Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben az ügyben mit lehet tenni?

Ebben az ügyben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A kertszomszédom hetekkel ezelőtt lelőtte a kutyánkat majd elásta. Sokáig kerestük aztán nemrég derült ki ez ki.
2011. febr. 14. 22:04
1 2
 11/16 zsuzsabazsa ***** válasza:
30%

Én egyszerűbben megoldanám.

Először is feljelenteném, elmesélném a rendőrségen, hogy mit tett.

Azzal tetéznéd a dolgot, hogy azt mondanád, mikor a vadászt felelősségre vontad akkor ő a vadászpuskáját rád szegezte és le akart lőni. Azt mondván, hogy ha feljelented mész a kutyád után.

Ezt védje ki a vadász ha tudja! Főleg ha még viszel egy-két "tanut" is.

2011. febr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

zsuzsabazsa

Azért ezt remélem te sem gondoltad komolyan. Persze, megérdemel egy hatalmas büntetést a vadász, de ilyet hazudni szintén komoly bűntett, ez nem játék.

2011. febr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 zsuzsabazsa ***** válasza:

Legalább a vadász lejjebb ad a 28-ból.

Ha az én kutyámat lőtte volna le, én biztos, hogy revansot vennék, mégpedig úgy ahogy leírtam.

Szemet szemért, fogat fogért.

2011. febr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Azért ilyet egy épeszű ember nem fog tenni!

Ekkora hü..ét!És ha rájönnek,hogy hazudsz,mert ez amit leírsz,nagyon komoly bűncselekméy,és hiába állítanád 50 tanúval,ha a vadásznak egy jó ügyvéde van,téged csuknak le,és nem fogsz többé olyat csinálni!És akiket még odaviszel,őket is meghúzzák,hamis tanúzásért,téged a vadász polgári perben perelhetne,mert nyilvánosság előtt lejáratod.

Ha ilyet írsz,előbb nézd meg,hogy milyen jogi következményei lehetnek számodra eg

2011. febr. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 zsuzsabazsa ***** válasza:

Itt a vadásznak kéne bizonyítania, hogy nem úgy volt ahogy elmondtam. Mivel neki fegyvere van, és még egy kutyát is lelőtt vele, az is hihető, hogy engem is fegyverrel fenyegetett. Ez már az ügyészségre tartozna és ott komolyan veszik a fegyverrel való visszaélést.

Tehát akkor sokaknak az a véleménye, hogy ilyen esetben nem lehet tenni semmit. Dehogynem csak bátorság és elhatározás kérdése.


Ha nincs retorzió akkor a vadász bátran lövöldözhet máskor is büntetlenül.

2011. febr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 zsuzsabazsa ***** válasza:

Az, hogy te feljelented a vadászt azért mert lelőtte a kutyádat. Azt neked kéne bizonyítani amit valószínűleg nem tudnál. A vadász meg nem vallaná be.

Vagy azt hazudná, hogy az erdőben lőtte le, mert látta, hogy űzött egy vadat. Akkor senki sem bünteti meg.


A vadász nem fogja bevallani, hogy a saját kertjében lőtte le. Vagy közterületen.

2011. febr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!