Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Munkakutyások, Ti megvennétek...

IGCM kérdése:

Munkakutyások, Ti megvennétek ezt a kutyát?

Figyelt kérdés

Amikor beszéltem az illetővel,nem mondott túl so kszót a kutyáról..

CSa kannyit,hogy ár megegyezés szerint.De magáról a kutyáról semmit.....ismeri valak iesetleg az eladót?


[link]


2011. febr. 22. 21:24
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
60%

Na csak ne fikázd a bordereket! Van itthon is IPO vizsgás border, pedig abba sem beleverve lett az IPO vizsga, mégis meg tudta csinálni! Oké, hogy munkakutyázol, de ne nézz le más fajtákat, mert ez nem szép dolog!

Az egyező százalék ellenére, nem az agilitys válaszoló vagyok. De nekem is van borderem és kikérem magamnak, hogy nem normálisak nevezd őket! Bár nem is olyanok kezébe való mint Te, hozzád egy border nem való, mert az otrombasághoz ez a fajta érzékeny. És való igaz, hogy nem az ÖV a fő erőssége a fajtának, de nem példanélküli a világban az IPO vizsgás border, de nézzél meg pár obedience versenyt, ahol igenis fontos a katonásság és a pontosság. Ebben a sportban pedig tilos a keménykedés. Mégis az obedience versenyek élvonalában a borderek szerepelnek.

És áruld már el, minek írtad ki a kérdést, ha mindenkit lehurrogsz? Ha ennyire ismert ez a hirdető, kérdezz azoktól, akik ismerik őt! De ne köpködj, ha más választ kaptál, mint amit vártál, ez egy ilyen oldal, ha más véleményére vagy kíváncsi, fogadd el, hogy nem feltétlen egyezik a te véleményeddel.

De tudod mit? Menjél, vedd meg ezt a kutyát! Hiszen te ezt már eldöntötted, csak megerősítésre vágysz.

2011. febr. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
67%

Nem érzem, h kiérdemeltem volna ezt a hangnemet... Én kérdeztem egyet, amit nem értettem, mivel nekem ebben nem ez volt a véleményem, kíváncsi voltam a tiédre.


Ebben még mindig nem értünk egyet...


"nem is szabad őket különben stesszelnek a pályán és tudnak normálisan lefutni egy pályát... "


Az agility alapja is a fegyelmezettség, mert különben kapsz egy olyan kutyát amelyik végigrohan ész nélkül a pályán. Kontroll és maximális irányíthatóság nélkül sutba vághatsz mindenféle border colliet.

Az a baj, hogy ezt a lekezelő hangnemet nagyon sok munkakutyástól megkapják az agilitysek. Nem te vagy az első. Kérdés miért.


Egyébként én is úgy látom ahogy az előző írta: te már eldöntötted, csak megerősítésre vártál, vagy h visszahalld, h jól döntesz ha elhozod.

2011. febr. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
25%

Ha nem volna kutyám én lehet, hogy megvenném, mivel már van benne munka. Gondolom a fegyelmezője is rendben van.

Bár én jobb szeretem magam képezni a kutyát.

Mert már bizonyos parancs szavakra hallgat amiket neked is át kell venni.

Nekem vannak saját parancs szavaim és hanglejtéseim a mit a saját kutyám már megszokott.

Ha nem akarsz különösképpen vesződni saját képzésűvel akkor vedd meg. Én lehet, hogy megvenném.

Vedd meg és add le BM-nek állítólag most jól fizetnek.

De ez nem jó ötlet, mert a kutyát is gondolom borsos áron adják.

2011. febr. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 zeusz4 ***** válasza:
45%
Bocsi én éppen nem vagyok munka kutyás csak imádom őket,és szerény véleményem hogy ha nincs előírás a munka kutyásoknál hogy csak fajta tisztával dolgozhatnak akkor ez a kutya megfelelő,persze csak így kép alapján nem lehet egy munka kutyát meg venni előbb meg kell nézni hogy miket tud a kutya,mert lehet hogy fogja azt a rongyott(vagy nem is tudom mi volt az)de lehet hogy nem ereszti ha mondják neki. üdv:Anita
2011. febr. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 02-23 13:00


Egy kutyát se nézek le te fazskalap!!Inkább ti vagyto ka barmok,hogy halálra gyötritek a kutyákat,olyat várto kel tőlük amire abszolút ne mlettek tenyésztve!!!ÉS kit érdekle,hogy van IPO-s BD???Úristen!!Szerencsétlen kutya!!!Nem erre lett tenyésztve!!Teljesen ellent mond a természetének de nem baj!!!Azért ti csak nyomjátok őket mindenhova!!!Én egy fajtát se nézek le,sokkal inkább a gazdáikat!!!A border fantasztikus fajta nem ŐV kutya!!!!Nem vagyok kiváncsi idioták szövegére akik divatból probálnak egy-egy fajtát nyomni!!

2011. febr. 28. 14:12
 26/31 A kérdező kommentje:
Ja és bocs de én nem a fajtát minősítettem hanem az agilitys illetőt...a keménykedésről emg csak annyit,hogy ezt azoknak mondd akik egy-egy rossz futam után elbújnak a kutyájukkal(bc) és jól megverik őket mert nem mertek futni!!!!!!!Tiltja a szabályzat mégis megtezsik!!!Ízen kellene gondolkodni!!!!Túl sokat várna kel tőlük de a gazdág léusták megfelelő energiát beléjük fektetni!!És képzeld ismerem a bordereket,nagyon is !!Azt is tudom,hogy érzékenyek de ettől függetlenűl jópár agilitys stresszbe ntartja a kutyáját és dúrván kezeli csak azért hogy eredményes legyen agilutyben.....Eleget szenvedett már az a fajta!!!És ne mvagyok kiváncsi ilyenek hozzá szólására....nem a bc-ról szól ez a kérdés.....
2011. febr. 28. 14:16
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem én írtam az IPOs bordert, de... Te tükre vagy a magyar társadalomnak.

Ok nélkül mocskolódsz, pedig szerintem ezt itt senki nem tette veled szembe. Annyira kíváncsi lennék, h ha élőben először találkoznánk, akkor is ilyen hangnemet engednél-e meg magadnak egy vadidegennel szemben, akinek esetleg más a véleménye, mint neked?

Ezen kívül általánosítasz. Tény h sajnos vannak olyanok akik a kutyájukat hibáztatják egy elcseszett futam miatt. Ám ezeket az agility versenyekre járók többsége megveti, sőt mi több kiveti a közösségből. Nem egyszer teremtettem már le olyat, aki szerintem nem megfelelően bánt a kutyájával futam után. (számomra már az sem megfelelő, ha csak lemegy vele, semmi öröm, semmi simi, semmi játék)


De nem is ez a lényeg...

A stílus maga az ember.


Szép napot! Jó kutyázást! Holland juhász-mali keverékkel vagy anélkül, ahogy döntesz :o)

2011. febr. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

"Egy kutyát se nézek le te fazskalap!!Inkább ti vagyto ka barmok,hogy halálra gyötritek a kutyákat,olyat várto kel tőlük amire abszolút ne mlettek tenyésztve!!!ÉS kit érdekle,hogy van IPO-s BD???Úristen!!Szerencsétlen kutya!!!Nem erre lett tenyésztve!!Teljesen ellent mond a természetének de nem baj!!!Azért ti csak nyomjátok őket mindenhova!!!Én egy fajtát se nézek le,sokkal inkább a gazdáikat!!!A border fantasztikus fajta nem ŐV kutya!!!!Nem vagyok kiváncsi idioták szövegére akik divatból probálnak egy-egy fajtát nyomni!!"


Azzal, hogy ilyen hangnemben és ilyen szavakkal illetsz meg, csak magadat minősíted. Én már ezt inkább nem kommentálom.


Nem ÖV-nek minden borderrel, mert a legtöbb tényleg nem alkalmas rá. De van, amelyik igen. És ha igen, miért is baj, hogy csinálják vele? Én terelek a kutyámmal és dog dancigelek, ő nem is fog soha IPO vizsgát tenni, mert sem szimata nincsen, sem ÖV-re alkalmassága.


Ne általánosíts! Én sem azt tettem, de még a szöveget sem értelmezted ezek szerint, mert nem azt írtam, hogy minden borderrel IPO-znak, hanem hogy ilyen is van!


Az agilityről nem tudok mit mondani, mivel nem művelem, csak szemlélem. Abban igazat adok, hogy van rengeteg elragadtatott felvezető és ezt én sem helyeslem. Ez azonban elmondható a világ minden sportjáról, a munkakutyázástól kezdve a lovagláson át bármiről, mert az élsportban már az emberi hiúság is bejátszik és sok elvakult ember van, aki másban keresi a bűnbakot, ha nem úgy teljesített, mint szeretett volna, jelen esetben a kutyájában. Ezt elítélem minden sportban.


És attól, mert más véleményen vagyok, mint Te, nem alacsonyodok le primitív szintre.

2011. febr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Írtam ezt úgy, hogy az előttem szóló válaszát csak azután olvastam el, hogy megírtam a kommentem...
2011. febr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
2011. febr. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!