Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet a kiskutyámat...

Hogy lehet a kiskutyámat megtanítani arra, hogy ne legyen harapós?

Figyelt kérdés
3 hónapos és mikor vendégek jönnek mindig morog és harapdálja a lábukat.
2011. febr. 10. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem játszik
2011. febr. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
akkor erről sürgősen szoktasd le, mert ha nagyobb lesz, akkor még agresszívebb lesz, és megjobban nem tudsz majd vele bánni. na. a leszoktatás: ha morog, vicsorít, harap, akkor nem tudod máshogy leszoktatni, minthogy meg vered. hidd el amikor ezt csinálja, és megvered (nem kell nagyon, elég pár pofon)akkor előbb-utóbb le fog róla szokni. de ne úgy verd meg, hogy félholtra, elég pár pofon, de az kemény legyen. én ezt a verziót tudom javasolni, ez bejön!
2011. febr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

15:57:

A kutyust soha nem bántjuk, hanem pozitív megerősítéssel tanítjuk. Ő még nagyon kicsi, nem tudja hogy mi az amit szabad, és mi az amit nem. Gondolj bele ha anyukád mindig pofán vágott volna ha valami rosszat csináltál.....


Kérdező:

Ha tudod hogy jönnek vendégek, rakj pórázt a nyakába, és mielőtt kinyitnád az ajtót ültesd le a kutyust. Ha ennek ellenére elkezd ugrálni, húzd vissza, szintén ülted le, és kérd meg a vendégeidet hogy menjenek ki, és jöjjenek be újból.Ezt addig ismételd, míg nem sikerül egy helyben maradnia. Ha végre megértette mit is akarsz tőle jutalmazd finom falattal. Ezt egy párszor biztos el kell ismételni, de szerintem hamar rá fog jönni hogy jó dolog hallgatni Rád, mert akkor finomat kap. Sok sikert!:)

2011. febr. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen csak játszani akar velük,felhívni magára a figyelmet, ha nagyon zavar akkor esetleg megpróbálhatod azt a módszert, hogy mikor elkezdi a harapdálást, rászólsz hogy "nem", aztán kiviszed mondjuk 15 percre egy másik szobába. Ez egyfajta nem agresszív büntetési módszer hogy ha nem kapja meg az általa kívánt figyelmet (persze ez csak akkor működik ha tényleg játékból csinálja, ezt csak te tudhatod aki látja is!
2011. febr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Biztos hogy játékból csinálja , 12 hetes kiskutya...

Én azt ajánlom , hogy taníts meg neki egy tiltószót amire befejez bármilyen tevékenységet.Én 2 fajtát tanítottam meg neki , a "nem" és a Fúj" szavakat.A "nem" szót akkor használom mikor mondjuk belekezdene olyasmibe ami nem jó (ezt lágyabb hangom mondom neki) , a "Fúj" szót pedig akkor használom amikor tényleg rosszat tesz és ilyenkor nagyon erélyesen szólok rá és azonnal befejezi amit csinál.

Már csak azért is ajánlanám a tiltószót , mert a továbbikakban is jól jöhet ha valamiről le akarod szoktatni/tiltani , míg ha elvered (ami am nagyon csúnya dolog lenne egy ilyen idős kutyával szemben) azzal max csak 1 valamiről tudod leszoktatni.

2011. febr. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!