Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Zöld a széklete a 2 hónapos...

Zöld a széklete a 2 hónapos kutyámnak; normális ez?

Figyelt kérdés
Most vettem egy kiskutyát Németjuhász és fajta tiszta. De zöldet kakál...2hónapos most... ez mennyire normális ?:S én aggódóm.. hivtam az állatorvost de nem vette fel.. holnap ujra probálkozom mert félek nehogy késő legyen... neten sehol nem találom mitől lehet.. :(
2011. febr. 19. 15:24
1 2
 1/15 Ninna ♥ ***** válasza:
35%

Van a kutyusnak törzskönyve? Mert akkor fajtatiszta csak, de ez ebben az esetben most nem érdekes, csak kérdezem. Bár nem hiszem, hogy olyan jó helyről vetted, 8 hetesen még egy igazi tenyésztő nem ad oda kutyust.


A tenyésztőjét próbáld meg felhívni, ő biztosan tud neked segíteni. Ugye azzal eteted, amivel a tenyésztő etette? Ez ebben a korban még nagyon fontos. Nem tudom, mivel etethette, de ha valami nem jóval, fokozatosan kéne átállni valami jó minőségű kölyöktápra, pl. az Orijen, vagy Acana Puppy Large Breed-re, az lenne a legjobb.

2011. febr. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%

Én ugy tudom, hogy 6 hetesen szokták elválasztani a kutyákat.

Számit, h fajkutya-e, mert azok érzékenyek minden szarra. Megcsipi a szunyog, kell rohanj vele az orvoshoz... szánalom.

A kutyák néha zoldet kakilnak. Mégis, kéket vártál? :) A kutyának az a jo, amire szoktatod. A kutya eredetileg az olyan élelmeket szokta enni, ami megmarad a családban. A kutyanak nagyon szivos gyomra van, nyugi, nincs semmi gond vele szerintem. Ha van is, két nap, s helyrejon. Nem kell eltápositani-nyálasitani a kutyakat is már. Elég, hogy az emberek azok lettek.

2011. febr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak:igen,lehet hogy a múlt században még elégnek tartották a család megmaradt kajáját,csak épp ezt a felfogást "kissé"túlhaladta az idő.

Ma már léteznek jó minőségű tápok(nem Pedigree és társai),amivel egészségesen és egyszerűen felnevelheted a kutyát minden kiegészítő nélkül.

Az is baromság,hogy az jó a kutyának,amihez hozzászoktatod.

Itt vidéken pl.sok háznál vízbe áztatott kenyér a kutya kajája,megél rajta,csak épp hamar elpusztul,mondjuk 5 éves kora körül.

Ez a "gazdinak"nem baj,hiszen mindig van valamelyik szomszédnál felesleges kutya.

Szerinted ez jó a kutyáknak?

2011. febr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 IGCM ***** válasza:

Ha csak nem kagylóval vagy valami zöld színezéket tartalamzó kajával eteted akkor igencsak furcsa és fertőzésre utalhat.Mindenképpen kérdezd meg a dokit!

Egyébként a jó tenyésztők is 8 hetes kortól(fajtától is függ) választják el a kutyákat....probálj meg pl egy Kelpiet elhozni 10-12 hetesen..full defektes lesz a kutya nagynak x)

2011. febr. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem tápot adok neki hanem házikosztott és nyesedéket.. előző németjuhászommal igy tettem.. ős fajta tiszta volt és igen törzskönyvel.. csak úgy hiszem el én is h tényleg az. csak előző németjuhászom nem kakilt zöldet,,, ezért is kérdeztem rá hogy szokványos e....
2011. febr. 19. 16:44
 6/15 Ninna ♥ ***** válasza:
25%
Könyörgöm, egy 8 hetes kutyának házikosztot és nyesedékeket adni? Normális vagy? Vagy normális száraztápot, vagy pépesített kaját kéne, hogy kapjon. Valamit te csinálsz rosszul.. menj el az állatorvoshoz, ő tud rá adni gyógyszert is. Ha szerencséd van, akkor sikerült nem összeszedni valami nagyobb bajt, de hogy a nyesedékektől lett baja, az 100%.
2011. febr. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Ninna ♥ ***** válasza:
Érdekelt a dolog, felhívtam az állatorvosomat, mit gondol ő erről. Azt mondta, kölyköknél akkor szokott zöld lenni a széklet, ha többet esznek a kelleténél, túleszik magukat. Vagy még azt mondta, hogy ételfesték lehet még, de mondjuk nem ilyen Chappi-ket eszik a kutyus, szóval az kizárva. Szerintem túlette magát. Diétáztasd pár napig, főtt csirkét kapjon rizzsel, és valószínűleg megoldódik a gondja.
2011. febr. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:00

Ugyan miért ne lehetne 8 hetesnek házi kosztot, vagy nyesedéket adni?

A kutya nagymértékben húsevő, még kölyöknek is.

2011. febr. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mert nem tartalmaz minden vitamint és ásványi anyagot,ami kölyöknek kell.

Lehet hozzápótolni,de akkor ugyanannyiból jön ki,mint egy normális táp,ami mellé nem kell kiegészítő.

2011. febr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 kutyák és macskák ***** válasza:
Én is nyesedéket adok 12hetes kutyánknak, igaz főzve!!! Mert a tápot nem eszi meg, csak ha keverek bele húst és a főző léből is öntök rá. Nem hinném, hogy azért nem eszi, mert neki nem lenne jó, azért mert így szereti. többféle jobb minőségűnek mondott tápot vettem már, mire rájöttem nem a táppal van a "baj", hanem a kutyával.
2011. febr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!