Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok ezzel csinálni? Nem...

Mit tudok ezzel csinálni? Nem jól lát vagy fél?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves 4 hónapos shih-tzu kutyám. Nagyon okos, mindenhova póráz nélkül viszem. Ezen a télen egyszer amikor kinn voltunk a futtatón a sötétben jött felénk egy pointer vizsla szuka (ismerjük). Annyira megijedt, hogy vinnyogva elszaladt a lépcsőkhöz (ahol lakom át kell menni egy kis úton, fel kell menni 5 lépcsőn és már a futtatón vagyunk).

Utána volt még egy ilyen incidens, egy boxer szukával akit szintén ismerünk.

Ma pedig ugyanez volt a helyzet, csak egy idegen szuka kutyával. Szaladt felé a szuka (közepes testű keverék), a kiskutyám pedig elszaladt a házakhoz. Természetesen megállt amikor ráparancsoltam, de onnan ugatott és nem mert visszajönni a többi kutyához.

Nem értem mi váltja ezt ki nála, de félek, hogy egyszer úgy elszalad, hogy elüti az autó vagy meg sem áll.

Mit tanácsoltok?

Gondolom pórázon vigyem ki, de nem lehet mindig pórázon. Van esetleg erre vmi megoldás?


2011. febr. 12. 19:47
 1/8 A kérdező kommentje:

Ja, igen, azt kifelejtettem, hogy az első 2 kutyának nem volt a nyakában villogó, de a mai szukának egy piros csont villogott a nyakában. Esetleg a fény miatt ijedhetett meg?

Ahol sétálunk sajnos nem sok lámpa van és ami van is annak sem vmi nagy a fénye. Egy lámpa alatt szoktunk állni a "falkával", de amíg kiérünk oda, addig teljesen sötétbe megyünk.

2011. febr. 12. 19:50
 2/8 anonim ***** válasza:

Volt már együtt azokkal a kutyákkal és akkor nem volt semmi baj?

Nem lehet, hogy most a környezetébe valami megváltozott?

2011. febr. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Minden nap mindig ugyanabban az időben sétálunk kint. Az első 2 kutyát jól ismeri, a boxi lányba szerelmes is :)

Ezt a mai kutyust nem ismerte.

2011. febr. 12. 21:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy az zavarta meg.
2011. febr. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hell-ikon ***** válasza:
Ha ez mind sötétben történt, akkor esetleg farkasvakságról lehet szó...
2011. febr. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sötétben történt az egész. Ill félhomályban.

Az nagyon szuper lenne ha ő is farkasvak, én sem látok elég jól a sötétben... :S

Tudok neki adni vmilyen vitamint amitől esetleg javul a látása? Mert ugyebár az embereknél az A-vitamin hiánytól alakul ki. Nálunk is ez a gond?

2011. febr. 13. 10:10
 7/8 hell-ikon ***** válasza:

Elképzelhető, de inkább orvost kérdeznék meg a témában...

Meg a problémáról is, én csak tippeltem, nem biztos, hogy az a baja.

2011. febr. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
1x már amikor észrevettem akkor elmentünk orvoshoz a szemével. Akkor azt mondta, hogy tökéletes a látása csak gyáva. Ez kb 1 éve volt...
2011. febr. 14. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!