Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát választanál...

Milyen kutyát választanál házőrzőnek?

Figyelt kérdés

Nekem esélyesek.:német juhász ill amerikai steffor


Ezen közül ill kívül Te mit választanál?


2011. aug. 30. 22:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én német juhászt:))Nagyon imádom őket:))
2011. aug. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%
kutyámajom!
2011. aug. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
németjuhászt mindenképpen. nem akartam olyan kutyust, de a szüleim mindenképpen, és megvettük. most nem is tudom mit kezdenének nélküle, a leghűségesebb fajta, és még a házat is kiválóan őrzi. :)
2011. aug. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Azt én a németet.
2011. aug. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:

Nem akarom szaporítani a szót, de nálunk is a német juhász vált be leginkább. :) Pedig eredetileg nem házőrzés céljából tenyésztették ki.


[link]

2011. aug. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én is NJ párti vagyok és csak ajánlani tudom! :)


3 NJ gazdája!

2011. aug. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
mindenképp a németjuhász :) nagyon okos kutya, szeretnivaló, jó házőrző.
2011. aug. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

németjuhász :)

gyerekszerető, tanulékony, igazi családi kutya, és nagyon jó házőrző. Ha ilyen célra kéne kutya biztos nj-t vennék:)

2011. aug. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

én is imádom a német juhászokat, de nagyon sokat kell velük foglalkozni, ha egyedül hagyod, szörnyű büntetésnek veszi!


szóval a jó válaszhoz azt is tudni kellene, hogy milyen körülmények közé érkezne a kutya.:)


mennyit foglalkoznál vele egy nap, sportos vagy-e, vagy inkább csak sétálgatnál, vannak-e gyerekek a háznál, mekkora a kert, milyen vérmérsékletű vagy, járnál-e kutyasuliba?...


ha ezekre válaszoltál, én is tudok mondani fajtát.:)

2011. aug. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
29%

amerikai steffor:

[link]


Társas viselkedése: Ez a kutya általában jól kijön a gyerekekkel, és meglehetősen sokat el is tűr tőlük, ám szilaj természete miatt inkább nagyobb gyerekek játszótársának alkalmas. A fajtársaival való találkozás viszont gondokat okozhat. A kan különösen határozottan igyekszik bebizonyítani fölényét, de e tekintetben igen sok múlik a kutya nevelésén és szocializációján, egész kölyök korától ajánlott kutya óvodába és iskolába vinni. A megfelelően nevelt amerikai staffordshire terrier hűen őrzi a lakást és a gazdája tulajdonát, de nem viselkedik barátságtalanul az idegenekkel szemben. Ha azonban a család tagjai veszélybe kerülnek, habozás nélkül a segítségükre siet. A macskákkal és egyéb háziállatokkal – megfelelő szocializációja esetén – jól megfér.


Németjuhász:

[link]


Társas viselkedése: A német juhászkutya nagyon jól kijön a gyerekekkel, feltéve, hogy azok tisztelettel bánnak vele. Mindenképpen tudni kell róla, hogy ha a barátokkal folytatott játék eldurvul, ez a kutya a családhoz tartozó gyermekek védelmére kel. Az idegenekkel szemben óvatos, de ha a gazda azt jelzi, hogy minden rendben, akkor nem viselkedik ellenségesen velük. A család barátait lelkesen fogadja. A megfelelően szocializált német juhászkutyának sem fajtársaival, sem más háziállatokkal nem lehet gondja.


Én a amerikai steffor, mert már a németjuhász unalmas!!!

Én a vadabb kutyákkat kedvelem.


Mint: rottweiler, doberman, tacskó, golden retriever, labrador retriever, beagle, agár stb...

2011. aug. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!