Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy gazdás kutya a border collie?

Egy gazdás kutya a border collie?

Figyelt kérdés
2011. febr. 15. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen, magas értelmi szintjének köszönhetően imádja a gazdáját, le nem száll róla. :) Minden igazán okos kutya egy gazdás.De vigyázz, mert nagyon nagy a mozgásigénye. :)
2011. febr. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bár ez leginkább attól is függ, hogy kölyökkorától csak te foglalkozol vele, vagy több ember is.
2011. febr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 IGCM ***** válasza:
Bizony,sok agilitys border bárkivel elmegy ha játék van nála :D
2011. febr. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont a border nem egygazdás kutya. Bárkivel elmegy akinél labda van :oP Mivel munkamániás ezért neki az számít aki neki feladatot ad.
2011. febr. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 diagnostic ***** válasza:

Badarság.

A border kifejezetten egygazdás kutya. Az enyémeket 2 méternél messzebbre nem tudná elvinni tőlem senki, a fél szemük mindig rajtam van,mit csinálok,merre mozdulok.

Nekem csak az egyik szeret másokkal játszani. De mindenkivel. Ha nem figyel rá az ember úgy, ahogy ő gondolja,elindul játszótársat keresni magának. Odaszalad valakihez,és odaköpi neki a játékot. De soha nem menne el senkivel. A másik kifejezetten nem szereti az idegeneket,viszont ő tényleg piszokul ragaszodik. Még a barátom se könnyen tudja tőlem elvinni pórázon,pedig őt is imádja,és együtt élnek már jóideje...

2011. febr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 --shinra-- válasza:
teljesen egyetértek diagnoctic-al a border 1gazdás kutya nekem is van egy. Volt olyan hogy kivittük az erdőbe és elbujtam előle amig a haverom lefogta ahogy kb 5m-erre elhagytam annyira ideges lett h nem tud jönni utánam mert lefogják hogy beleharapott a haverom kezébe ahogy fogta szoval szerintem 100%osan 1 gazdás kutya..!! :)
2011. febr. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy kutya nem attól egygazdás, h idegenekkel mennyire barátságos vagy nem, meg az sem mérvadó, h hogyan viselkedik amikor megfogja valaki és te elfutsz (ugyanis egy normális kutya-gazda kapcsolatban az a normális, ha utánadrongyol....ha ilyenkor nem érdekelnéd akkor ott nagy bibi lenne).

Az egygazdás kutya olyan, aki még családon belül is egy embert fogad el, sokszor ez azzal is párosul, h csak neki engedelmeskedik, nyugtalanná válik, ha pl. nem ő viszi le, ha mástól kap parancsot először ránéz (szinte engedélyt kérve) a végrehajtás előtt, a motivációt számára nem a játék, a kaja, a munka öröme jelenti, hanem annak a bizonyos személynek a jelenléte.


Ahány bordert ismerek (és az azért nem kevés), többek között a sajátomat, egyik sem mutat ilyen tulajdonságokat. Sőt. Így én a border collie-t egyáltalán nem mondanám egygazdásnak. Ellentétben pl. egy basenjivel.

2011. febr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!