Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy odjam ezt meg? (több kérdés)

Hogy odjam ezt meg? (több kérdés)

Figyelt kérdés

14 éves vagyok.Társasházban lakunk.van egy 5 ésves fiú és egy fél éves lány pincsink(ivartalanítva lesz).A fiú elég lusta,a lány meg nagyon pörgős.Én eddig nem foglalkoztam velük.El vannak kényeztetve a fiú sok csokit evett eddig :S.Én azt akarom hogy mind2 én gondozzam.Megegyeztem a szüleimmel hogy havi 10.000 ft kapok a kutyákra.De akkor csak az enyémek.Nos az a bajom hogy a lány nem teljesen pincsi(csivava-pincsi inkább)És nem olyan szép a feje meg a teste.

Kérdések:

Hogy szeressem meg a lányt?Hogy fogadjam el olyannak?

Venni akarok nekik 1-1 ruhát,mert fázósak,csak nem tudom szerintem a lányon nem állna jól.Vegyek?

Miket csináljak hogy szépek legyenek,jól neveltek és egészségesek?

Lehetek még én a gazdijuk ha eddig nem foglalkoztam velük?

Mit csináljak?

Köszi előre is a részletes választ :)


2011. febr. 20. 11:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát szeretni nem lehet erőszakkal....

Nekem három kutyám van, és egyiket se a külseje miatt szeretem.

A tacsi mixünk pl. olyan kövér mint egy malac, a Kanári ( Dogo Canario ) meg úgy nyálzik mint egy tehén.

Mindkettőt imádom tök mindegy hogy néz ki.

A ruha meg szerintem tök mindegy hogy jól ál e neki vagy se, ha fázós akkor én is ráadom az ötven kilós kutyára.

A tíz ezret szerintem azért kaptad, hogy abból vegyél nekik kaját egész hónapra. Ha lejárt az oltásuk, akkor állatorvoshoz kell menni aki beoltja, három havonta féregteleníteni. Ha marad a pénzből nem érdemes elkölteni másra hanem tedd félre, mert ha komolyabban megbetegszik, vagy lesérül, akkor az orvosi költéeg gyakran meghaladják a tízezer forintot is.

Pl ivartalanítás.

2011. febr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xnorkax ***** válasza:

Jó dolog, hogy egyedül akarsz velük foglalkozni, bár nekem az mindig is furcsa volt, hogy egy-egy családban bizonyos kutya(kutyák) csak egy emberé. Szerintem egy családban akarva, akaratlan mindenki foglalkozik a kutyákkal.

Na, de ne térjünk el a tárgytól. Szerintem nem pont a szépségükért kell szeretni egy kutyát. Nekem egy menhelyi keverékem van, ő sem az a tipikus "jajjdecukii" kutya, de én imádom (a jelleme, a lelke miatt). Tehát ennyi erről a véleményem... Ha egyszer megnyalja a kezed, vagy hozzád bújik lehet az bármilyen kis csúnya kutya (bár véleményem szerint NINCS csúnya kutya) szeretni fogod és ő is téged. Ő sem a külsőd alapján szeret.

A kutyaruha jó dolog, de tényleg csak akkor, ha szükség van rá. Szerintem nem az a lényeg, hogy minél drágább, márkásabb és divatos legyen, hanem egyszerűen praktikus.

2011. febr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!