Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után ez nem...

Ivartalanítás után ez nem normális?

Figyelt kérdés

Kedden este ivartalaníttattuk a kutyát, jól viselte, nem volt vele gond, ugyanolyan bohóc, mint eddig.

Én még nem láttam ilyet, de úgy hoztuk haza, hogy a varrat környéke fekete volt, olyan, mintha meg lenne égetve, és a nyalogatásra azt mondta nyugodtan hagyjuk a kutyának, hogy nyalja...ez nagyon furcsa volt nekem!

Most pedig a fekete részen kívül mintha pirosodna neki. Nekem úgy tűnik begyulladt, persze elvisszük este orvoshoz, de úgy aggódok érte. Szerintetek is gyulladás lesz, illetve láttatok már ilyen fekete sebet?


2011. febr. 18. 10:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%
Nem lesz baja a nyalogatástól, max. lassabban gyógyul mert lenyalja a varat. Én a patikában vettem Octenisept-et (seb, bőr, nyálkahártya-fertőtlenítő, közvetlen a sebbe is mehet) és azzal fújtam. Attól sem lesz baja, ha azt lenyalja.
2011. febr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Most szóltam páromnak, hogy hívja föl az orvost, én nem tudom a számát, és azt mondta normális, hogy most pirosodik, még fog is a következő napokban. Ne hagyjuk, hogy ugráljon meg szaladozzon, mert attól piros.

Most bekenem neki betadinnal, aztán ha nem javul vagy rosszabb lesz akkor visszavisszük.

Köszönöm a gyors válaszokat mindenkinek :)

2011. febr. 18. 11:03
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem tudom milyen orvos ez.

Ha enyhén piros, akkor az még elmegy, hisz sebről van szó.

De ha nagyon vörös, akkor az már komoly gyulladás.

Egy gallér mindenképp kellene, hogy ne nyalogassa!

2011. febr. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Hány orvos van a városotokban? Mert ha kettő-három, akkor persze hogy sokan járnak hozzá. ;) Az eddig elmondottak alapján lehet a gazdikkal rendes, de a kutyák nem nagyon érdeklik.

Vidd el a kutyádat egy másik dokihoz minél előbb! Ne hagyd neki, hogy nyalja a sebet?

Amit leírtál, az nem normális, mindenképp kell, hogy orvos is lássa! Ezt a hanyag orvost meg hagyjuk inkább... Tudnék csúnyákat mondani rá.

2011. febr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Azért adnak a kutyára gallért, hogy a sebhez ne férjen hozzá.

A nyalogatástól persze, hogy begyullad. Ez az állatorvos nemtörődöm.

2011. febr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az első kanunknál túl korán vettük le a gallért és így tudta nyalogatni a sebet... (szét is nyalta rendesen :-( ezért kb: 3 héttel tartott tovább a gyógyulása és elég ronda is maradt).

Szerintem vidd el egy másik dokihoz, hogy nézze meg!

Ilyenkor inkább menj fölöslegesen dokihoz, minthogy valami baj legyen.

2011. febr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Végülis nagyobb volt az ijedtség, mint kellett volna, de inkább, mint hogy baja legyen.

Látta orvos is, és nem csak 2-3 orvos van, elég nagy város az osztrákok is átjárnak a mi orvosunkhoz :)

Szépen kenegetjük Betadine oldattal, és tényleg csak az ugrabugrálás után piros, de nem vörös. Sajnos nagyon ficánkólós, alig akar pihenni.

Köszönöm mindenkinek a segítséget, véleményt, nagyon aggódtam érte, de nincs baj :)

2011. febr. 19. 12:32
 18/18 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy minden oké! :) Jobbulást!
2011. febr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!