Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kezdhetek ezzel a kutyaval?

Mit kezdhetek ezzel a kutyaval?

Figyelt kérdés
Apamnak van egy német juhaszkutyaja, aki kolyokkora ota egy kicsi kennelben él. Sétalni sosem jar, a kertben is alig mozoghat, kisebb kutyainkat, macskakat megtamadja, egész nap ugat és még apamra sem hallgat, igazabol senki sem bir vele. Olvastam itt, hogy egy kutyaiskola vagy kiképzo segithetne és akkor a kutyanak is meg nekunk is jobb lenne. Elmondtam ezt apamnak, meg igazabol azt a véleményemet is, hogy a kutya nem tud alapveto dolgokat sem, és ez azért van, mert nem foglalkozott/foglalkozik vele. Erre letamadott, hogy micsoda egy szemét vagyok, hogy nekem semmi koze a kutyajahoz, és hogy nincs ra ideje, mert van elég baja. Kérdeztem, hogy akkor minek a kutya? Erre azt mondta, hogy minek vannak nekem is két kutyam, azok is total hulyék (két oreg westim van, mamammal kozosen, mert mamam egész nap itthon van, én meg nem, és vele szoktak lenni), és ha annyit akarok foglalkozni a kutyakkal, hordjam magammal a sajatjaimat az egyetemre, de ne szoljak bele, hogy o mit csinal a kutyajaval. Meg hogy én milyen "okoska" vagyok, "konyvekbol" olvasom, hogy hogy kell nevelni a kutyat, valojaban meg nem tudok semmit, és o nem fog ovonénit meg ovobacsit hivni a kutyajahoz, meg ilyesmire kolteni. "A tenyésztoknél is kennelben vannak." A kutya két-haromnaponta futkarozik tiz percet a kertben, mert "nehogy mar kint legyen szabadon". Es én azért vagyok szemét, mert elmondtam a véleményem, meg hogy ez egy vaskalapos gondolkodas. Es "még ezerszer visszakapom majd ezt a szemét viselkedést" tole. Es hogy "ha nem tetszik, majd elviszi a kutyat, hogy az se legyen". Es "ha annyira érdekel a kutya, miért nem neveltem kiskoraban". Mikor a kutya kicsi volt, nem engedte, hogy sétalni vigyem, mert o akart vele foglalkozni, mert ez az o kutyaja! Nekem csak abbol van elegem, hogy a kutya egész nap megallas nélkul ugat, hogy ha az enyémek a kozelébe mennek, akkor orjong a ketrecében és meg akarja tamadni oket, meg egyszeruen olyan szép kutya, de nem tud semmit és oszinténszolva félek is tole. Mit tudnék vele csinalni? Hogyan lehetne foglalkozni vele? Ti mit gondoltok errol?
2011. febr. 9. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt gondolom,hogy neked van igazad.A kutya kivan idegileg.Gondolom tanulsz még és nincs pénzed kutyaiskolára.Pedig igenis arra lenne szüksége.
2011. febr. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát ne haragudj,de az apád nagyon elmaradott kutya téren...nem is szabadna az ilyennek kutyát tartania! Még azt sem mondhatja,hogy "csak" házőrzőnek tartja,mert egy kicsi kennelben nehezen őrzi a házat...

Teljesen igazad van,szegény kutyára tényleg rá férne egy kutyaiskola. Valahogy jobb belátásra kéne téríteni apádat... :/

2011. febr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
adbe menhelyre
2011. febr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az a baj , hogy itt a kutyaiskola nem sokat segít a véleményem szerint , amíg a kutya nem kap elég teret a mozgásra be lesz csavarodva.Valahogy meg kellene beszélned apáddal , hogy ha nem is viszi iskolába , legalább had legyen szabadon a kutya mikor otthon vannak a szüleid , ha más nem mikor hazajön kiengedi , és estefeléé bezárja megint.Még mindíg jobb mint 2-3 naponta a 10 perces szabadság.
2011. febr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.

Menhelyre nem adom, mert nem az enyém, de akkor se adnam, ha az enyém lenne. Szegénynek mar igy is elég rossz. Menhelyrol az allatokat csak kifelé, nagyon sajnalom oket.

2011. febr. 9. 21:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Hiába van meg benned a jó szándék, apád hozzáállása nem valószínű hogy változni fog. A kutya szenved, tenni semmit nem tehetsz hisz apád nem engedi.

Én az egyetlen lehetőséget a kutya elhelyezésében látom, ha kell akkor apád tudta nélkül. Vedd fel a kapcsolatot a fajtamentéssel, telt ház van náluk, de nagyon segítőkészek, biztos találtok valami megoldást. Vesd fel apádnak ezt a lehetőséget, ha nagyon ellenkezik akkor gyorsan zárd le a témát. Egyszer meg majd arra jön haza hogy kutya nincs, megmondom kinyílt az ajtó és elszökött, ennyi.

2011. febr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hallottam én is a fajtamentésrol, de én nem elpaterolni szeretném a kutyat, hanem esetleg megprobalni tanitgatni, jatszani vele... De 45 kilo vagyok, o meg vagy 70, vagy még tobb, nem tudom, és olyan, mint egy bomba. Emberekkel nem agressziv, csak a kutyikkal meg macskakkal, ahogy irtam, dehat ha kiengedem, orul, hogy kint lehet, ramugrik, elfut és nem lehet visszahivni, ha viszont belépek a kennelbe, nem enged ki. Egyszer volt ilyen élményem, akkor nagyon megijedtem és félek tole valamennyire. De sajnalom is és szeretnék valamit csinalni vele, sétalni, jatszani, nagyon szép kutya és kar érte. Csak nem tudom, hogy fogjak hozza. Eddig nem laktam itthon, mostanaban vagyok itt tobbet, és ezért tunt fol, hogy nem jo neki igy. Legszivesebben elvinném sétalni, de félek, hogy elhuz, elszabadul, eluti ot valami vagy osszeverekszik mas kutyakkal. Ha erre tudtok valami megoldast vagy van tapasztalat, irjatok.
2011. febr. 9. 23:22
 8/8 hell-ikon ***** válasza:

Szerencsétlen kutya....:(


Nos a gond -bár te is tisztában vagy vele- ott kezdődik, hogy pici kora óta folyamatosan kennelben van, így még arra sem nagyon volt lehetősége, hogy a ti saját állataitokkal összeismerkedjen. (azt a 72 óránként 10 percet amit szabadon lehet nem is számolom, mert az olyan mintha nem is lenne).


Egyelőre otthon kéne dolgozni vele, mielőtt elvinnéd akárhova is sétálni. Pórázhoz és szájkosárhoz szoktatni először -még bent a kennelben- (én legalábbis itt kezdeném) a legalapvetőbb módon, ahogy a kölyköket is szoktatják. Következő lépésként a kutyát felszerelve (póráz, szájkosár) összeismertetném a nálatok lakó többi állattal, bent az udvarban. A kutya szocializációja még a nagy átlagnál is jobban el van maradva nála, így aztán nyilván ez már önmagában is egy hosszú folyamat lesz.


A legalapvetőbb parancsok (fekszik, ül, marad) betanítása.

Ha szükséges, akkor ezeket is először pórázon.

Ezek csak a kezdeti lépések lennének, de ezek sem érnek sokat, ha a kutya eddigi tartásmódja gyakorlatilag változatlan marad.


Több szabad mozgásra lenne szüksége, mert ha marad a jelenlegi helyzet még jobban be fog csavarodni, aztán már rátok is veszélyessé válhat.

2011. febr. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!