Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van shar pei kutyája és...

Kinek van shar pei kutyája és hogyan viselkedik?

Figyelt kérdés
Nem sokára kapok egy shar pei kutyát 1 kennelből 100000 ft-ért és szeretnék érdeklődni hogy akinek van shar pei kutyája annak a kutyája hogyan viselkedik? ha még pluszba tudtok valamit akkor lécci írjátok le. hülyeségeket, hazugságokat ne írjál de olyan dolgokat se amik nem vonatkoznak a kutyára pl:ne írjál azért rosszat mert nem tetszik a kutya.
2011. febr. 14. 15:45
 1/7 Ninna ♥ ***** válasza:
81%

Nem akarlak megbántani, de én ha egy kutyát vennék, ráadásul fajtatisztát, akkor már kívülről fújnám a tulajdonságait, és nem kérnék senkitől sem semmit, mert tulajdonságról tulajdonságra átrágtam volna magam mindenen, hogy tényleg való-e nekem ez a kutya. Az oké, hogy mások kutyáiról szeretnél véleményt kapni, de az, hogy még a fajtáról írjanak neked pár plusztulajdonságot.. ezt kicsit furának tartom. Ne haragudj, hogy ezt írtam, nem megbántani téged volt a célom, csak a véleményem.


Egyébként szerintem ha a kenneltulajdonost/tenyésztőt megkérdezed, ő fog tudni a legtöbbet mondani az általa tenyésztett kutyák temperamentumáról, általános tulajdonságairól, vérmérsékletéről.. ezt ő tudja a legjobban.

2011. febr. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Van sharpom, a viselkedése nevelés függő nagyban. Bűbáj kedvesek a gazdival, de félelmetes makacsok. Nagyon nehéz velük megértetni, hogy nem dönthet egyedül és nem bírálhatja felül a gazdi szavát. Plusz dolgot nem tudod írni, mivel nem tudom mire vagy még kiváncsi. Konkrét kérdésre szívesen válaszolok, van pár éves tapasztalatom már és a mennytől kezdve a poklok poklát is megjártuk már.

Egy mondás, ami hihetetlenül igaz rájuk (az enyémre biztos):

To own a shar-pei is a privilege. To be own by a shar-pei is an honour.

2011. febr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia!


A húgomnak volt, egyszerre vettük a mudimmal, egyidősek voltak. Hihetetlen kedves volt, viszont állandóan szökött. Vettek neki láncot, nyakörvvel, abból kibújt. Vettek neki hámot, abból is kibújt. Amikor a hámot rátették a nyakörvvel, abból is elszökött, és sajnos elütötte az autó.

ennyire makacs kutyát még soha nem láttam. Főleg azért, mert az enyém, a mudi nagyon szófogadó, okos kutya.

Szóval nagyon kedvesek, a gazdájukért mindent megtennének, de nagyon vigyázni kell rájuk, és figyelni mindig, mert önálló döntéseik vannak, és nagyon makacsok.


Most lehet azt mondani, hogy Bufli neveletlen volt, de nem volt az. Mindent megtanult, amit mondtak neki, egyedül a szökés volt a probléma. És nem ő volt a falkavezér, hanem a húgom párja.


Szóval sok sikert hozzá, de tartsd rajta a szemed!

2011. febr. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt még hozzáteszem, hogy a húgom is, és a párja is kórházban dolgoznak, és csak addig volt megkötve, amíg haza nem értek a munkából.
2011. febr. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
15:57-nek. Tudom hogy viselkedik a shar pei csak azért kérdezem mert nekem még nem volt és a környékünkön sincs sok shar pei hanem csak 2 és azért szeretném megtudni hogy hogyan viselkednek ha netán valamit nem írnak le a kutyáról a neten
2011. febr. 15. 12:05
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek kivéve 15:57-nek. :) :)
2011. febr. 15. 12:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Én tegnap kaptam egy shar-peit :) először nagyon visszahúzódó volt, aztán ma már tökre megnyílt és futkározik, meg odabújik a lábunkhoz meg elásta a csontját és a fejével tolta rá a földet :D amikor iszik akkor a nyaka tiszta víz lesz és mikor befejezte akkor megrázza magát :D meg egyfolytában röfög xD és "dorombol" mikor simogatom vagy vakargatom a pocakját.

pár nap múlva elkezdem tanítani, remélem nem lesz túlságosan makacs :D

2011. febr. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!