Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát hogy lehet beadni...

Kutyát hogy lehet beadni menhelyre? Mennyit kell fizetni? (kölyök kutyusok)

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 19:11
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
65%

És ha megmarad lakásban a csomó édibédi kiskutya,az ivartalanítás meg kínzás,akkoe egymás között is fognak szaporodni ivarérés után.

Épp azért kellett volna megműttetni már régen a szukát,mert volt már álvemhes.

Keresztanyáméké is volt,emlőrákot kapott,és iszonyú kínok közt pusztult el.

2011. febr. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
56%
ilyen kis tüneményeket lenne szived menhelybe adni? biztosan akadnak emberek akik szivesen befogadnak egy kiskutyust :)
2011. febr. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező! 21:57 vagyok, én írtam az ivartalanítással kapcsolatos dolgot, de nem neked szántam, hanem annak, aki előttem írta, hogy kegyetlenség vagy mi.

Én nem ítéllek el, nyilván nem jó dolog, hogy nincs ivartalanítva a kutyád, de már megtörtént a dolog, a kiskutyák világra jöttek, ezen már kár pattogni bárkinek is. Arra kellene fektetni inkább a hangsúlyt, hogy ezek a kis tünemények mielőbb jó gazdához kerüljenek.

Egyébként én írtam neked e-mailt, hogy szeretnék képet az anyukáról, mert tesómék szeretnének kiskutyát. Várom a képet továbbra is:)

Még annyi, hogy arra tényleg figyelj, hogy chipelve legyenek a kicsik, mert már nem kerülhetnek el a háztól nélküle, még akkor sem, ha csak ajándékba adjátok őket.

Elég komoly pénzbüntetés jár érte:S

2011. febr. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
78%

Igen?És ki fogja ezt szerinted ellenőrizni mondjuk országos szinten?

És falun hányan fogják chipeztetni?Nincs a világon ember,aki tudná,mikor és hány kölyök születik és kerül gazdához.

Ez megint egy barom szabály,megvalósíthatósága,értelme 0.

Inkább komolyan kéne komolyan büntetni,akire rábizonyítják az állatkínzást,nemcsak jelképes "büntetéseket"kapjanak.

2011. febr. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
0%
az oltási könyvében benne van, ha van a kutyába chip. Ha nincs, akkor akár 150.000ft. Ha jó szívű gazdához kerül a kutya, és nincs benne chip, akkor megússza, ha nem akkor feljelentés... ez van, ez a szabály, így sokkal könnyebb is megtalálni az elkóborolt kutyusokat.
2011. febr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Ezzel csak az a gond,hogy az Illatoson is csücsül mindig pár chipes kutya,aki ennek ellenére nem azonosítható.

Na és próbáld megmagyarázni pl.a mi falunkban a parasztoknak a chipezést,mikor még oltásra sem költenek!

2011. febr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
78%

persze értelek téged is, igen van aki még oltatni sem oltatja a kutyáját.

Lehet azért van annyi chipes kutya ott, mert nem véletlen lettek szélnek eresztve...:S

csak nem keresik őket direkt. A chipnek van egy száma, ha elveszik a kutya, akkor bizonyítani tudod, hogy ezzel meg ezzel a chip számmal rendelkező kutya az enyém.

2011. febr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
78%

de amúgy annak ellenére, hogy megértelek, ez akkor is törvény, és kész! Amit be kell tartani, mert, ha nem, akkor bünti!

Nincs kibúvó, hogy hogy magyarázd meg a falusinak. Majd egyszer jól ráb@szik!:S Lopni sem szabad, de aki megteszi, az viselje a következményeket.

2011. febr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
78%
A chip is csak akkor ér valamit, ha be van regisztrálva. Egyáltalán nem biztos, hogy az a chipes kutya szélnek lett eresztve, sőt. Azért nem tudják beazonosítani, mert bár benne van a chip, de a doki nem tette be a petvetdatába... Közben meg lehet a gazdi kétségbeesve keresi a kutyáját...
2011. febr. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
49%
ez is igaz, viszont ezért nem csak az orvost kell hibáztatni. Nincs kutyám, de ha lenne, és chipeltetném, akkor megtudakolnám, hogy be van jegyezve? Biztosan be van jegyezve?
2011. febr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!