Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Helyben maradás! Melyik a helyes?

Helyben maradás! Melyik a helyes?

Figyelt kérdés

Melyik a helyes a helyben maradás feloldásakor? :

- ha magamhoz hívom a kutyát vagy,

- ha én megyek a kutyához.


Eddig én mindig úgy csináltam, ha sikeresen végrehajtotta, akkor mindig magamhoz hívtam és egyből leült velem szemben. De hallottam azt is, hogy bizony nekünk kell a kutyához menni.

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. febr. 10. 18:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kutyasuliban úgy tanítják, hogy mindenképp menjünk vissza hozzájuk, azután dícsérjünk és jutalmazzunk.
2011. febr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen ha te mész hozzá.
2011. febr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Ninna ♥ ***** válasza:
81%
Mi pl. úgy tanultuk a kutyaiskolában, és én is a mostani csoportomban, ahol segédként vagyok, úgy tanítom, hogy vissza kell menni a kutyához, még pedig úgy, hogy megkerülöd őt és a beállsz úgy mellé, hogy a bal lábad mellett legyen. Ez a szabvány, így kell csinálni.
2011. febr. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Hú akkor jól el rontottam a helybenmaradást ezzel :(, remélem nem fog jobban összezavarodni, hogy mostmár én fogok hozzá menni.
2011. febr. 10. 20:02
 5/21 anonim ***** válasza:
57%
Régen én is megkerültem , de teljesen felesleges és rossz is lehet kezdő kutyánál , mert ha bemész a háta mögé könnyen felállhat , ráadásul vizsgán sem kell megkerülni mert nem követelmény , csak annyi hogy állj be mellé.
2011. febr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Értem, akkor majd csak beállok mellé :) Köszönöm!
2011. febr. 10. 20:43
 7/21 anonim ***** válasza:
78%
Nincs azzal semmi gond, ha megkerülöd. Gyakorolni nagyon is jók a különböző mozgások, amíg a kutyának feküdnie kell.Legalább megtanulja, csak akkor ülhet fel, ha valóban megkapja a vezényszót.
2011. febr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És lenne még egy kérdésem, hogy oldjam fel a helyben maradást amikor mellé érek? Simogassam meg? Vagy dicséret és jutalomfalat, vagy kell valami másik vezényszót használni? Ti hogy szoktátok?
2011. febr. 12. 20:22
 9/21 Ninna ♥ ***** válasza:
40%
Nem, nem. A vizsgákon a kutyát meg kell kerülni, és úgy kell belépned mellé, hogy a bal oldaladon legyen. Ez a szabvány, elvileg minden szabályos vizsgán így kell csinálni, én is így tettem le a vizsgákat, ezt kellett csinálni. Ha feláll a kutya, akkor gyakorold vele úgy, hogy amikor kiadod a vezényszót, elmész egy bizonyos távolságra, mégegyszer kiadhatod a vezényszót, hogy ott maradjon, és amikor odaértél, a szájába adod a jutalomfalatot, de még nem adod oda, és ameddig a szájában van, szépen megkerülöd. Nekem a 2. ilyen alkalom után fogta az adást a kutyám, és ameddig nem kerülöm meg, addig nem áll fel, csak ha pl. klikkerrel ráerősítek, mert akkor vége van a feladatnak.
2011. febr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Ninna ♥ ***** válasza:
40%
Ha klikkert használsz, akkor a klikkelés után vége van a feladatnak, azzal feloldottad a helyben maradást. Egyébként ha nem használsz klikkert, akkor megkerülöd, belépsz mellé, megsimogatod, jutalomfalat, és azt a vezényszót mondod neki, hogy 'Mehetsz!'. Ez a vezényszó minden elengedésnél is így legyen. Póráz le, mehetsz vezényszó, és mehet a kutya.
2011. febr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!