Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fürdetés után hogy tudom...

Fürdetés után hogy tudom megszáritani a kutyámat?

Figyelt kérdés

törölköző kevés a hajszáritótól fél :S:(

spániel


2011. febr. 14. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Akkor is hajszárító:) Meg kell szoknia, hiszen az nem fáj neki.


Mennyi idős a kutya?

2011. febr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
tedd ki a ruhaszárítóra
2011. febr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a macskámat szárítottam hajszárítóval,félt tőle,de a kezemben megnyugodott,párom fújta rá a meleget (találtuk,elég piszkos volt).Utána megsértődve bebújt a konyhabútor alá :D
2011. febr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
5 hónapos
2011. febr. 14. 20:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám is félt a hajszárítótól, mostanra már fel sem veszi. Hosszú és kitartó munkával megbarátkoztattam vele. Először csak bezárkóztunk a szobába, ő ült az egyik végében, én a másikban berregtettem a hajszárítót, ezt csináltuk minden nap, míg a hangját meg nem szokta, aztán egész távolról ráirányítottam, majd mindig egy kicsit egyre közelebb tartottam hozzá, ekkor már jutalomfalatot is adagoltam a procedúra során. A végén már alig várta a hajszárítózást, mert tudta, hogy jön a kajaosztás.

Úgy is lehet, hogy eleve odakészíted a jutalomfalatot, csak egy pillanatra kapcsolod be a gépet és ugyanabban a pillanatban már nyomod a kaját a szájába. Ezt ismételgetni és a pillanatot egyre inkább nyújtani.

2011. febr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi,megprobálom vele igy! :)
2011. febr. 14. 20:19
 7/7 anonim ***** válasza:

sok törölköző :)

nem egy nagy kutya, így elég ,ha rendesen megtörlöd.

rendesen megtörölni = több törölközővel ,és persze a kutya végig nyugodtan tűri ( gondolom, nincs megtanítva rá . MÉG :)


a hajszártítóhoz pedig lassan és hosszasan lehet hozzászoktatni, ( pozitív megerősítéssel !!!)

2011. febr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!