Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az amerikaiaknál hogy terjedt...

Az amerikaiaknál hogy terjedt el az, hogy a kutyát a lakásban tartják?

Figyelt kérdés
Eddig ismerőseim 90%-a vallotta, hogy a kutyának nem lehet betennie a lábát a házba, mert az kintre való. Persze, tudom, hogy ez ember függő, mert nagyon sokan tartják lakásban Magyarországon is. De Amerikában, ahol van kert, udvar, ott is beengedik a házba. Kérdem én: hogy alakult ez ki náluk, és miért vallják itthon olyan sokan, hogy a kutyának kinn van a helye?
2011. nov. 8. 19:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak Amerikában de nyugat Európában is bemehet a kutyák többsége a lakásba..a különbség az, hogy ez itt észak Balkán (vagy kelet Európa ha úgy jobban tetszik de már attól is kezdünk leszakadni) és ez nemcsak gazdasági leszakadás hanem a hozzá állásban is (állatokhoz, gyerekekhez, szociálisan rászorultakhoz stb)
2011. nov. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
Ezt nem tudom pontosan. De Amerikában a legtöbb helyen nincsen kerítés (persze vannak kivételek) ez az egyik ok hogy ott annyian bent tartják a kutyát. Nekem Puliaim vannak és egy Tacskó keverék. Általában kint vannak mert kinti kutyák de van olyan amikor bejönnek a lakásba. Ha ölebem van az természetesen bent lehet. Meg ha vali kistestű rövis szőrű fázós kutya is betnt lehet. Én a macskáimat is bent tartom.
2011. nov. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

EZ A NORMÁLIS !!

a világ nyugati,és nagyon keleti ( japán )felén ez teljesen rendben van !

pl : az araboknál a kutya tisztátalan állat ,és ezért egy kivételével a kutya csak megtűrt !!

a kivétel ( a saluki )

de pl.ausztriában is természetes, hogy valaki kutyával együtt megy be a boltba, az étterembe, a fodrászhoz, stb!!

2011. nov. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekünk az amstaff keverékünk bent lakik a házban. A nappaliban van saját fotelja. Ha kész lesz kint a kennel és a megfelelően hőszigetelt kutyaház, ki kell sajnos kötöznie. De azért majd biztos bejöhet, mert most se csak aludni jöhet be. A kennel meg nem állandó használatra lesz, csak ha jön valaki szerelni, amikor majd kerítést cserélünk meg amikor a kertben dolgozunk kapagéppel.
2011. nov. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
ez úgy alakult ki mint bárhol máshol...az ember megfigyelte, hogy milyen erős a társas kötődés a kutyában és valójában sajátjaként tekint az emberi családra, ezért az ember is nyitott és egyre inkább társállatként kezeli a kutyát...rájött, hogy a kutya szívesen tölti idejét szerettjei közelében és egy jó kis közös "bunkerban" a lakásban, a házban is remekül érzi magát...jobban mint kint egyedül....
2011. nov. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Akiteki ***** válasza:
100%
A világ nagyobbik részén a kutya az ember társa és úgy is kezelik. Itthon meg nagy a sötétség.
2011. nov. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

Én inkább azt nem értem, hogy itthon hogyan a lett a pásztor megbecsült társából, a vadász legfontosabb segítőjéből kerti dísz egy láncon.

Ez csak az utóbbi néhány évtizedben alakult ki, 150-200 nem ilyen ostoba módon tartották a kutyát, mint az utóbbi 50-ben...

2011. nov. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

utolsó. Voltál már az alföldön juhász mellett? persze fontos, hogy jó terelő legyen de ha gond van vele a mai napig agyoncsapják vagy fellógatják a fára a kutyát, a kölyköket már az szelektálja, hogy a mocsokban születnek és ritka, hogy 2-3 kölyöknél több életben marad, oltásokat se mindig kapnak, a kaja a moslék az átlag életkor meg 4-5 év... a használati kutyáknak mindig is ez volt a sorsa...Angliában a mai napig vannak helyek ahol a borderek földbe vájt ráccsal fedett lyukakba vannak bezárva vagy apró nyúlketrecszerű borzalmakba.

Vagy jó példa a spanyoloknál a spanyol agarak helyzete.

A nemesek voltak azok akik jó körülmények között tartották a drága kutyáikat, a parasztoknak a kutya haszonállatvolt

2011. nov. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy az amerikaiaknak a nagy jólétükben volt idejük észrevenni, hogy a kutya nem bioriasztó, hanem TÁRS. Az ember pedig nem b*ssza ki a társát a kertbe.
2011. nov. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nekem a házban vannak, (dob.) ha itthon vagyok, körülöttem sertepertélnek, ha elmegyek dolgozni, kimennek a télikertbe (kutyaajtós), de egyikük a házban van. A kertbe nem fognak betörni, csak a házba. Éjszaka meg az összes bennt vackol. Teljesen más a kedvtelésből tartott kutyák helyzete, és más azoké, akik ugymond valamiért szolgálatban vannak.
2011. nov. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!