Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félős kutyát hogy szoktassak...

Félős kutyát hogy szoktassak sétára?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy kiskutyát. 12 hetes, nulla szocializációval. Amikor megkaptam,egy napig még pisilni se mert. Most 3 hete van itt. ár játszik,ugat, nem fél se a kertben,se a házban, mindenhol a nyomomban van. A pórázt is megszokta,ha autóval elvisszük nappal,egész jól sétál. Sajnos viszont este,ha mennénk,a kapun se lép ki. Ha megpróbálom kézben kivinni,leül,és maximum ha négykézláb kúszok,akkor jön utánam egykét lépést. Látszik,hogy retteg. Miért van ez? Fél a sötétben? Vagy este már fáradt,nem akar sétálni? A kertben,házban egész nap fekszik,nekem este lenne sétálni időm,és tudom,hogy a kerten kívül azért séta is kéne,de így hogy? Segítsetek,lécci. Szeretem a kutyám,az elmúlt 3 hétben szinte minden percemet arra szántam,hogy " megszelídítsem",de ez nem megy,bárhogy is szeretném :(:(
2011. febr. 21. 20:33
 1/6 IGCM ***** válasza:

Sok kiskutya fél a sötétben.Először kézben sétálj vele kint,időnként rakd le kicsit hátha megy.4 hónapos kortól pedig mindenképpen vidd kutyaoviba!Az sokat fog segíteni neki.

Türelem kell hozzá és megszokja :)

CSak az a fontos mindennap vidd,egy idő után megtörik a jég.

2011. febr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ninna ♥ ***** válasza:
Sajnos lehet, hogy még több időt kell erre fordítanod, mert nem lesz egyszerű feladat. Menjetek el sétálni még nappal, de sötétedés előtt kb. 30 perccel, és amikor sötétedik, folyamatosan jutalomfalatokat kapjon, játssz vele, jó élményekhez kösse azt, hogy besötétedik. Ha nem szeretne tovább menni, akkor csábítsd tovább jutalomfalatokkal, kedves hangon, legyél vele nagyon türelmes. Nem fog első percről a másikra menni, de napról napra egyre jobban fog neki menni a séta akár a sötétben is. Ne teljes koromsötétben menjél ki vele sétálni, hanem még sötétedés előtt, és akkor oké lesz a dolog. Sok pozitív megerősítés, nyugtatás, határozott, de mégis nyugodt légkör, sok jutalomfalat, és megvan a dolog egész hamar. Ja, és rengeteg türelem.
2011. febr. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kutyaovi kizárva, a környéken sehol sincs. Nagyjából tisztában vagyok a kutyakiképzés alapjaival,de ez meghaladja a képességeimet. És az miért lehet,hogy nem hajlandó kilépni a kapun?
2011. febr. 21. 21:01
 4/6 anonim ***** válasza:

a kutyádat nem megszelídíteni kell :)

vezesd, ne sajnáld, egyszerűen tedd meg amit kell .

a kutya követni fog, mert megbízik benned, de csak akkor ,ha sugárzik belőled a nyugalom,és az önbizalom.

amíg azzal foglalkozol,hogy retteg ( a kutyák nem rettegnek, egyszerűen a túlélés miatt a félelem számukra a meneküléssel,és az elkerüléssel egyenlő. a te dolgod ezt megváltoztatni benne.

nyakörv-póráz, de nem te mész oda hozzá, egyszerűen ráteszed , amikor ő megy oda hozzád, MERT HÍVOD , és nem mert ő akart odamenni ( érthető ???:)

aztán kimész az ajtón, PÓRÁZT SEM KELL FOGNOD , EGYSZERŰEN DOBD LE A KUTYUS MELLÉ.

egy idő után követni fog .ilyen egyszerű .

2011. febr. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszolónak igaza van, még annyival egészíteném ki, hogy amikor éppen ilyen állapotban van, tehát lecövekel, a fülét hátracsapja, lapul a földhöz, akkor soha ne kezd el simogatni és gügyögni neki, mert ez nem megnyugtatja, hanem megerősíti őt ebben az érzésben. Azt kell mutatnod neki, hogy nincs is mitől félnie, nyugodtan, magabiztosan, határozottan viselkedj és ne sajnáld. Ez nehéz, de csak így lehet őt túljuttatni ezen az állapoton.
2011. febr. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

És magabiztosan hívjam? Vagy rángassam? Vagy csalogassam jutifalattal? Mert oké, nem mentem oda eddig se,hanem azt próbáltam,hogy messzebb mentem,hívtam,megálltam,hogy majdcsak elindul utána. De nem jött, órákig képes ott ülni. Pedig a kertben,házban le se tudom vakarni. De az utcán csak ül,és nyüszít. :(

Már teljesen el vagyok kenődve.

2011. febr. 22. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!