Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd kutya olyan butuska...

A szomszéd kutya olyan butuska, hogy neki menne a dobermannjaimnak?

Figyelt kérdés

Van 2 felnőtt jól nevelt dobermannom.

És a szomszéd vett egy yorkshire terriert.

Amikor elviszi sétálni, minden kutyára úgy ugat az út közepéről, mintha valami kigyúrt amstaff lenne. És ugye mikor elmennek a kerítésünk előtt az út közepén, úgy ugat, és morog, meg rángatja a pórázt, hogy Ő most neki megy mindjárt a kutyáknak. A gazdája meg, megáll, és büszkén néz a kutyájára, meg dicsérgeti, hogy milyen bátor.

Jó dolog, hogy így neveli a gazdája?

Ez a kutya csak mutatja, hogy Ő milyen kemény, meg bátor, mert ott a kerítés a két dobi meg közte, vagy tényleg olyan buta, hogy neki menne a két dobermannomnak?


2011. máj. 15. 10:20
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Kérdésedből úgy tűnik, azt várod, most simogassuk a kis buksidat, amiért te nem vagy butuska... Mert a kutyákról nem tudsz semmit, az látszik.
2011. máj. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Szerinted csak a méret számít?Nem láttál még olyan "kutyafalkát"ahol az apró a vezető?

Nekünk egy Amstaffunk és egy tacskónk van.A tacsi a domináns.

2011. máj. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Kutyák az ugatással kommunikálnak. Nem feltétlenül azt jelenti hogy mingyá megeszlek!


Nekem volt egy kutyám.

Sokat ugatott volt hogy nekem is ugatott odatartottam a kezem a szájához hogy tessék ittvan harapd meg és elkezdte nyalogatni.

2011. máj. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Hát van baja a szomszédodnak de a kiskutyások általában mind ilyenek.
2011. máj. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Bemegy a kocsmába egy vézna fickó és megkérdezi...

-Elnézést kié az a doberman a kocsma előtt?

Feláll egy kigyúrt kopasz ember, mire a vézna folytatja.

-Az történt, hogy az én yorkshire terrierem megölte az ön dobermanját.

A kopasz kétkedve kérdezett vissza.

-És mégis, hogyan csinálta?

-Hát, megakadt a torkán...

2011. máj. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem kizárt, hogy nekimenne a kutyáidnak, csak kerítésen keresztül nagy a pofája, ha kint találkoznának visítva rohanna el előlük.

Viszont tényleg nem feltétlenül a méret dönti el, hogy melyik kutya áll feljebb a rangsorban.

2011. máj. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Mi az hogy butuska? Alapból rosszul állsz hozzá a helyzethez, mert egy kutya nem realizálja magában pusztán látásból az erőviszonyokat.

Náluk nincs ilyen, hogy meglátnak egy dobermannt és akkor azt gondolják, hú félnem kell. A kutyáknál nincsenek előítéletek és nem a nagyság vagy a faj alapján döntik el, ki az úr.

Náluk falka van, kidolgozott, pontos kommunikációs jelrendszer - testbeszéd - és az irányít, aki a legrátermettebb, a legtapasztaltabb. Hiába vannak neked dobermannjaid, másnak pedig Yorkie-ja, ha teszem azt, a Yorkie dominánsabb, és el tudja érni azt, hogy az adott falka őt tekintse megfelelő vezérnek.

Nálunk pl míg volt spánielünk a német juhász mellett, ő volt a falkavezér, és a német juhász úgy tisztelte őt, hogy csak na. Mikor beteg lett, az nj vette át a hatalmat, de nem volt agresszív, segítőkészen támogatta a spanit, reggelente tisztogatta a szemét, és mivel már kezdett rosszul látni, a grabancánál fogva, gyengéden irányította őt. Pedig csak egy spániel volt, a német juhász mellett.

Szóval ezért van az, hogy a kiskutyák is simán nekimennének a nagyoknak és bizony a mi felelősségünk úgy tartani és úgy sétáltatni őket, hogy ne legyen baj, mert ők elsőre nem tudják, hogy egy amstaff vagy egy dobi erősebb náluk, és ha mindkét fél domináns, vagy agresszív, akkor lehet menni a sürgősségire.

2011. máj. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A szomszédunkban lakik egy tacsi, és amikor visszük a kutyákat sétálni, majd szétszedi a keriést. A gazdija egy idős néni, és amikor söpri a járdát, a kiskutya mindig ott sertepertél vele. Szegény néni a multkor kint felejtette, és pont mentünk sétálni. Mondom a páromnak fogja rövidre a kutyát, mert kint van a tacsi. De az szegénykém a sarokban gubbasztott:) Ezt csak arra irtam, hogy keritésen kivül-belül máshogy viselkednek a kutyák. Egy hibát látok a yorkis gazdinál, hogy amikor örjöngve ugat a keritésnél a kiskutya, akkor erre nem rádicsérni, ráerősiteni kéne, hanem elcsalni onnan. normális, jólnevelt kutya amikor sétál, nem foglalkozik más kutyával, az utcasoron.
2011. máj. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ismerek olyan törpepincsert, amelyik akármilyen nagy kutyának nekiugrik.

És az én beagleömnek is neki szokott ugrani 2 yorki. A beagle sem nagy, de a yorkikhoz képest mégis...

2011. máj. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
42%
Engedd rá a kutyáidat.Majd meglátjuk,hogyan dícséri meg a gazdi,ha jól széttépték...
2011. dec. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!