Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennél? Szomszéd kutya...

Mit tennél? Szomszéd kutya helyzete

Figyelt kérdés

A helyzet a következő,hogy a szomszédunkban van egy kis kutya elég rövid láncon aki rengeteget sír nyüszít ugat.

Van hogy egész nap szinte megállás nélkül van mikor csendesebb. Nyáron éjjel a nyitott ablaknál alig lehetett aludni tőle. Egyre jobban bánt a kutya sorsa de a szomszédot nem ismerem ( albérletben lakunk itt )

Nem tudom mit lehetne tenni ebben a helyzetben. Feljelenteni az állatvédőknél ?

Ott fogyott el a türelmem mikor a múlthéten csütörtökön délelőtt haza értünk a kutyákkal a sétáról és a szomszéd utcából egy hölgy ide jött ( játszottunk ), hogy milyen jó hogy kint vagyok mert már nem bírja hallgatni a kutyám sírását ide jött megnézni hogy nincs e valami baj. Egyrészről nagyon jó hogy van aki figyel erre ( bár lehet őt is zavarja a sírás ) másrészről rosszul esett, hogy mért hitte azt hogy az én kutyáim sírnak. Akkor a szomszéd kutya már több órája megállás nélkül sírt. Ezért is mentünk el sétálni hogy addig nem halljuk. Meg éppen esedékes is volt. Ha az udvaron játszom az én "gyerekeimmel" akkor Ő is csendben van.

Van még egy kutyájuk aki szabadon járkál szerintem néha a házba is bemehet.

De ez a kis szerencsétlen most is órák óta ugat....


Hova fordulhatunk mit lehetne tenni ?


Kismajom


2011. febr. 21. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia !Nagyon becsüllek ezért,hogy segíteni szeretnél azon a szerencsétlen kutyuson.Azt megkérdezhetném,hogy milyen megyében laksz?Mert ha ez a kutyus Győr-Moson -Sopron megyében található,akkor tudok segíteni a problémán.Menhelyen dolgozom önkéntesként Győrben,és tudok szólni a menhelyvezetőnek,hogy el kellene kobozni egy kutyust.Ha nem ez a megye amit megemlítettem,akkor fordulj a legközelebbi állatvédő egyesülethez,vagy menhely.Esetleg a jegyzőnek is jelentheted az ügyet,mert egy kutyát láncon tartani állatkínzás!
2011. febr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan forduljatok állatvédő szervezetekhez!
2011. febr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem értesítsd az állatvédőket mindenképp erről. Ez állatkínzás. Nagyon sajnálom a kis blökit. De megnyugtató, hogy azért vannak akiket érdekel még ez a dolog és segítenek ezeken az állatokon.
2011. febr. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is örülök hogy nem csak én vagyok az egyetlen akit nagyon bánt ha egy védtelen állatot bántanak,rosszul bánnak vele!:S

Fordulj a helyi jegyzőhöz. Vagy az állatvédőkhöz!

2011. febr. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az állatvédelmi törvény értelmében bűncselekményt követ el! [link] olvasd el, ez alapján simán feljelentheted!
2011. febr. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!

Csongrád megyében lakunk.

A Tappancsnak is írtam. Itt ők az állatvédők. Nekünk is az egyik kutyusunk innen van. A neten találtuk. Egy hónapot vártunk a kis hugyosra. A páromat teljesen az elvarázsolta Ő a kislánya a nagyobb kutyánk meg az én szerelmem az én kisfiam :)

Akkor holnap intézkedek.

Majd meg írom mi is volt!

Kismajom

2011. febr. 21. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!