Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizslát vagy a Beagle-t...

Vizslát vagy a Beagle-t választanál? És miért?

Figyelt kérdés
2009. febr. 11. 17:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt tudom a vizsla milyen. Többel találkoztam, tenyésztettem is a sajátunkat, az biztos, hogy iszonyat nagy mozgásigénye van, nagyon szeretetéhes, izgő-mozgó fajta. Gyakran elég fegyelmezetlen, azt hinné az ember, hogy majd megkomolyodik, de a miénk az 9 éves korára komolyodott meg:) Másrészt a mai otthoni kutyahelyzetben csakis olyan helyről vennék vizslát, akit ismerek, de a lényeg, hogy a szülőknek legyen orvosi papírjuk pár fontos betegégről, pl. displazia, nameg az idegrendszeri dolgok sem mindegy. Nagynéném nerég vett egy kiskutyát (magyar vizsla) egy "tenyésztőtől" nem kevés pénzért, és súlyos idegrendszeri zavarai vannak a kutyinak, néha nem tud lábraállni. Most kezelik...Szóval iszonyat alaposan utánna kell nézni, és mindenképp látni kell a szülőpárost, akiknek a kölykei közül választassz. Bár én legközelebb tuti menhelyről hozok kutyát, annyi aranyos, sokszor fajtiszta kutyák vannak,(vizsla elég gyakori) és pl a győri szuper hely, máramennyire lehet egy ilyen. Beagle nagyon tetszik, és rengeteg helyen olvasom, hogy találtak ilyen fajtájú kutyulit...Ha kistestűt szeretnél, akkor beagle:) Menj el pár helyre, akik árulnak ilyen fajta kutyákat, nézd meg a szülőket, beszélgess el a tulajjal, és tuti fogsz tudni dönteni.De azért nézd meg a menhelyek honlapjait, sok helyn van fotóalbum, biztos vannak ebből a fajtákból is gazdátlan kutyusok.:(
2009. febr. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


A vizslát én nem ismerem, szal ez ügybe nem tudok nyilatkozni..


Vhogy nekem nem tetszett soha a vizsla, ezért nem is volt még ilyen kutyám..


A beagle viszont nagyon megtetszett (főleg külsőre), ezért nyáron kaptam/vettem egyet.

Iszonyat aranyos kutyusok, gyönyörűek, kis "kölyökfejük" (imádom a kiskutyákat) van, szal szerelem volt első látásra.. :)


De.. Rossz mint a bűn, meg elég nehezen nevelhető sztem (enyém legalábbis). Szeret a maga feje után menni, szökős is.. Meg ha szagot fog...


Persze meg lehet nevelni, de sztem több erőfeszítés kell hozzá, mint más kutyákhoz.

2009. febr. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Jah igen..


Beagle-nek is nagy mozgástere van (vadászkutya), szal nem otthonülős emberkéknek ajánlott..

2009. febr. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
mozgástere=mozgásigénye.. Bocs, már írni se tudok
2009. febr. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen a beagle, de van egy 7 éves vizslánk: kis idióta, kölyök még, állandóan bújik, annyira szeretetéhes (mintha nem kényeztetnénk pont eleget!) hogy két lábra állva kéri a kezünket, hogy simogassunk, ha leguggolunk mellé, belebújik a kabátba, ha nincs kizipzározva akkor alulról, ha leülök egy székre, a támla és a hátam mögé befúrja magát, a pulcsim ujjába feldugja a fejét, nyomakodik, tolakszik, simogatni kell állandóan :D nagyon sokat kell vinni sétálni (vagyis én sétálok ő meg rohan összevissza :D) szóval nálunk ő ilyen...
2009. febr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy 8 éves beagle kutyuskám van,nekünk is állandóan kimegy az utcára,de amúgy tündéri kutyus:DSzerintem elég okos is:D
2009. febr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
41%
A 2 közül egyiket se, egy harmadikat, szánhúzó fajtát.
2009. febr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Én nehezen tudnék dönteni,de mondjuk a beagle külsőre édesebb...
2009. febr. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nekem vizslám van. Ő nagyon okos és gyönyörűszépséges és imádooom :) Főleg az illatát alvás közben, meg mikor az ölemben alszik, meg mikor az ágyban mellettem a takaró alatt. :)
2009. febr. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Ezek vadász kutyák, ha csak kedvencet szeretnél szerintem ne közülük válassz, nem lenne szerencsés...

Bár kint az udvaron elvannak, de az nekik a vérükben van a vadászösztön, aminek ha nem tudnak a gazdik vmilyen módon eleget tenni akkor jön a szökés és társai...

2009. febr. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!