Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie! Megfelel neki...

Border collie! Megfelel neki ez a fajta törődés?

Figyelt kérdés

19 éves leszek néhány hónap múlva. Van már egy kutyusom, egy labrador, aki most lesz 2 éves. Sajnos diszpláziás a csípője, így csak trükköket, tanítok neki, meg engedelmesezünk.

Border colliet, már 3 éve szeretnék, de első kutyának senki sem ajánlotta, így nem is mertem belefogni. Most már eléggé sikerült kiismernem a fajtát. Beszélgettem, tulajdonosokkal, tenyésztőkkel. Ellátogattam agility versenyekre és egyszer vigyáztam 2 napra egy nagyon-nagyon szuper borderre :).

2-3 hetente járnék vele agilityre, ahogy a pénzem azt majd engedi. Azonfelül itthon is van egy fél pályám néhány ugró, szlalom, kúszó és palánk tehát valószínű mindennap tudnénk ott gyakorolni, ahogy belefér az időmbe. A frizbizésre akarnám megtanítani, hogy legyen egy szuper motivációs eszközöm és egy tárgyam ami nagyon jó arra- kevés idő, gyorsabb lefárasztás.

A labival egyszerre vinném ugyanúgy sétálni, reggel fél óra, esti órákban meg amennyi idő marad a gyakorlás és nekem a tanulás után. Egyébként nem tetszenek a show kennelek, tehát mindenképp vagy egy kevert vonalat akarok majd, vagy akár munkát, mert ők jönnek igazán, nagyon.


2011. febr. 16. 13:06
1 2
 11/13 diagnostic ***** válasza:

Szerintem viszont nem. Legalábbis egy munkabordernek ez édeskevés. Az agilityn kívül,amit nyújtanál neki.

Egy kevert vonal, háát,még esetleg.

De szerintem még egy showbordernek sem feltétlen elég. A kertben nem fogja lefutnimagát. És a másik kutyával sem fog annyit játszani,hogy elég legyen neki. Gondold még át azért a dolgot

2011. febr. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Diagnostic: neked van bordered? Esetleg munkabordered? Vagy jóóóó sokat olvastál róluk?
2011. febr. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Én nem azt mondtam, hogy a kertben fussa le magát, meg a másik kutyusommal fárasztja le magát... csupán, hogy akadnának néha-néha napok, amikor kicsit kevesebb foglalkozás jutna nekik, de ugyanúgy volna napi 2 séta, frizbi-agility... hát nem tudom akkor kinek valóak ezek a kutyák kedves diagnostic.

Kíváncsi volnék a véleményedre:). Hogy szerinted mit kéne vele, hogy foglalkozni milyen stílusban, mértékben? Hátha át tudnék állni arra is.

2011. febr. 18. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!