Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Munkakutyások, Ti megvennétek...

IGCM kérdése:

Munkakutyások, Ti megvennétek ezt a kutyát?

Figyelt kérdés

Amikor beszéltem az illetővel,nem mondott túl so kszót a kutyáról..

CSa kannyit,hogy ár megegyezés szerint.De magáról a kutyáról semmit.....ismeri valak iesetleg az eladót?


[link]


2011. febr. 22. 21:24
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem sokkal jobban járnál ha egy fajtatiszta(akár belga,akár holland juhász), 2-3 hónapos kölyökkutyát vennél. Őt úgy képzed, ahogyan te szeretnéd, még nem lesznek berögzött szokásai. Ha tényleg komolyan gondolod, akkor vegyél külföldről igazi munkavérvonalú kutyákat tenyésztő kennelben. A hirdetésbe bármit beleírhatnak a kutya képzéséről, a származásáról nem is beszélve. egyszerűen nem értem, hogy miért nem lehet ugyanilyen jó egy belga-belga párosítás(ugyanilyen jó eredményekkel rendelkező szülőktől). Lehetnek akármilyen jók a szülők, a kölyök mégis csak egy egyszerű keverék marad, bizonyíthatatlan származással.

Lehet, hogy kart megtanult fogni, de mi van akkor, ha ezen kívül semmilyen más képzést nem kapott, nem szocializálták, mozgatták, foglalkoztak vele rendesen?

Az sem kizárt, hogy van vele valami probléma, ezért akar túladni rajta.

2011. febr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:14


Ne mtudom te minek írtál..max hogy fényezd magad...

Az agilitynek semmi köze a munkakutyázáshoz..

2011. febr. 22. 22:51
 13/31 anonim ***** válasza:
67%
Már hogy ne lenne? Ugyanis a kiképzés, az alapok lerakása a legfontosabb mindkét sportban. Egy előképzett kutyánál - pláne ha nem ismered a felmenőit - nem tudod mit kapsz. Nem tudhatod mit tett bele az aki foglalkozott vele. Ezért mondtam h én nem vennék. És nem hiszem h ezen a téren nagyon eltérne az agility a munkakutyázástól.
2011. febr. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
73%

Nekem az sem stzimpatikus,hogy az eladó nem a kutyáról,hanem az árról beszélt.

De a kérdező úgyis azt akarja hallani,hogy igen,vegye csak meg.

Te pénzed,arra költöd,amire akarod,de én keverékért nem adnék pénzt akkor sem,ha csodakutya lenne,mert nem támogatom a keverékek szaporítását addig,míg 2 millió gazdátlan kutya van az országban.

2011. febr. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Nagyon is eltér..mindkettőt csinálom..

Egyébként meg írtam,hogy ismerem a szülőket...:D

Na mind1..több választ nem várok...

2011. febr. 22. 23:11
 16/31 A kérdező kommentje:

Nem várom azt a választ x)

Gondoltam értelmesek írnak,olyanok akaik ismerik az illetőt,mert sokan ismerik.És amúgy egyszeri alom volt az országban!A többi kölyök kábszerkutyának ment.Csak ő maradt meg.

2011. febr. 22. 23:17
 17/31 anonim ***** válasza:
56%

Miért nem a netboard munkakutyás fórumára rakod ki a kérdést?

És ez az egy kutya miért maradt meg?

2011. febr. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
80%
Csak h okosodjak... miben tér el szerinted egy agilitys és egy munkakutya előnevelése, szocializációja, ha sikeres sportkutyát akarsz nevelni??
2011. febr. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát látatlanban 100% hogy nem venném meg a helyedben.Menj el , és teszteld le a kutyát hogy mennyire apportos ,bár még így is necces.Ismerősöm vett már így kutyát (munkakutya külföldről , nagyon jó felmenőkkel) , a kutya jól is dolgozna de vannak olyan berögzülései és olyan rossz szokásai amit nem tud a gazdája kijavítani normálisan mert nem tudja hogy honnan ered a probléma.Szerintem kölyök kutyák között nézelődj , mert ez így zsákbamacska főleg ha komolyabb célod van vele.


Am az ilyen kutyákat szoktaák tudaosan keverni másik fajtával , lehet hogy keverék de itt most nem az a lényeg hanem a felmenői hogy milyen eredményekkel rendelkeznek.

2011. febr. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:04


Nem vagy valami észlény.....gondol túlhajtott nem normális border collied van x)

Egyébként főként abban tér el,hogy egy agilitys kutyát másképp fegyelmezünk mint egy IPOs-at...

agilitynél nem kell a kutyának katonássan viselkednie..a játékon alapúl az egész...egy ŐV-s kutya már sokkal komolyabb és sokkal több foglalkozást is igényel.Az agilitys kutyám teljesen más mint amelyikkel IPOzom,ő nincs annyira befegyelmezve nem si szaabd őket különben stesszelnek a pályán és tudnak normálisan lefutni egy pályát...

nyugodtan beszólhatsz még,nem kívánok tovább reagálni rád...egyébként ha más munkakutyást megkérdezel akkor ő úgyanezt fogja mondnai neked.Majd ha egyszer lesz egy kutyád amivel IPO-ni akarsz majd megérted..


A többieknek köszönöm a választ,nem várok többet.

2011. febr. 23. 12:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!