Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha nyers farhátat adok a...

Baj ha nyers farhátat adok a kutyámnak?

Figyelt kérdés
2011. febr. 18. 20:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
25%
Én úgy tudom,hogy csak a porc a farháton amit a kutyák nem tudnak megemészteni,az hajtja meg őket.Amúgy nem árt de nem is használ,minimális a tápértéke.A kutyák szívesen esznek nyers vagy főtt csirke farhátat, nyakat a táp mellé,de csak mint mi a spenót után a somlói galuskát....
2011. febr. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
15%
Én nem adnék a kutyámnak nyers húst, ha veszünk neki farhátat, azt mindig megfőzzük.
2011. febr. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
ha nem egy multi polcáról(az adalékokkal hormonokkal, antibiotikummokkal és színezékkekel táplált bojlercsirke) hanem a baromfiudvarról származik a csirke akkor ok a dolog, főleg ha hozzá van szokva a kutya-ha nincs hozzászoktatva a nyers táplálékhoz lehet meghajtja az első pár alkalom
2011. febr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Halál nyugodtan, ha biztos helyről veszed! Én már hónapok óta nyers kacsa farháttal etetem a kutyáimat és mondhatom, hogy jót tett nekik. Szeretik, nem fogytak egy dekát sem, pedig csak egy fél farhát a napi adag, gyönyörű a foguk, hónapok óta nem volt gond egyiknek a bűzmirigyével sem, pedig van, amelyiknek elég érzékeny, és a kakijuk sem volt egyetlen egy táptól sem ilyen is mennyiségű, mint most. Plusz, az egyik szuka kutyám, akinek sikerült egy olyan e-coli okozta húgyúti fertőzést összereszelnie, amit célzott antibiotikus kúrák tömegével sem sikerült kiirtani, na az a nyers kaja óta a (már előtte is kapott, de addig nem túl hatásos) nagy adagú c-vitamin mellett gyakorlatilag tünetmentes. Úgyhogy én csak dicsérni tudom, a híve lettem. Nálunk még nincs hagyománya a dolognak, csak kevesen etetnek így, de nyugaton elég elterjedt a RAW diéta. Itt van néhány angol nyelvű oldal a dologgal kapcsolatban:


[link]


Egy magyar nyelvű írás:


[link]


És ha valaki regisztrál, akkor itt is kaphat sok tanácsot a dologgal kapcsolatban:


[link]

2011. febr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
30%

22:17 vagyok.


Úgy látom itt mindenki le van pontozva aki nem etet nyers hússal, ill. aki nem javasolja azt.

Akkor azt mondom tapasztalja ki az illető, aztán ha megbetegszik a kutya akkor sírhat.

Amúgy régen az oroszok amikor még Mo. on voltak, a laktanyában levő kutyákat sokszor nyers halakkal etették.

Volt amelyik megmaradt, volt amelyik elpusztult.

Tehát lehet hogy egyed függő is, de lehet a szerencsén múlott.

Megint lehet lepontozni nem érdekel!


Ezt egy állatorvosi oldalról hoztam, nem én találtam ki:



,,Igaz-e, hogy a csont árthat a kutyának?


A természetben a ragadozók sem kifilézve fogyasztják el a zsákmányállataikat, hanem „szőröstül-bőröstül”. Ebbe a csontok is beleértendők. A csontok magas kalciumtartalmára szükség van a kutyának saját életfolyamataihoz. Kétségtelen tény, hogy a szilánkosan törő csöves csontok (elsősorban víziszárnyasok, valamint öreg kakas és tyúk végtagcsontjai) okozhatnak nyelőcső vagy bélsérülést, ezért, ha lehet, ezeket kerüljük! Lehetőleg baromfi vagy nyúl lapos csontjait adjuk (pl. farhát, mellcsontok) azok nem fognak problémát okozni. A nagyobb, főtt csöves csontjok rágcsálása (pl. sertés vagy marha combcsont és lábszárcsont) kiváló elfoglaltságot nyújt a kutyák számára, és élettanilag is jó hatással bír, emellett a fogaikat is tisztítja, így adásukat kifejezetten javasoljuk. A túl sok csont etetése azonban szorulást okozhat kutyáknál, ennek legjellemzőbb, és a tulajdonos által is könnyen észrevehető tünete a szinte hófehér, kemény és bogyós, nehezen ürülő (a kutya ürítés közben fel-fel nyüszít) bélsár megjelenése."


Kellemes lepontozást mindenkinek! :-P

2011. febr. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
4%

09:52 vagyok.


Ez lemaradt:



,,Igaz-e, hogy a nyers hústól vérengzővé válhat a kutya?


Nem igaz. A nyers húsok etetése egyéb szempontból viszont aggályos lehet. Baromfifélék húsa gyakran tartalmazhat Salmonellát és egyéb ételfertőző baktériumokat, amelyek akár emberre is veszélyesek lehetnek. Nyers sertéshúst vagy vadhúst se adjunk kedvenceinknek, mert ezek akár halálos kimenetelű vírusfertőzést vagy férgességet okozhatnak."

2011. febr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"A kutyák szervezete feldolgozza a nyers húst


Ők több ezer éve ezt csinálják . A gyomorsavuk erősebb, mint a miénk és az emésztésük rövidebb időtartamú. Ez nem hagy elegendő időt arra, hogy az olyan baktériumok, mint a szalmonella, elszaporodjanak a kutya szervezetében."

2011. febr. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
mai okosnak! természetes, hogy halat és sertéshúst nem adunk nyersen-hiszen ezeknek valódi kockázata van és akár elhullás lehet a következménye de ellenőrzött jó minőségű csirke(itt ez volt a kérdés!!!), marha, kacsa mehet simán nyersen is-a legtöbb hőkezelt hús sokkal károsabb az állatnak hosszútávon mint a nyerskoszt...
2011. febr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

13:57-nek!


,,a laktanyában levő kutyákat sokszor nyers halakkal etették."

Nem én etettem a kutyákkal csak láttam....

De mindegy.

2011. febr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

13:07 nek!


Az oldal ahonnan merészeltem másolni:


[link]

2011. febr. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!