj bántja a legjobban.

Ez nem lenne annyira veszélyes, mivel nem méreg. de a magyar kormány nem adott több pénzt a kutatásra, a kutató nem akarja külföldre vinni a találmányát, és itt be is zárult a kör sajnos.

Amúgy az én spánielem (nyugodjon békében) is mindig a saját udvarunkon szedte fel a kullancsot, mivel 15 évesen pusztult el, süket volt, vak volt, nem vittük már sétálni.

Szerencsére végelgyengülésben halt meg, de a beagle kutyámat vittük állatkórházba babesiosis miatt, hiába vettem a sok Frontlinet.

2011. febr. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 hollófernyiges ***** válasza:

"a kutató nem akarja külföldre vinni a találmányát"


Pedig jobban tenné, ha eladná egy magyar vagy külföldi cégnek, mert annak az időnek már vége amikor a garázsban kotyvasztott rovarirtókat lehetett eladni. Egy új hatóanyag engedélyeztetéséhez sok-sok vizsgálat és sok-sok pénz kell, még az ilyen, ránézésre emberre ártalmatlan gomba esetében is.

2011. febr. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

02:03 Akkor szúnyogot mégis miért lehet még mindig irtani? Arra ki tudtak találni jobb szert? És nem erdőt járnak az emberek, hanem egy helikopterről permeteznek.

Igenis üzlet az egész. Ez nem összeesküvés elmélet, hanem pénz és pénz. Mégis mi más ha nem az? Miért nem használjuk a vízzel működő autót, pedig már rég feltalálták?! Mert az olaj az üzlet és nem a víz! Vagy akkor ez is összeesküvés elmélet lenne?

Tudtad, hogy a világ legnagyobb üzletei az olaj, a fegyverek, a gyógyszergyártás, a hobbi állat takarmányozás és az ipari élelmiszergyártás? Ezekben egyiknél sem az emberi érdekeket, az egészséget és az emberek és állati jólétet nézik, hanem a minél olcsóbb előállítást minél nagyobb tömegben és a busás hasznot!

A nagy EU-ról meg annyit, hogy jó az persze, de azért hasra esni sem kell tőle, sok bugyuta, túlzásba vitt szabályt hoznak és a tagságtól nem lett itt sem nyugat-európai életszínvonal. Jó reggelt!

2011. febr. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!